Názov:Conan I

  Autor: Howard Robert Ervin
  Vydavateľstvo: Aurora
  Preklad: Jan Kantůrek
  Obálka: Milan Dubnický
  Strán:496 (hardback)
  Cena: 298 Kč

První ze tří svazků souborného vydání všech povídek a textů R. E. Howarda o hrdinném Conanovi, které patří ke klasice žánru sword & sorcery.


  Názov: Pád do Maelströmu a jiné povídky
  Autor:  Poe Edgar Allan
  Vydavateľstvo:Argo
  Preklad:Josef Schwarz, Ladislav Šenkyřík
  Obálka: Alén Diviš
  Strán:248 (hardback)
  Cena: 349 Kč

Výbor čtrnácti povídek amerického romantického prozaika, básníka a esejisty E. A. Poea, považovaného za zakladatele moderní detektivky a hororu, kongeniálně doplňují kresby českého malíře a ilustrátora Aléna Diviše. V životě i tvorbě obou umělců najdeme mnohé paralely. Oba spojují dramatické životní osudy završené osamělou smrtí v hmotném nedostatku, oba měli zálibu v baladických příbězích s tajemnou atmosférou a také v jejich charakterech lze vystopovat shodné rysy. Tato lidská i umělecká spřízněnost patrně inspirovala Diviše k vytvoření rozsáhlého souboru čítajícího přes šedesát kreseb spojených se spisovatelovými povídkami. Ty se sice dočkaly řady reedic a výborů, ale s Divišovými ilustracemi vycházejí poprvé, a to po více než padesáti letech od jejich vzniku.

 
  Názov:
Asterion – Zrození Modrého měsíce
  Autor:  Bronec Michael, Holub Zbyněk (eds.)
  Vydavateľstvo: Straky na vrbě
  Preklad:
  Obálka: Roman Kýbus
  Strán:228 (paperback)
  Cena: 170 Kč

Rodí se nová legenda!
Tvůrci světa Asterionu vstupují do luhů literatury!!
Snový drak přilétá a přináší devět povídek – devět příběhů, na něž hned tak nezapomenete!!!
Staňte se svědky zrodu nového cyklu české fantastiky…

  Názov:Černá sanitka – Druhá žeň
  Autor: Janeček Petr
  Vydavateľstvo: Plot
  Preklad:
  Obálka: Stanislav Setinský
  Strán:336 (hardback)
  Cena: 299 Kč

Příběhy, které se vaším známým opravdu nestaly… Zaslechnete je v práci, v restauraci, v rádiu nebo v televizních zábavných pořadech. Jsou vám vyprávěny jako pravdivé příběhy, ale jak je slyšíte poněkolikáté, začnete mít pocit, že jsou příliš neuvěřitelné, zábavné a bizarní na to, aby byly ještě pravdivé. A máte pravdu – nejsou pravdivé! Jde o smyšlené příběhy neboli moderní folklor, novodobou obdobu starých mýtů, pohádek a pověstí.
Pokračování knihy Černá sanitka a jiné děsivé příběhy, která se setkala s velkým zájmem široké i odborné veřejnosti, přináší komentovaný výběr 174 novodobých pověstí a fám. Vedle množství aktuálních současných příběhů a historek publikace obsahuje i rozsáhlé kapitoly věnované pověstem a fámám období komunistického režimu či pověstem druhé světové války včetně legend o mýtickém Pérákovi, a také strašidelným vyprávěním, na která si možná vzpomenete z dob, kdy jste jezdili na letní tábory a školy v přírodě.

  Názov:Fantom II – V prachu starých kostí
  Autor: Goodkind Terry
  Vydavateľstvo:Classic
  Preklad:Ivana Drábková
  Obálka: Vladimir Bondar
  Strán:392 (paperback)
  Cena: 239 Kč

Desátá kniha série Meč pravdy.
V dychtivě očekávaném pokračování ságy Meče pravdy Terryho Goodkinda hledá nešťastný Lord Rahl svoji nádhernou „neexistující" ženu Kahlan Amnell, která ztratila paměť poté, co ji očarovaly Sestry temnot. Richard začíná věřit, že všechny odpovědi může získat prostřednictvím kouzelné Knihy známých stínů, jejíž text začíná slovy: „Ověření pravdivosti slov Knihy známých stínů, když jsou vyslovována někým jiným než tím, kdo ovládá Schránky, může být provedeno pouze Zpovědnicí…" Otevření Tří schránek Ordenu však může mít pro Starý svět osudné následky: „Když otevřeš správnou Schránku, získáš moc Ordenu – podstatu života samotného, moc nad vším živým i mrtvým. Dá ti neomezenou moc. Když otevřeš špatnou Schránku a magie tě dostane – zemřeš. Ale když otevřeš druhou špatnou Schránku, bude všechno živé spáleno a pohlceno nicotou. A to bude konec života…"
Druhá kniha ze dvou.


