Když mám tak možnost sledovat současný internet a také statistika MFantasy, zjišťuji, že zájem o fantasy umění na internetu se neustále zvyšuje. Samozřejmě nejvíce je to patrné na samotných galeriích. Když opomenu profesionální autory, jejich jména každý známe, pak je nutné vzít v úvahu také vznikající blogy, kde každý prezentuje s větším či menším sebevědomím svá dílka.
Avšak zcela skvělým nápadem bylo vytvořit web, který právě různé začínající, či už i dlouhodoběji působící autory fantasy ilustrací, kreseb a obrazů, sjednocuje pod jednu velkou střechu. Nemluvím o ničem jiném, než o známem Elfwoodu

    Jak už samotný text pod logem říká, jde o nejrozsáhlejší stránky s fantasy a sci-fi uměním na internetu. S tím se nedá, než souhlasit. Najdete zde nejvíce fantasy obrázků a textů na internetu pohromadě. A že jich je opravdu mnoho.
    Autorům webu, zvláště zakladateli, klobouk dolů, protože tak velký projekt je přeci jen náročný a vyžaduje hodně administrátorů, skrze fórum a diskuzi také moderátorů.
    V současné době na Elfwoodu najdete okolo 38 tisíc publikujících autorů, téměř 446 tisíc obrázků.
    Na webu lze samozřejmě zobrazit žebříčky, a po jejich shlédnutí nutno dodat, že oči se mají čím nabažit, a to na dlouhou dobu.
    Díky velké komunitě lidí vznikají i samostatné weby Elfwood UK, ale třeba i Elfwood Singapore. Zajímavým projektem je také Elftown.com, s Elfwoodem se pojící. Tvoří uzavřenou část pro autory z elfwoodu, slouží k jejich komunikaci a zkrátka je to takové jejich malé, virtuální město. Tak co říkáte, udělám MFtown.cz? 🙂
    Nějaký čas vycházel také Woodworks e-zine v PDF, bohužel vydržel jen pár měsíců. Poslední člso vyšlo v prosinci 2004.
 Jako cíl a hlavní myšlenku webu si autoři dávají dát amatérským autorům fantasy umění z celého světa možnost sdílet své výtvory, inspirovat další autory, nechat si si své výtvory hodnotit od druhých, ale také učit se od zkušenějších.
    Do budoucna je samozřejmé, že Elfwood zůstane nadále místem, kde může každý zdarma zviditelnit svůj talent, a kde se může setkávat s dalšími lidmi se stejným hobby. Za těch více jak 10 let existence samozřejmě Elfwood do určité míry přešel i do komerční části. Na stránkách najdete e-shop s fan-věcmi. Také se zahájila spolupráce s profesionálními autory a z Elfwoodu se stala malá společnost.
    Nesmíme ani zapomenout na druhou podstatnou část, kterou ElfWood kromě obrázků tvoří. Řeč je o Wyvern‘s Library, která tvoří obrovskou databázi fantasy příběhů.

Adresa: www.elfwood.com

DRAKKARIA

Dalším projektem, pro změnu českým, jenž se dost vyjímá, je internetový obchod Drakkaria.
Soriment je tak široký, že si zde najdou své skoro všichni – příznivci historie, historického šermu, fantasy obecně, ale zvlášť zajímavé jsou oddělení se šperky a amulety. Pokud chtějí mít (nejen) dámy na běžné nošení i do společnosti opravdu originální šperky s fantasy nádechem, pak našli svůj oblíbený obchod.

www.drakkaria.com

Zakladatel MFantasy magazínu

About The Author

Zakladatel MFantasy magazínu

One Response

  1. Katriška

    Dík za odkaz (na tu galerii) o fantasy výtvarné umění se zajímám, tak jsem se pokochala. Bohužel jako vždy ale převážilo zděšení nad velkou částí děl, ale to už je o něčem jiném…. Přínosný článek, klidně by snesl rozšíření- porovnání více galerií atd

Leave a Reply