Začátek dubna patří již tradičně setkání všech fanoušků sci-fi fantasy a horroru v hávu erotiky (anebo erotiky v hávu fantasy a sci-fi?) Co přinesl šestý ročník a co se skrývalo pod zvláštními názvy letošních přednášek?

Šest je číslo náležící planetě Venuši, takže pro tuhle akci jako stvořené. Protože organizátoři zaplavili PR články celou českou fantasy komunitu (a nejen tu – když chcete report z Eroticonu po Googlu, tak se patrně dočkáte na páté stránce), nedalo mi to a rozhodl jsem se to zkontrolovat.

Bohužel jsem dorazil až v jedenáct, takže Vojtu Čepeláka a jeho část povídání o komiksu Vrána jsem již nestihl. Nicméně Katka Sovová, která hovořila o filmové adaptaci, příjemně nastavila laťku vysoko. Po celou dobu průběhu conu byla navíc k dispozici petice pro umístění Brandona Leeho mezi hvězdy na Hollywoodském chodníku slávy. Můj podpis nechybí. Váš?

Druhá přednáška patřila Leonardu Medkovi a jeho „Klasické pohádce v dnešním světě“. Což znamenalo zkrácení oblíbených dětských příběhů do krátkých, sexistických anekdot. Dvě o Červené Karkulce a jedna o šíleně smutně princezně (konečně jsme se dozvěděli, proč byla šíleně smutná ;)) Bohužel celý přednes trval asi dvacet minut, což Leonard vysvětlil slovy, že „useknu-li to před obědem, nebude to nikomu vadit.“


Krásné pořadatelky Irisa a Hexe


Když pirát, tak se vším všudy. Jóhóhó!

Jal jsem se tedy hledati chléb. Tekutý národa našeho. Našel jsem rychle a zkonzumoval při poslechu Zdeňka Rampase a Kateřině Sovové u jejich „To nejlepší z erotické literatury“. Na paškál si vzali hned několik českých autorů a pár zahraničních. Protože se však přednes konal v předsálí, které nebylo nikterak oddělené od prostoru baru, kde i další účastníci debatovali (nejen) nad tématy s erotikou spojené, Zdeňka Rampase příliš slyšet nebylo.

Vrátil jsem se tedy do přednáškového sálu, kde se připravovala Martina Bittnerová na přednášku Mácha intimní II. Co bylo v prvním díle, netuším, nicméně přehled Máchových románků a čtení z jeho rozšifrovaných deníků rozhodně zaujmout dokázaly. Navíc ponuré osvětlení sálu (předpokládám, že z jeviště do publika nebylo vidět vůbec) příjemně podtrhovalo atmosféru.

Petra Neomillnerová nás pozvala na křest své připravované knihy Doušek Věčnosti (přijde i Rosenberg, ale kdy a kde to bude, jsem již zapomněl ;)), a pak již velmi zaujatě vyprávěla o sexu mezi upíry. Jde jim to ztuha. Některým až v desátém díle knižní série (těm americkým – čeští jsou na tom o poznání lépe ;)).


Nechyběly ani krásné tanečnice *** Vždycky jsem měl talent najít si nejlepší výhled 😉 (otázka je, na o se chci dívat :-P)

Protože se blížila třetí odpolední a já od rána měl jen a pouze ten jeden tekutý chléb, vydal jsem se na menší nákup do přilehlého supermarketu. Cestou jsem začínal registrovat ženské účastnice v krásných kostýmech. Oblíbené byly zejména dominy a služebné. Mě se nejvíc líbila pirátka Ellie. Dokonce i tři pánové přišli na Eroticon v kostýmu a mohli tak uplatnit slevu na vstupném – dva z nich se dostavili v županu a třetí již v tradičným oděvu pračlověka.

V přednáškové linii pokračovala Jitka Splítková – Od Venuše k Miss Digitál. Miss Digitál je soutěž probíhající jako klasické miss, jen účastnice jsou poněkud… digitální.

A pak přišla Františka Vrbenská s její přednáškou „Odplata! Co všechno v lásce provedli ženy mužům a muži ženám“. Zajímavé téma i zkušený přednášející, a stejně si myslím, že tohle byl nejslabší bod z celého letošního Eroticonu. Mám rád články od Františky Vrbenské v Pevnosti, ale bohužel na pódiu působila (možná záměrně) jako babička čtoucí dětem pohádku na dobrou noc, což mělo nezanedbatelný účinek na publikum (seděl jsem vzadu a nebyl jsem sám, kdo zíval :-P). Navíc těch pohádek bylo opravdu dost a Františka měla k dispozici hned hodinu a půl. Alespoň jsme si odpočinuli. Zíííív. Někteří se raději odešli pomalovat vedle do workshopu bodypaintingu nebo se protáhnout do kurzu břišního tance.

Naštěstí Ivana Kuglerová se svými „Vzrušujícími úchylkami aneb co jste nevěděli a nikdy vědět nechtěli“ zrychlila tempo a zhustila atmosféru. Protože tato přednáška byla ze série eroticonních poslední, mohli jsme si užít rekapitulaci všech předešlých. Pedo, zoo, nekro, fetiš a úchyláci v parku. O všech jsme se dozvěděli něco, co jsme ani vědět nechtěli (především jsme se dověděli, jak obelhat ptákometr. Nikdy nevíte, kdy se vám taková informace bude hodit ;))


Neodolatelný úsměv


Zaručený způsob jak naplnit hlediště je vyhlášení tomboly

Po Ivaně už zbývalo jen pětiminutové taneční představení kostlivců, které rozhodně nezklamalo, a mohlo být i delší. V předsálí zase probíhal břišní tanec, což bylo též příjemné pro oko. Poté se program přesunul k losování výherců (zatím jen malé) tomboly. Jak už bývá zvykem, ceny určené pro dámy (hlavně spodní prádlo) si povětšinou rozebrali pánové.

Ve hlavním sále mezitím zkoušela kapela Hakka Muggies. Akustika klubu Delta kapele příliš nepřála, ale to už nikomu nevadilo. V přestávce se pokračovalo v tombole – kalhotky na důchod, šíleně úchylná košile, kopulující domorodci či emancipační zástěry. To je ukázka několika z nich, které si neodnesl Merlin. Ten naštěstí vyhrál i růžovoučký batůžek, takže měl svůj náklad alespoň v čem odnést.

Je tedy čas na nějaké zhodnocení. Bohužel jediné, s čím mohu Eroticon zatím srovnávat je Festival Fantazie, což není příliš objektivní. Ačkoliv účast nebyla nikterak velká, na akci jako je Eroticon, to bylo právě tak akorát. Domů jsem se vrátil v půl jedenácté, lehl do postele a počkal na poslední neduh této sobotní akce. Nedělní kocovinu.

Organizátorky slíbily, že sedmý Eroticon bude docela jiný. Jsem už teď hodně zvědavý, neboť sedmička je nejen číslo magické, ale také je jeho vládcem tajuplný Neptun. Navíc je to právě moje číslo, takže příště se určitě dostavím zas.

Navíc jsem v materiálech dostal i jeden extra vyztužený kondom… Jeden nikdy neví…

(foto http://syning.webpropag.cz/Eroticon2008 fotil NJAL, poskytla Irisa 😉