Názov: Agent JFK 14 – Prokletí Legendy – Hra gentlemanů
  Autor:
Žamboch Miroslav
  Vydavateľstvo:
E.F., Triton
  Preklad:

  Obálka:
Marek Hlavatý
  Strán: 192 (paperback)
  Cena: 139 Kč


Čtyři sta tisíc válečných lodí na hranicích Sluneční soustavy. Zbraně, které mohou rozvrátit celé vesmíry, zmizelá agentka Stellarová. Robotičtí assasini. JFK už by byl mrtev, kdyby – kdyby mu nepomohl někdo, kdo zabijácké stroje nemá, ale opravdu nemá, rád. Frank Boorman a John Francis Kovář proti technologickým gildám a korporacím. Dva ranaři proti emisarům největšího čaroděje všech dob.
Svůj svět si musíme zasloužit!

  Názov: Warhammer – Smrtící náklad
  Autor:
Abnett Dan
  Vydavateľstvo:
Polaris
  Preklad:
Leona Malčíková
  Obálka:
Wayne England
  Strán: 256 (paperback)
  Cena: 229 Kč

Kapitán Luka Silvaro, který je už dlouho považován za mrtvého, se vrací, aby uplatnil nárok na svou loď a vydal se na novou, smrtelně nebezpečnou výpravu. Širé moře je teď ale ještě nebezpečnější, než kdy dříve a tak musí kapitán se svou zlotřilou posádkou čelit pirátům, kletbám, mořským obludám a ještě horším nepřátelům. Dokáže Silvaro a jeho spojenci nalézt strašnou Řeznickou loď a porazit její příšernou posádku nemrtvých dřív, než se sami promění v nemyslící zombie?
Román ze světa Warhammeru.

  Názov: Zlatý kompas
  Autor:
Pullman Philip
  Vydavateľstvo:
Argo
  Preklad:
Dominika Křesťanová
  Obálka:
New Line Productions
  Strán: 400 (paperback)
  Cena: 198 Kč

– nové vydání –

První kniha trilogie Jeho temné esence.
Zlatý kompas se okamžitě po prvním vydání stal mezinárodním bestsellerem a nejvíce ceněným přírůstkem do žánru fantasy za posledních patnáct let. Milují jej děti i dospělí po celém světě a nadšených čtenářů o neobyčejných osudech dívenky Lyry, která se v doprovodu svého zázračného „daemona" a dalších přátel vydává do nehostinných krajin zachránit unesené děti, neustále přibývá. Za trilogii Jeho temné esence obdržel několik významných ocenění, mj. Whitbreadovu cenu za dětskou knihu a ve stejné kategorii i Carnegie Medal. Trilogie však zdaleka není jen čtením pro děti, neboť obsahuje desítky nábožensko-filozofických odkazů, jimiž se zabývají i ti nejserióznější literární vědci a badatelé v jiných humanitních oborech.
Podle literární předlohy prvního dílu vzniká velkofilm v hollywoodské produkci, s Nicole Kidmanovou a Danielem Craigem v hlavních rolích.

  Názov: Halo – První úder
  Autor: 
Nylund Eric
  Vydavateľstvo:
Fantom Print
  Preklad:
Jan Netolička
  Obálka:
Microsoft corporation
  Strán: 352  (paperback)
  Cena: 229 Kč


Planetu Cíl jednotky Smečky překvapivě nezasklily celou. Smečka zde pátrá po záhadném artefaktu, který má pro ni mimořádnou cenu.
Existuje dokonce nepatrná naděje, že na planetě přežila malá skupinka Sparťanů. Proto se na Cíl vrací i Náčelník, aby se pokusil své druhy zachránit. Pokud uspěje, nastane čas, aby Náčelník a poslední zbytky Sparťanů zasadili Smečce první úder…

  Názov: Forgotten Realms – Útočiště
  Autor: 
Salvatore R. A.
  Vydavateľstvo:
Fantom Print
  Preklad:
Kateřina Niklová
  Obálka:
Todd Lockwood
  Strán: 256 (paperback)
  Cena: 239 Kč

Závěrečná kniha trilogie Temný elf.
Pálily mě z něj oči a bolelo celé tělo. Zničilo mé piwafwi a boty, sežehlo magii zbroje a oslabilo věrné scimitary. Ale přesto jsem každý den sedával venku a očekával příchod svítání, svého soudce.
Drizzt Do´Urden

  Názov: Zatmění
  Autor:
Meyer Stephenie
  Vydavateľstvo:
Egmont ČR
  Preklad:
Markéta Demlová
  Obálka:

  Strán: 480 (paperback)
  Cena: 389 Kč

Třetí díl romantické čtyřdílné ságy s prvky fantasy a hororu.
Isabella se stěhuje k otci do městečka Forks ve státě Washington. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo – až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Později však do Isabellina života vstoupí také Jacob, chlapec s vlkodlačími předky. Vlkodlaci a upíři jsou však nesmiřitelní nepřátelé a Edward s Jacobem toto nepřátelství nedokáží odložit ani z náklonnosti k Isabelle. A tak se Isabella musí mezi nimi rozhodnout…

  Názov: Magie pro začátečníky
  Autor: 
Link Kelly
  Vydavateľstvo:
Argo
  Preklad:
Viktor Janiš
  Obálka:
Pavel Růt
  Strán: 272 (hardback)
  Cena: 289 Kč


Představte si, jaké povídky by asi psal Jorge Luis Borges, kdyby vyrostl v americkém maloměstě na béčkových hororových filmech. Představte si pohádky bratří Grimmů přepsané Dostojevským. Asi takhle nezařaditelné jsou povídky americké spisovatelky Kelly Linkové: vtipné a podmanivé, magický realismus od kuchyňského dřezu.
Linková píše o zombiích, večerkách, ve kterých straší, o králících, superhrdinech, kočkách, manželství, kanónech, pávech i o vesnici, která se vejde do jedné kabelky. Elegantně při tom překonává žánrová omezení fantasy a science fiction; taková originalita se nenarodí často. Aneb jak řekl Michael Chabon: „Od dob Donalda Barthelmyho se v americké próze nevyskytl hravější hlas s temnými podtóny."

  Názov: Cesta
  Autor: 
McCarthy Cormac
  Vydavateľstvo:
Argo
  Preklad:
Jiří Hrubý
  Obálka:
Jozef Gertli Danglár
  Strán: 188 (hardback)
  Cena: 279 Kč


Po úspěšném „morálním thrilleru” Tahle země není pro starý přichází tento americký spisovatel se „sci-fi”, přičemž uvozovky jsou i tentokrát velmi na místě. Román Cesta se odehrává ve světě sežehnutém neznámou katastrofou. Otec se synem putují šedivou zimní krajinou a děsí se každého náznaku, že nejsou sami, kdo přežil; od posledních lidí totiž rozhodně nemohou čekat nic dobrého. Dvojici drží při životě jen to, co uveze jejich nákupní vozík a co občas najdou v prázdných domech. Jejich cílem je mořské pobřeží, ale i tam se samozřejmě ukáže, že naděje už neexistuje. Nebo snad ano?
Za tento román autor obdržel v roce 2007 Pulitzerovu cenu.

  Názov: Dům mrtvých
  Autor:
Erikson Steven
  Vydavateľstvo: Talpress

  Preklad:
Dana Krejčová
  Obálka:
Steve Stone
  Strán: 720 (paperback)
  Cena: 399 Kč

– nové vydání –

Druhá kniha série Malazské knihy Padlých.
Malazská říše, oslabená událostmi v Darúdžhistánu, balancuje na pokraji chaosu. V rozlehlém Sedmiměstí, ve Svaté poušti Raraku, věštkyně šai´ik sbírá vojsko a připravuje se na dávno předpovězené povstání nazvané Smršť. Povstání, nesmírně rozsáhlé a kruté, zatáhne říši do jednoho z nejkrvavějších střetů, jaké ji doposud potkaly: do víru fanatismu a žízně po krvi, jež určují osudy lidí a dávají vzniknout legendám…
Dům mrtvých, vzrušující, surová druhá kapitola monumentální Malazské knihy Padlých, je příběh zasazený do skvěle zpracovaného světa pustošeného anarchií a temnou, nezvladatelnou magií; mocné, drásavé vyprávění o válce, intrikách a zradě, potvrzující, že Steven Erikson je skvělý, originální vypravěč s neobyčejnou představivostí, nový mistr epické fantasy.

  Názov: Rozsévač větru
  Autor:
Kossakowska Maja Lidia
  Vydavateľstvo:
Triton
  Preklad:
tanislav Komárek
  Obálka:
Piotr Cieśliński
  Strán: 480 (hardback)
  Cena: 349 KčDříve než vznikl vesmír a čas, stvořil Pán anděly, aby mu pomáhali v Jeho díle. Jednoho dne však opustil své Království. Archandělé utajili Jeho zmizení, aby obhájili smysl své existence. Politikaří, intrikují, soupeří o moc, válčí i zabíjejí. Mnozí z nich se vzbouřili proti přísné hierarchii a disciplíně, ale byli poraženi, svrženi do Hlubiny a změnili se v démony. Přesto se však podařilo Království nebeské udržet a zachovat dílo Páně.
Nyní však přichází Rozsévač větru, opak Stvořitele, nejvyšší zlo. Přichází, aby zničil svět.
Není již vyvolených ani zavržených, Nebes ani Hlubiny. Je pouze dílo stvoření a na druhé straně nicota.
Stín se blíží.

