Názov: Alchymista
  Autor:
Scott Michael
  Vydavateľstvo:
Euromedia Group – Knižní klub
  Preklad: Z
uzana Zábrodská
  Obálka:
Michael Wagner
  Strán:400 (hardback)
  Cena: 299 Kč

První kniha série Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela.
Zná tajemství o konci světa…
Skutečnost: Nikolas Flamel se narodil v Paříži, 28. září 1330. Téměř po sedmi stech letech je uznán jako největší alchymista své doby. Říká se, že objevil tajemství věčného života. Záznamy dokládají, že umřel v roce 1418. Ale jeho hrobka je prázdná.
Legenda: Nikolas Flamel žije. Už staletí si vyrábí elixír života a recept na něj je ukryt v knize mága Abraháma. Flamel je strážce této knihy. Pokud by se však dostala do nesprávných rukou, mohlo by to zničit současný svět.
Přesně toto plánuje Dr. John Dee, a proto usiluje o získání starého rukopisu. Zdá se, že lidem na ničem nezáleží, a možná pak už bude pozdě.
Jestliže je výklad proroctví správný, pak jedině Sofie a Josh Newmanovi mohou svět zachránit.
Některé legendy mohou být pravdivé. Uprostřed největší legendy všech dob nalézají Josh a Sofie sami sebe.

  Názov: Trochu divné kusy 3
  Autor: 
Šust Martin (ed.)
  Vydavateľstvo:
Laser-books
  Preklad:
Adéla Bartlová, Linda Bartošková, Aleš Drobek, Jiří Engliš, Pavla Horáková, Viktor Janiš, Miroslav Jindra, Petr Kortle, Petra Kůsová, Michala Marková, Richard Podaný, Jana Rečková, Tomáš Richtr, Karolína Ryvolová, Zdeněk Uherčík, Milan Žáček
  Obálka:
Edward Miller
  Strán: 528 (paperback)
  Cena: 355 Kč

Každý člověk může být nositelem tisíce nových myšlenek, nápadů a příběhů… Někteří z nás je však umějí přetvořit do literárního díla a to způsobem, jenž se vymyká běžnému vypravěčství. Jsou to mistři psaného slova, tvůrci snových představ a stavitelé neobvykle živoucích světů. Často překračují nezřetelné žánrové hranice a zabývají se vážnými tématy – životem a smrtí, láskou a nenávistí, lidskou psychikou a sexualitou, náboženstvím, společenskými či rodinnými problémy. Vzniká tak literatura pro dospělého čtenáře, zvídavého, schopného přemýšlet o věcech zcela nových i o těch, co tu byly a jsou odedávna. Trochu divné kusy si vzaly za cíl najít právě takové texty, napsané dosud neznámými a svěžími hlasy fantastického žánru, a představit je na stránkách stylově i tematicky opět roztříštěné, ale ve svém předsevzetí jednotné knihy. Znovu vás tedy seznámíme s řadou zcela nových jmen, ale neopomeneme ani ta osvědčená z minulosti. A i tentokrát mějte raději na paměti, že jde o Trochu divné kusy, netradiční bránu do světů nespoutané autorské fantazie, podivuhodnou cestu, díky které se příznivcům fantastiky otevírá pohled do proměnlivé, živoucí a bouřlivé budoucnosti žánru…
Sestavil Martin Šust
Povídky:
– Jay Lake: Američtí mrtví
– Karina Sumner-Smith: Všechno jednou skončí
– Benjamin Rosenbaum: Dům mimo vaši oblohu
– Shelley Jackson: Markýz de Wonka
– Daryl Gregory: Damašek
– Cat Rambo: Kouzelná prasátka
– Paul Melko: Stěny vesmíru
– Sonya Taaffe: Orákulum hlubin
– Greg van Eekhout: Osteomancerův syn
– Claudia O´Keefe: Poslední okamžik radosti
– James Van Pelt: Machr přes malá hvězdná tělesa
– Ellen Klages: Dům U sedmi knihovnic
– Christopher Rowe: Liga posledních dívek
– A. M. Dellamonica: Město u Postiženého moře
– Matthew Johnson: Nepravidelná slovesa
– Theodora Goss: List z Budapešti
– William Shunn: Orientace
– Catherynne M. Valente: Kouzelné vody klín
– Christopher Barzak: Mrtvé dopisy
– Sarah Monette: Amante dorée
– Chris Roberson: Společník sov
– M. Rickert: Nikdy jsi tu nebyl
– Tim Pratt: Neuskutečnitelné sny
– Meghan McCarron: Létající žena