  Názov: : WarCraft – Stíny ledu
  Autor: Knaak Richard A., Kim Jae-Hwan
  Vydavateľstvo: Alpress
  Preklad: Ondřej Duha
  Obálka: Jae-Hwan Kim
  Strán:176 (paperback)
  Cena: 149 Kč

Druhá kniha trilogie Sluneční studna.
Při svém pokračujícím boji se silami zla cestují krásná Anweena a hodný drak Kalec do odlehlých hor v naději, že jim tam trpaslík Loggi dokáže sundat z krků kouzelné obojky. V této zmrzlé a zrádné pustině se ocitnou uprostřed divoké bitvy mezi živými a nemrtvými a Kalec může jen s hrůzou přihlížet, jak Anweenu odnáší strašlivá příšera.


  Názov: Relikviář
  Autor:Preston Douglas J., Child Lincoln
  Vydavateľstvo: BB art
  Preklad: Jaroslav Žerávek
  Obálka: Jan Matoška
  Strán:392 (hardback)
  Cena: 249 Kč

– nové vydání –

Druhá kniha série Pendergast.
Děj knihy se odehrává o osmnáct měsíců po událostech popsaných v knize Relikvie. Znovu se objevují záhadné vraždy. Způsob provedení připomene všem, kdo se zúčastnili boje s Mbwunem, události v Muzeu. Tentokrát se ale oběťmi vražd stávají bezdomovci žijící v opuštěných tunelech newyorské podzemní dráhy.
Do pátrání po Mbwunovi se pouští známý tým – agent Pendergast, podporučík D´Agosta, doktor Frock a doktorka Margo Greenová. V jedné z obětí poznávají Graga Kawakitu. Postupně odhalují, že Kawakita objevil několik semen rostliny, jíž se Mbwun živil, dokázal z rostliny izolovat drogu, díky které měl Mbwun obrovskou sílu a rychlost. Současně ale také zjistil, že droga umožňuje nezvykle rychlou regeneraci lidských tkání a prodlužuje lidský život. Aby její účinky prověřil, nabídl ji jako zcela novou omamnou látku narkomanům a bezdomovcům a začal ji také užívat, protože trpěl nevyléčitelnou chorobou páteře. Neuvědomil si ale, že droga vyvolává v lidském organismu i nevratné tělesné deformace. On sám i všichni, kdo drogu užívali, se postupem času změnili v Mbwuny.
Nikdo z týmu vyšetřovatelů ale nechápe, odkud se droga bere i po Kawakitově smrti. Při pátrání hluboko v newyorském podzemí v prostorách zapomenutého soukromého metra pro společenskou smetánku objeví agent Pendergast svatyni Mbwanů a rozhodne se zatopit podzemí z jezera v Central Parku. Těsně před zatopením se dostanou všichni znovu do podzemí a v tunelech u svatyně jsou svědky obřadu, při němž odhalí, kdo je vlastně novým producentem drogy a vládcem Mbwunů.

  Názov:Locus
  Autor: Strahan Jonathan, Brown Charles N. (eds.)
  Vydavateľstvo: Laser-books
  Preklad:avel Bakič, Adéla Bartlová, Aleš Heinz, Pavla Horáková, Viktor Janiš, Miroslav Jindra, Jana a Jan ´Jam´     Oščádalovi, Richard Podaný, Jana Rečková, Robert Tschorn, Zdeněk Uherčík
  Obálka: Michael Whelan
  Strán:488 (paperback)
  Cena: 339 Kč

