(text: MarkuSnakus)

Jde o krátký, asi tří minutový sled veskrze akčních záběrů, podladěný muzikou System of a Down. Pro potřeby filmu vzniknou zcela nové skladby různých autorů, jež budou samozřejmě více odpovídat žánrovému zařazení, každopádně v tomto případě byl výběr muziky podařený ;-).

O filmu a průběhu natáčení jste si mohli již dvakrát přečíst v mojich dřívějších reportech. Přestože se zatím nejedná přímo o trailer, je toto video vítaná vzpruha pro mnohé nedůvěřivce. Tento film je totiž na české poměry opravdu odvážný nápad a jeho realizace není, s omezeným rozpočtem i časem, nijak jednoduchá. Natáčení se tedy protáhlo (tuším již podruhé), a letos na jaře tomu budou již dva roky od první klapky. Důvody byly různé, každopádně navzdory občasným zdržením, se přesto daří „Fanatikům“ držet se svých původních představ a plánů, již si své role ve filmu vystřihli např. Jiří Korn, Lumír Olšovský, či Ester Ládová. Náročné natáčení bitvy je také úspěšně odbyto. Většina materiálu je již natočena, se zbývajícími scénami a dotáčkami se bude pokračovat do jara. Poté však přijde období náročných postprocessingových úprav, které jsou v takovém filmu nezbytné a má jim být věnováno rovněž hodně prostoru.

Nezbývá než čekat, přestože Pána Prstenů po česku jistě čekat nemůžeme, rozhodně tento film stojí za pozornost a uvidíme, jakou měrou překvapí diváka, odkojeného klasickými českými filmy 😉 .

 

Komentáře

komentářů

About The Author

3 komentáře

  1. Tomáš Říha

    Každopádně je to úspěch, po všech těch "filmech z pravého českého života" a "typických českých rodin na dovolené", že se natáčí film z prostředí fantasy. Ukázka vypadá pěkně, zvláště vousatý (řekl bych asi kouzelník, ale nevím jistě, i když vypadá=O)…) dědula přibližně v čase 2:41.
    Uvidíme, už teď jsem napnutý jak to dopadne!=OP

Leave a Reply