Tři hvězdy pro Terryho Gilliama

Fantasy film The Imaginarium of Doctor Parnassus, který režíroval Terry Gilliam (na obrázku), byl nedávno zrušen po smrtelné nehodě představitele hlavní role Heatha Ledgera (Pokud vám to jméno nic neříká, věřte, že ztvárnil Jokera v Batmanovském Temném Rytíři, kterého se dočkáme letos v létě). Natáčení se ovšem obnovilo díky zajímavému nápadu procházení magickým zrcadlem do jiných dimenzí. Zatímco na jedné straně vstoupí Ledgerova postava Tony, na druhé vystoupí Johny Depp, Jude Law nebo Colin Farrell. Ve filmu budou také použity scény natočené před Ledgerovou smrtí. Ve snímku dále uvidíme Christophera Plummera, Toma Waitse, Lily Cole, Andrew Garfielda a Verna Troyera. Očekává se, že film bude brzy dokončen, premiéra je naplánovaná na rok 2009. Doufejme tedy, že se Terrymu již konečně přestala lepit smůla na paty. (gorilla.cz)

Peripetie s Hobitem

Pravděpodobně už víte, že Hobit bude. Nejspíš také víte, že božský Peter Jackson ho bude ‚jen‘ produkovat a že se chystají hned dva filmy – jeden podle knižní předlohy a druhý jako předěl mezi Hobitem a Pánem Prstenů. Možná jste zaslechli, že režie by se mohl ujmout Guillermo del Toro. A možná, že z toho všeho bude zase… velký kulový. Tentokrát si na New Line Cinema stěžují Tolkeinovi dědici, kteří tvrdí, že ze zisků LotR neviděli ani cent. Nyní požadují hned 150 miliónů, jinak zabrzdí natáčení Hobita. A my zase ostrouháme. (moviezone.cz)

Labyrint v Pevnosti

Na českém webu Pavla Renčína najdete informace o jeho knížkách a povídkách, včetně recenzí. Zajímavou částí webu je oddíl Pro věrné čtenáře, kde najdete audiopovídky a texty některých povídek. Hlavním tahákem je pak on-line psaný román Labyrint, který vychází i na stránkách časopisu Pevnost. Jde o městskou fantasy ze stejného světa, do kterého patří i Renčínova připravovaná trilogie Městské války. Samozřejmostí jsou informace o autorovi a diskusní fórum. Stránky najdete na adrese www.pavelrencin.cz. (fantasyplanet.cz, Pevnost)

Velmi ambiciózní Warhammer Online

Některé novinky jsou vskutku nepřehlédnutelné a občas mohou i vyrazit dech. To je právě případ tvůrců nové (dobře, tak zas tak nové ne, už je ve vývoji několik let) MMORPG Warhammer Online: Age of Reckoning. „Naším cílem není jen nakopat World of Warcraft zadek, ale vytvořit tu nejlepší MMO hru všech dob,“ prohlašuje produkt manager Attaba Rahim. „S Warhammerem Online přineseme nové, čerstvé a zábavné věci, které nadchnou hráče.“ V době, kdy WoW oslavuje svých deset miliónů hráčů, se mi chce vzkázat: „Existuje důvod, proč vám říkají EA Mythic, ne Blizzard. (bonusweb.idnes.cz)