Seznámit čtenáře s antologií Locus – To nejlepší z fantasy a science fiction a nehýřit přitom samými superlativy je obtížné. Jde totiž o pečlivě sestavený výběr mistrovských povídek fantastického žánru posledních třiceti let. Kniha vychází z množství skvělých prací odměněných cenou Locus, což je ocenění udělované každoročně čtenáři stejnojmenného odborného magazínu, jenž je ve světě pokládán za patrně nejdůležitější zdroj informací o literární fantastice.
Editoři Jonathan Strahan a Charles N. Brown na sebe vzali nelehký úkol vybrat z vítězných povídek ty nejlepší a zároveň nejpopulárnější příběhy. Vznikl tak výběr, který přímo demonstruje sílu žánru – jeho tematickou rozmanitost, čtenářskou atraktivitu, myšlenkovou i stylistickou volnost a především sílu ničím neomezované autorské představivosti. Jste-li příznivcem literární fantastiky, není proč váhat, a pokud je pro vás science fiction a fantasy pouze únikovým čtením plným nesmyslných vesmírných bitev a kouzelných amuletů, přesvědčte se, že i tyto žánry mají, stejně jako obecná literatura, svoje hlubiny a vrcholy. A tato kniha přináší jednoznačně pouze vrcholná díla od těch nejlepších autorů.
Povídky:
– Gene Wolfe: Smrt doktora Ostrova
– U. K. Le Guinová: Předvečer revoluce
– Harlan Ellison: Jeffinovi je pět
– John Varley: Kam oči nedohlédnou
– G. R. R. Martin: Ve znamení kříže a draka
– Joanna Russová: Duše
– Octavia E. Butlerová: Dítě mé krve
– James Tiptree Jr.: Jediná správná věc
– Pat Murphyová: Zamilovaná Rachel
– Lucius Shepard: Krásná dcera šupinářova
– Terry Bisson: Medvědi objevují oheň
– John Kessel: Buffalo
– Connie Willisová: Dokonce i královna
– John Crowley: Pryč
– Bruce Sterling: Maneki Neko
– Greg Egan: Strážci hranice
– Ted Chiang: Peklo je nepřítomnost Boha
– Neil Gaiman: Říjen předsedá

  Názov:Agent JFK 13 – Prokletí legendy – Dámská hra
  Autor:  Žamboch Miroslav
  Vydavateľstvo: E.F., Triton
  Preklad:
  Obálka: Marek Hlavatý
  Strán:240 (paperback)
  Cena: 189 Kč

JFK dál zůstává ve vyhnanství v technologickém infernu. Navzdory všem úkladům však stále není mrtev a další kolo hry o jeho smrt začíná. Nepřátelé ukrytí v pozadí roztáčí ozubená kola mašinérie Agentury, aby samostatného agenta definitivně semlela. Zápas je to nerovný, ale ne jeden proti statisícům, jak by se mohlo zdát na první pohled. Ale dva, tři čtyři… proti statisícům. JFK má přátele, kteří ho neopustí. V jejich čele kráčí komtesa Andrea de Villefort a z čepele jejího meče odkapává krev…
Svůj svět si musíme zasloužit, všichni!

  Názov: Temný princ
  Autor: Gemmell David
  Vydavateľstvo: Perseus
  Preklad: Dana Krejčová
  Obálka: Ken Kelly
  Strán:520 (paperback)
  Cena: 285 Kč

Druhá kniha duologie Lev Makedonský.
Lev Makedonský – stratégos, Parmenión. Osamělý hrdina hledající spásu, místo níž nalézá osud.
Temný princ – dítě, z něhož vyroste Alexandros, tvůrce největší říše, jakou kdy svět poznal. Podrobí si vše. Vše kromě ducha chaosu, nesmrtelného zla přebývajícího v jeho duši.
Společně se musejí vydat do jiných dimenzí, přes propasti času, do začarovaných světů plných divů a kouzel…

  Názov:DragonLance – Druhá generace
  Autor:  Weis Margaret, Hickman Tracy
  Vydavateľstvo: Fantom Print
  Preklad: Kateřina Niklová, Dagmar Krafková
  Obálka: Matt Stawicki
  Strán:352 (paperback)
  Cena: 249 Kč

Před mnoha lety vyprávěli Margaret Weis a Tracy Hickman příběh o tom, jak Hrdinové kopí bojovali za záchranu světa, který se propadal do temnot, za navrácení rovnováhy dobra a zla.
Válku vyhráli. Na Krynn se vrátil mír. Z Hrdinů kopí se stala legenda. Řeka času plynula.
Hrdinové snili o tom, že na řece najdou bezpečný přístav. Ale rovnováha věčné moci se neustále přesouvá a mění. Královna temnot byla poražena, ale ne zničena. Je mocná a lidé jsou slabí. Zapomínají na to, co se naučili, nebo prostě zavírají oči. Řeka burácí a je čím dál nebezpečnější.
Ale nebudou to Hrdinové kopí, kdo se vrhne do rozbouřených vod blížící se války. Jejich čas pominul a příběhy skončily. Je načase, aby budoucnost převzali do rukou mladší a silnější.
Nastal čas předat meč – nebo hůl – Hrdinům druhé generace. Nebo těm, kdo přivodí jejich pád.