  Názov: Strašidla
  Autor:
Palahniuk Chuck
  Vydavateľstvo:
Euromedia Group – Knižní klub
  Preklad:
Richard Podaný
  Obálka:
Jaroslav Fišer, Pavel Hrach
  Strán:392 (hardback)
  Cena: 279 Kč

Svatý Nestřeva, Miss Amerika, Kníže Vandalů, Dohazovač, Chybějící článek, Hajzldáma, agent Donáška, Matka příroda… Pitomá jména pro skutečné lidi. Každý z nich našel stejný inzerát. Dům spisovatelů. Spisovatelská kolonie. Kde by mohli v klidu psát. Napsat svá mistrovská díla. Měl to být jenom dům spisovatelů, dokud nebylo pozdě…
Ve zchátralém bývalém divadle kdesi na okraji města je namísto tvůrčího zápalu čeká boj o přežití. Třiadvacet zajatců musí najít nejen cestu z tvůrčí krize, ale především způsob jak přežít. A nekonečné čekání na záchranu si krátí vyprávěním příběhů. Hned první z nich, svatý Nestřeva, připomene makabrózní deviace z Programu pro přeživší: přišel o své tlusté střevo při podivné sexuální praktice, při níž využíval odsávací ventil v zahradním bazénu. Další postava jako by vypadla ze stránek Ukolébavky: Matka příroda líčí, jak zabít lidi pomocí masáže nohou. V povídce Mezi lůzou vypráví Hajzldáma o multimilionářích, kteří si hrají na lidi bez domova; žijí na ulici a užívají si tolik ceněné anonymity. Jednotlivá vyprávění se střídají v rychlém tempu a přerušují je jen intermezza, v nichž se dovídáme o dění v divadle. Palahniukův román (z) povídek odkazuje na Chaucerovy Canterburské povídky a kritika se shoduje v tom, že jde o autorovo nejlepší dílo od legendárního Klubu rváčů.

  Názov: Mezisvět
  Autor:
Gaiman Neil, Reaves Michael
  Vydavateľstvo:
Polaris
  Preklad:
Ladislava Vojtková
  Obálka:
James Jean
  Strán: 184 (paperback)
  Cena: 199 Kč

Joey Harker není žádný hrdina.
Vlastně je to ten typ kluka, co zabloudí ve vlastním domě. Jenomže jednoho dne se Joey ztratil doopravdy. Vyšel prostě ze svého světa do jiné dimenze.
To, že dokáže procházet mezi světy, z něj dělá cennou kořist hned pro dva mocné nepřátele – armády magie a vědy, které by udělaly cokoliv, aby si jeho schopnost podrobily. Když Joey pozná, čeho jsou schopny, udělá to jediné, co mu zbývá: přidá se ke své vlastní armádě, armádě Joeyů z různých dimenzí sdílejících stejnou tajemnou moc a odhodlaných zachránit svět… tedy všechny světy stejně jako všechny jejich možné dimenze.

  Názov: Warhammer 40 000 – Odkaz
  Autor:
Farrer Matthew
  Vydavateľstvo:
Polaris
  Preklad:
Štěpán Hlavsa
  Obálka:
Clint Langley
  Strán:256 (paperback)
  Cena: 209 Kč

Druhá kniha série o důstojnici Adepta arbites Shiře Calpurnii.
Shira Calpurnia dostane za úkol chránit listinu prastarých obchodních privilegií, která byla zanechána jako dědictví jejím pravoplatným majitelům. Ale v obří soustavě nedobytných pevností Hydrapur se vždycky najde někdo, kdo je připraven chopit se příležitosti, zasáhnout ve svůj prospěch všemi prostředky, a tak důstojnici Adepta arbites nezbude než obléknout svou zbroj a znovu se pustit do boje se silami ohrožujícími zákony Impéria.