  Názov: Amazonie
  Autor:
Rollins James
  Vydavateľstvo:
BB art
  Preklad:
Zdík Dušek
  Obálka:
Bohumil Fencl
  Strán: 406 (hardback)
  Cena: 249 Kč


Randova vědecká výprava vstoupila do bujné amazonské divočiny a už nikdy se neobjevila. O několik let později se z jednoho z nejnehostinnějších pralesů na světě nečekaně vypotácí její člen – bývalý voják ze Speciálních jednotek. Je na pokraji sil, je vyděšený a zbývá mu pouze několik hodin života. Do džungle kdysi vkročil s jedinou paží… a vrátil se s oběma. Úřady nedovedou tento nevysvětlitelný jev nijak objasnit, a proto vysílají Nathana Randa do neproniknutelného světa plného dosud nevídaných nebezpečí, aby se vydal po stopách svého zmizelého otce… za tajemstvím, které musí být za každou cenu odhaleno. Noční můra, která na Nata a jeho skupinu výzkumníků a ostřílených rangerů čeká, ale daleko přesahuje jejich nejčernější očekávání. Číhá na ně prastará, nevýslovná hrozba – moc převyšující lidskou představivost -, která může navždy změnit celý svět kolem temných, smrtících hranic… Amazonie.

  Názov: Pergament
  Autor:
Duncan Hal
  Vydavateľstvo:
Laser-books
  Preklad:
Richard Podaný
  Obálka:
Edward Miller
  Strán: 448 (paperback)
  Cena: 329 Kč

Románový debut Hala Duncana, první díl dvoudílné série Kniha všech hodin, upoutal především netradičním zobrazením věčného boje krutých sil nadpřirozena. Lidstvo čelí v roce 2017 příchodu konce světa a naději vidí pouze v úniku do rozsáhlé říše Pergament. Mezi nepochopitelnými silami se rozpoutává bezohledný boj, v němž jsou lidé pouhými diváky, zcela nepodstatnou položkou, protože zde nejde o boj mezi dobrem a zlem, vždyť obě mocnosti od sebe v tomto směru lze rozlišit jen stěží. Na řadě je bezohlednost a touha po přežití, jen ve vzácných případech se jednotlivci dokážou chovat ve prospěch lidstva jako celku, obětovat vlastní život či duši beze stínu sobectví. Duncanovo dílo se soustředí spíše na formu než na děj, velmi důležitou složkou je tu jazyk samotný, spletitý a nádherný, někdy až hypnotizující, ale přesto či snad právě proto jde o skvělé čtení, které nikoho nenechá klidným, klade totiž mnoho zajímavých otázek. Nemusíte se bát, tohle není žádný náboženský či moralizující text, Pergament je mnohem víc než to, je to vstup do říše, jakou jste ještě nikdy nenavštívili.

  Názov: DragonRealm – Dračí kodex
  Autor:
Knaak Richard A.
  Vydavateľstvo:
Fantom Print
  Preklad:
Hana Vlčinská
  Obálka:
Jan Patrik Krásný
  Strán: 256 (paperback)
  Cena: 239 Kč

Odvážný badatel a cestovatel Wellen Bedlam objevuje neznámou zemi nazývanou Dračí říše, kde nalézá tajemnou a magickou tvrz. Krutý dračí Nachový král a mocní Vládci mrtvých vědí, že magie ve věži je natolik silná, že by mohla ovládnout celý svět. Ale pouze Wellen, muž s elfí krví, může najít klíč k otevření tvrze – a přežít odhalení nebezpečných tajemství, která se skrývají uvnitř.
DragonRealm – úžasný svět nelítostných válek, kde magie mladého Cabea Bedlama bojuje s čaroději, šílenými vládci, démony, temnými bohy… a nemilosrdnými dračími králi.
Nyní je zde úžasná sága o tom, odkud se Dračí říše vzala.

Marcus

About The Author

4 komentáře

 1. Tomáš Říha

  Btw: Nevíte někdo, jak je to s překladem trilogie Diablo: The Sin War? V edičním plánu fantomprintu jsou zařazeny, avšak stále není jasné, kdy budou přeloženy:-)
  A btw: Kdo se taky tak těší na knihy Kaz: The Minotaur, Warcraft: Rise of the Horde a Tides of Darkness, a také na Hellgate London od Mela Odoma, který napsal vynikající knihu k sérii Diablo – Čená cesta:-)…??!:-)
  Vím, jsem blázen..:-P

 2. Tomáš Říha

  Hurá! Nový Dragonrealm:-)
  Moc děkuji autorovi za zařazení, jelikož s poslední dobou přišel kromě falešného Smrtě také nedostatek času:-)
  A nestíhám hlídat fantasyshop, a vůbec celé knižní dění na našem území.
  Teď jen sehnat peníze, a je to doma!:-)

Leave a Reply