Poutavé titulky a lákavé trailery provázely celkem standartně tento film do kin. Po shlédnutí jednoho takového videa jsem si i já (jakožto fanda všeho fantasy) udělal výlet do kina.

Film natočil režsér Hyung-rae Shim a zároveň je i scénáristou. Pro většinu lidí je to naprosto neznámé jméno, ale to samo o sobě nic neznamená. Co se týče herců, za zmínku stojí snad pouze Amanda Brooks v roli hlavní hrdinky Sarah.

Pojďme ale k flmu samotnému. Ihned na začátku je Vám naservírována zamotaná zápletka o boji mezi dobrem a zlem v podání korejských legend. Hlavní roli  v ní hrají obrovští hadi (dobří se nazývají Imoogi a zlí Buraki), kteří jednou za 500 let svedou souboj o to, kdo se stane drakem. Hlavním prostředníkem je cosi (nelze vlastně ani vysvětlit co to je) v ženě, která se narodí právě jednou za onoho půl milénia. Poslední "bitva" se odehrála v roce 1507 a je tedy na spadnutí další kolo. Ono cosi v sobě nosí mladá žena jménem Sára a jejím ochráncem má být Ethan. Ten je vlastně jen další reinkarnací udatného bojovníka, jen o tom ještě nemá tušení. Děj je velmi chaoticky uspořádán a tak se občas budete ztrácet v lokacích. 3/4 celého filmu hlavní hrdinové jen utíkají před zlým Buraki a jeho armádou.  Několik scén je opravdu úsměvných, i když to tak asi autor nechtěl (opravdu zvláštní, že si nikdo nevšimne obrovského hada, jenž na posezení spořádá pět vzrostlých slonů a který se promenáduje středem L. A. hledajíc svou oběť). Veškeré honičky a úprky naonec zavedou hlavní hrdiny až k finálnímu boji mezi jednotkami U.S.A. a armádou prazvlážtních emzáků v brnění. Další úsměvy na tváři mi vykouzlili američtí vojáci, jenž ve snaze zastavit obrovskou armádu střílejí do šiků kulomety a věřte nebo ne, ani jednou nezasáhnou vedle štítu (odhadem ten štít zabírá tak 50×50 cm). Asi smůla. Vše graduje ke zdárnému konci, kdy mezi sebou svedou boj Imoogi a Buraki. Ethan v sobě probudí reinkarnovaného bojovníka a zjistí, že to co má na krku za prazvláštní amulet (který dostal na začátku filmu) je vlastně malinká termonukleární zbraň.

Vím, že si asi říkáte, proč vyprávím děj, když se jedná o recenzi, která Vás má jen navnadit, abyste do kina na daný film šli, ale věc se má takto: tenhle film za to opravdu NESTOJÍ. Jedinou věcí, která na filmu není podprůměrná jsou vizuální efekty. Jinak nuda, nuda, šeď, šeď.

Moje hodnocení filmu 3,5/10 a to jen a pouze za vizuální efekty a myšlenku, která by stála za lepší zpracování. Pokud se Vám líbí draci a jejich spojení s moderním světem, sáhněte raději v DVD půjčovně po Království ohně. rozhodně neprohloupíte.

P. S.: Na začátku jsem psal, že film D-Wars je vlastně nezařaditelný. Trochu jsem lhal, jelikož je tento film jasně na hromádce těch špatných. Na moji omluvu snad jen to, že takhle podvedeni se budete cítit, až se budete dívat na závěrečné titulky.

Václav Brůha

About The Author

7 komentářů

 1. Daniela

  s recenzí naprosto souhlasím. Na film jsem se dívala sice jenom přes on-line filmy na internetu, ale zápasila jsem s nutknáním to vypnout a jít raději dělat něco jiného. Za začátku jsem tumo vůbec nechápala a ke všemu byl film s titulkama. Příběh je podle celkem zajímavý, ale podaní mě nezaujalo.

 2. Martin K.

  azijska kinematografia sa v poslednej dobe dost pochlapila, nielen co sa tyka horror, ale D-WAR je jeden z tych shitovych exportnych artiklov….sikmooky Transformers (ano, toto je odpoved na Baovych TRansformers) so silnou krajinou tradiciou v kombinacii s wannabe big F/X, velmi casto smatlavou CGI, prehajdakanymi 150 melonmi USD, a absolutne impotentnym zmyslom pre cit s kamerou a strihom (niektore uhly a prestihy boli naozaj OTRASNE!!!), to je absolut slabulinky film, tak 2/10…koho oslovili plagaty alebo reci okolo tohoto ,,bijaku´´- TRAILER je BEST OF celeho filmu…a pardon ten stupidny pribeh som nespomunel, otras a ked zacina film flashbackom vo flashbacku, svedci to o celkom linearnom a ,,zaujimavom´´ sposobe naracie a to nehovorim o tom, ze bestiar je cely opajcnuty zo Star Warsovskych Gunganom (Jar Jar tam neni)…D-WAR sklamanie, vrelo odporucam GWOEMUL (ang. THE HOST to je tych spravnych 9/10)…inac radsej pockat na sikmookych Piratov Karibiku, nazov som zabudol ale malo

 3. Martin

  co říci?
  Film jsem neviděl, takže nemůžu soudit.
  Tématem mi to lehce připomíná mé milované Transformers (viděl to tu vůbec někdo?).
  Vytkl bych snad jen toto – recenze opravdu není o vykládání děje, obsazení se opravdu nevkládá do komentářů (snad texty můžete po vydání ještě upravovat, nebo ne?) a na závěr by nezaškodilo vkládat nějaké fotky (řekl bych, že na googlu a na moviezone (to je filmová stránka, pokud ji neznáte – http://www.moviezone.cz) jich najdete plno. Tak snad příště.
  Jinak díky za varování. Alespoň víme, čemu se máme vyhnout. I když já bych na to šel už jen kvůli té hudbě od Stevena Jablonskyho (o které jsi se zapomněl zmínit).

  • Katriška

   Transformers? Co je to za otázku?!! To si nemohl nechat uniknout nikdo, kdo je z generace jenž vyrostla před obrazovkou slinajíc na německé kanály (jelikož u nás v té době šel leda tak Bolek a Lolek nebo Strýček Skrblík). Musím říct, že jsem na to šla opravdu jen ze sentimentu, ale film mě naprosto odboural. Herecké výkony překvapivě dobré, míra pathosu na přijatelné hladině, efekty úžasné a scéna s ukázkou zásahu americké armády při záchrané akci v poušti byla tak ohromná, že mě mrazilo a od té doby jsem si jí pustila už alespoň stokrát…..

 4. Gandalf

  ještě jsem zůstal dlužen herecké obsazení:

  Jason Behr … Ethan

  Amanda Brooks … Sarah

  Robert Forster … Jack

  Aimee Garcia … Brandy
  Craig Robinson … Bruce

  Chris Mulkey … Agent Frank Pinsky

  John Ales … Agent Judah Campbell
  Elizabeth Peña … Agent Linda Perez
  Billy Gardell … Zoo Guard
  Holmes Osborne … Hypnotherapist

  NiCole Robinson … Psychiatrist
  Geoffrey Pierson … Secretary of Defense
  Cody Arens … Young Ethan
  Kevin Breznahan … Reporter
  Jody L. Carlson … Sarah’s Mother

Leave a Reply