  Názov:  Terror
  Autor:
Simmons Dan
  Vydavateľstvo:
BB art
  Preklad:
Pavel Medek
  Obálka:
  Strán: 648 (hardback)
  Cena: 390 Kč

Kniha Dana Simmonse, Terror, je ve všech smyslech toho slova „mrazivý" horor, vycházející z historických událostí. Simmons jako kulisu svého příběhu použil výpravu sira Franklina, která se roku 1845 vydala hledat tzv. „severozápadní cestu" a jejíž osud je dodnes zahalen tajemstvím a je předmětem mnoha odborných i laických spekulací. V pestrém kaleidoskopu, proloženém četnými retrospektivními pasážemi, sledujeme osudy námořníků, kteří uvázli v ledové arktické pasti, docházejí jim potraviny, sužují je kurděje i jiné choroby a pronásleduje je tajemný a nelítostný netvor. Výprava se postupně mění v zoufalý boj o přežití.

  Názov: Carrie
  Autor: 
King Stephen
  Vydavateľstvo:
Beta
  Preklad: 
Ivan Němeček
  Obálka:
  Strán:176 (hardback)
  Cena: 219 Kč

– nové vydání –

Děj prvního románu mistra horroru se odehrává mezi americkými teenagery. Hlavní hrdinka je nešťastná, neatraktivní dívka, pronásledovaná svými vrstevníky a tyranizovaná matkou, náboženskou fanatičkou. Carrie v sobě neočekávaně odhaluje paranormální schopnosti a malé, klidné městečko Chamberlain se stává jevištěm děsivých událostí…

  Názov: Most duší
  Autor:
McIntosh Fiona
  Vydavateľstvo:
Fantom Print
  Preklad:
Kateřina Niklová
  Obálka:
Jan Patrik Krásný
  Strán:384 (paperback)
  Cena: 259 Kč

Závěrečná kniha trilogie Převtělení.
Wyl Thirsk bojuje s časem a také s novou tělesnou schránkou, která v něm vzbuzuje odpor, ale přesto se vše, čemu se snažil zabránit, stává skutečností.
Prokletí Převtělení žádá, aby se Wyl stal panovníkem Morgravie. Ale dar způsobil neuvěřitelný zmatek a proměnil Wylův život v nekonečný zápas, který nemusí přežít – a možná ani nechce.

  Názov: Královna věštců
  Autor:
Flewelling Lynn
  Vydavateľstvo:
Fantom Print
  Preklad:
Hana Vlčinská
  Obálka: 
Jan Patrik Krásný
  Strán:512 (paperback)
  Cena: 249 Kč

Závěrečná kniha trilogie Tamír Veliká.
Pod vládou krále – uchvatitele Skala trpěla hladomorem, nemocemi a invazemi. Nyní však přišel čas právoplatné dědičky, čas návratu k tradici královen válečnic. A konečně bude potvrzeno Světlonošovo proroctví: Dokud bude zemi chránit a vládnout dcera z královského rodu, Skala nebude podrobena.
Mystický oheň spálil chlapecké tělo známé jako princ Tobin a odhalil princeznu Tamír, dívku na pokraji ženství a královnu, připravenou – po životě v přestrojení pod ochranou čarodějů a šamanů – žádat svůj trůn. Přijme ji však její lid, její vojsko – a přátelé, které musela podvést? A co hůř, zažehne její soupeř v nároku na trůn, Tobinův přítel, který se změnil v Tamířina nepřítele, v zuřivém boji o Skalu občanskou válku?

  Názov: Tudy přijde něco zlého
  Autor: 
Bradbury Ray
  Vydavateľstvo:
Baronet
  Preklad:
Jarmila Emmerová
  Obálka:
Valentino Sani
  Strán:272 (hardback)
  Cena: 239 Kč

Jen hrstka románů napsaných ve 20. století si udržuje své místo v srdcích a myslích čtenářů tak, jako toto mistrovské dílo chmurné fantazie. V podzimním čase, někde na středozápadě, se koná karneval jako příprava na slavnosti Halloweenu. Sladká píseň sirén svádivě slibuje návrat mládí. Ale v tomto období zmírání přijela stínohra, aby zničila každý život, kterého se dotkne svým podivným a neblahým tajemstvím. Dva zvídaví chlapci na prahu dospělosti brzy objevují tajemství podívané satanského dýmu v bludišti zrcadel, a příliš zřetelně vidí cenu, již je třeba platit za své sny.

Marcus

About The Author

Leave a Reply