Nový Souboj Titánů

Studio Warner Bros. nedávno oznámilo práci na remaku kultovního snímku Desmonda Davise Souboj Titánů. Zatímco post režiséra Stephena Norringtona vzbuzuje spíše rozpaky (může se pochlubit prvním Bladem, ale také nepříliš zdařilou Ligu Výjimečných), jména scénáristů zase uklidňují. Na scénáři spolupracují Travis Beacham a Lawrance Kasdan, který se má na triku  scénář k Dobyvatelům ztracené archy, Impérium vrací úder nebo Návratem Jediho. Natáčení nového Souboje Titánu začne letos, snímku bychom se měli dočkat v roce 2010. (mix.cz)


 

 

Smutná zpráva pro fanoušky Terryho Pratchetta

Ačkoliv jsem si téměř jist, že všichni fanoušci o tomhle už vědí. Terry Pratchett přiznal, že trpí vzácnou formou Alzheimerovy choroby. Uvedl to na blogu svého ilustrátora Paula Kidbyho a dodal, že se rozhodně necítí být mrtvý a že pár knih jistě ještě zvládne. S jeho Alzheimerem to opravdu nebude tak horké, Veselé Prasečnice nám popřát neopomněl. (www.paulkidby.com)


Zaklínač nejprodávanější hrou v ČR

A to nejen roku, ale dokonce všech dob. Kopií počítačové hry Zaklínač se u nás prodalo víc jak 10 000 za dva měsíce. Málokterá hra se ovšem mohla těšit takové mediální kampani (vzpomínám si snad jen na Mafii). Inu, reklama je důležitá, ovšem Geralt si ji právem zaslouží. Potěšil nejen hráče, ale také kritiky. (doupě.cz)


Solomon Kane míří na stříbrné plátno

Už jsme tu měli remake, tak teď si dáme adaptaci. Howardův puritánský kněz Solomon Kane, který s vizáží mého oblíbence Alucarda zabíjí démony v nitru černého kontinentu, přijde na plátna kin již letos. V roli Kanea se představí James Purefoy (na tom posteru vypadá setsakramentsky dobře), režie se ujme Michael J. Basett (Mrtvá Hlídka), který napíše i scénář. (gorilla.cz)

Harry Potter po sedmé a po osmé

Někdy uprostřed léta jsme všichni (my, potterfani) nadávali. Nadávali jsme na vydavatelství Albatros, neboť sedmé pokračování Harryho Pottera v překladu Pavla Medka se mělo objevit až za půl roku. Ten půlrok ovšem minul, a tak se na Relikvie Smrti, jak zní podtitul posledního dílu, můžeme těšit již od 31. Ledna Kniha bude mít 632 stran a bude stát 549 Kč. J. K. Rowlingová si ovšem nedá pokoj a přemýšlí o osmém dílu, ačkoliv ještě donedávna nás utvrzovala, že sedmička bude opravdu poslední knihou série. Což by asi byla i s osmičkou, neboť zde by Harry již nebyl hlavní postavou. (novinky.cz)

World of Warcraft: Tales of the Past 3

Zatímco vydání datadisku Wrath of the Lich King je stále ještě v nedohlednu, čekání si můžeme zkrátit (my, wowkaři) posledním dílem z trilogie Tales of the Past. Hodinu a půl dlouhá machinima si rozhodně zaslouží respekt. Poslední příběh gildy Eden Aurorae vypráví o boji proti Pohromě Krále Lichů a o hledání legendárního meče Ashbringer. Film exceluje hudebním doprovodem: Nightwish, Hans Zimmer, Naruto atd. (wow.herniweb.cz)