Trpaslicon je festival britského humoru, sci-fi a fantasy, jenž se koná ve dnech 22. – 24. února 2008 v ZŠ Květnového vítězství 1554 v Praze 4, Chodov (z metra C Háje autobusem č. 154, 170 nebo 203 do zastávky „Brechtova“). Viz mapa.

Název „Trpaslicon“ je odvozen od britského sitcomu Červený trpaslík (Red Dwarf), jemuž je věnován jeden ze tří hlavních souběžných bloků programu. Vedle poutavých přednášek a ukázek ze seriálu (nevyjímaje mnoho bonusů) se můžete také zúčastnit besedy s dabéry českého znění.
V bloku nazvaném Britcom se spolu pohroužíme do osvědčených, ale i do některých nových, v našich končinách neznámých britských sitcomů.
Linie přednášek a projekcí ze sféry Sci-fi a fantasy, zahrnující bohatý program nejen na téma Zeměplochy Terryho Pratchetta (hostem conu bude opět český překladatel Zeměplochy Jan Kantůrek), Adamsova Stopařova průvodce po Galaxii a Laurieho Dr. House, vás pohltí ve třetím bloku.
Po celou dobu probíhají v herně tradiční soutěže jako malý rybář, šipky na kozatou rosničku či volejbal přes jégrovky s nafouknutým kondomem, jako vždy o zajímavé ceny s motivem Červeného trpaslíka.

Donesete-li si vlastní spacáky, můžete zde i přespat. Ke spaní bude k dispozici tělocvična. Chybět nebude ani bufet U Piráta Luigiho, kde si budete moci zakoupit jídlo i pití.

Pokud přijdete v kostýmu inspirovaném některým britským komediálním seriálem či Pratchettovou Zeměplochou, můžete se zúčastnit soutěže masek o trpasličí DVD, trička, kšiltovky, kulichy, šály, hrnečky a další podobné ceny. Jelikož je tématem tohoto ročníku „Mé lepší já“ (viz díl Červeného trpaslíka Démoni a Andělé), každý, kdo dorazí v prostěradlovém rouchu a sandálech dostane dar na uvítanou.

Podrobnější informace naleznete na webových stránkách Trpasliconu. Těšíme se na vaší účast.

Organizátoři Trpasliconu

Zakladatel MFantasy magazínu

About The Author

Zakladatel MFantasy magazínu

3 komentáře

Leave a Reply