  Názov:Sladká jak krev
  Autor: Neomillnerová Petra
  Vydavateľstvo: Triton
  Preklad:
  Obálka: Marek Hlavatý
  Strán:240 (paperback)
  Cena: 119 Kč

První kniha série Tina Salo.
Praha je v novém románu Petry Neomillnerové přívětivé město, pro „našince" určitě, a upírka Tina Salo to oceňuje. Když je na ulicích začnou povalovat vykrvené mrtvoly bezdomovců, je třeba udělat pořádek ve vlastních řadách, aby mohl poklidný upíří život v matce měst pokračovat.

  Názov:Písečníci
  Autor: Martin George R. R.
  Vydavateľstvo: Triton
  Preklad: Jana a Jan ´Jam´ Oščádalovi
  Obálka: Marek Hlavatý
  Strán:256 (hardback)
  Cena: 269 Kč

– nové vydání –

Americký spisovatel George R. R. Martin (1948), autor monumentálního cyklu Píseň ledu a ohně, si získal přízeň čtenářů také jako povídkář. Ve svém vesmíru, obydleném mnoha druhy vesmířanů i nestvůr, neřeší kosmologické nebo technické problémy, ale zajímá se o lidské reakce ve vyhraněných situacích, ať již jde o duše zbloudilé z lůna církve, koráby ztroskotané na primitivních světech nebo opuštěné a zmírající civilizace…
Tato sbírka obsahuje sedm raných Martinových próz, jež jsou navzdory krutým scénám neobvykle poetické, mezi jinými slavnou povídku Ve znamení kříže a draka (Hugo 1980), vystavěnou hned na dvou geniálních nápadech, a ještě slavnější Písečníky (Nebula 1979, Hugo 1980), krvavý horor, který založil autorovu světovou proslulost.


  Názov: Predátoři
  Autor: Žamboch Miroslav
  Vydavateľstvo: Triton
  Preklad:
  Obálka: Marek Hlavatý
  Strán:416 (paperback)
  Cena: 299 Kč

Lidé už dávno ovládli svou planetu a chtějí víc, ovládnout vesmír – i čas. Možnost podívat se do minulosti je tak lákavá – spatřit svět před stamilióny lety. Svět rodících se kontinentů, svět patřící největším predátorům, co kdy na Zemi žili.
Cestovatelé v čase ale netuší, že se vydávají někam, kam nepatří. Do prostoru a času, kde se setkají s něčím, s čím si nedokáží poradit ani jejich nejmodernější zbraně. Tam, kde je něco, co nás může zabít všechny.

  Názov:Olymp
  Autor: Simmons Dan
  Vydavateľstvo: Laser-books
  Preklad:Petr Kotrle
  Obálka: Garry Ruddell
  Strán: 920 (paperback)
  Cena: 399 Kč

Potomci lidstva sami sebe transformovali do podoby řeckých bohů a rozehráli mezi sebou hru, v níž se hrdinové trojské války znovu střetnou o osud mýty opředené metropole. Boj však neprobíhá podle předem vytýčeného plánu a přestává být pouhým představením. Thomas Hockenberry, univerzitní profesor klasických studií z časem zavátého dvacátého století, již není pouhým pozorovatelem pevně daných událostí, ale je přímým účastníkem nemilosrdných bojů mezi božskými stvořeními vzdálené budoucnosti.
Současně se na Zemi zbytky obyvatel, geneticky upravených k dlouhověkosti, pokoušejí přežít vyhlazovací snahy vedené stvořeními z jiného vesmíru. Harman, Daeman, Ada a další se bezděčně stávají těmi, na nichž možná spočívají poslední naděje starého lidstva.
A nakonec jsou tu moravci – lidmi vytvoření kyborgové původně určení k pracím na asteroidech a vnějších planetách. Přilákáni zvýšenou kvantovou aktivitou v okolí Marsu a Země, hlásí se ke svému lidskému dědictví a pokoušejí se zastavit šílenou destrukci dříve, než bude nenapravitelně narušen samotný vesmír.
Olymp je nádherným a strhujícím dokončením událostí z románu Ílion. V dech beroucím tempu se jednotlivé nitky příběhu splétají, až se protnou v dramatickém finále, v němž jsou konečně zodpovězeny otázky, které trápily stovky čtenářů po dočtení předchozího svazku. Avšak Ílion a Olymp lze brát spíše jako jeden mohutný román, dílo natolik ambiciózních rozměrů a nadčasového zpracování, jaké vyžaduje skutečného mistra psaného slova – a tím Dan Simmons rozhodně je. O tom se ostatně sami můžete přesvědčit.