Oblíbené filmy – Mechanický pomeranč, Sedmá pečeť, Sin City

Oblíbené seriály – Červený trpaslík, Simpsni a Futurama

Oblíbené knihy – Pán prstenů, sága o Zaklínači, sága o Trhlinových válkách, Umění války

Oblíbená hudba – Queen, Beatles, Daniel Landa, Gregorians

Oblíbení spisovatelé – no hádejte…., dále pak Sapkowski a Goodkind

Oblíbené jídla – saláty všeho druhu, racio (pohanka a tak…)

Oblíbené pití – Cpt. Morgan, Bacardi

Oblíbené místo – Mikulka (jeden kopeček s bunkrem z 2. sv. války, kousek od mého  

                             nynějšího bydliště)

 

 

Moje tvůrčí činnost začala již na základce, kde pro ni ale nebylo moc pochopení (prostě učitelce nevysvětlíte, že hrdinové taky umřou ). K psaní jsem odbíhal, když jsem tak nějak potřeboval uniknout ze šedé reality všedního života a tato vlastnost mi ostatně vydržela až doteď.  Díky ne moc prestižní škole, kterou jsem navštěvoval mi na psaní zbývalo docela dost času a tak přišly první publikační krůčky. Zkusil jsem štěstí na několika soutěžích s celkem utěšenými výsledky. Největší překážkou je ovšem můj cimrmanovský sarkasmus ve kterém: „Zatímco si na Budulínkovi smlsne kdejaká havěť, jeleni se klidně pasou.“ K fantasy jsem se dostal celkem pozdě. Jako asi skoro každý malý kluk jsem si vyzkoušel Dračí doupě a gamebooky. Hobita jsem přelouskal až v patnácti a ihned nato i celou trilogii Pána prstenů. Pak se to vezlo velmi rychle. Mojí knihovnu rázem ovládl Sapkowski, Tolkien a Goodkind a pomalu vytlačily historické traktáty o leteckých bitvách 2. sv. války.

  

Ke zveřejnění prvních povídek došlo někdy okolo mých šestnácti. Vystřídal jsem několik serverů, z nichž už snad ani jeden neexistuje a v roce 2004 přišla zásadní změna v podobě přijetí do redakce MFantasy. Počítám, že tento akt byl možná provázen dočasnou Epicovou mentální disfunkcí, leč stalo se tak. Vysokoškolské studium mě zaměstnalo o kapánek více, než celá střední škola (celkem přirozeně, jelikož jsem byl na koleji daleko od domova…). Na psaní bylo stále méně času. I přesto jsem si na něj našel čas (pravda, většinou to byla tzv. allnight seance, při které jsem za pomoci velkého hrnku kávy temné jako noc plodil svoje nesmysly).

 

Jak se říká vše ale musí jednou skončit a i já byl vržen do civilního pracovního života. Ke své nechuti jsem hákoval od rána do noci i o víkendech a ve chvilkách volna mi opravdu na psaní nezbyl čas.  Vystřídal jsem několik drábů (rozuměj zaměstnavatelů) a nakonec zakotvil v cizině.

 

Mezi moje nejoblíbenější činnosti patří triky se špičatým kloboukem, futsal a cestování. Pro Epica mám také zásadní zlom v jeho životě. Jak píše ve svém profilu, rád by se stal prvním českým profesionálním ochutnavačem belgických pralinek, takže jestli se mi ho podaří někdy potkat, svatosvatě slibuju, že mu přivezu půlkilovou krabici přímo z továrny, aby je mohl okoštovat.

 

 

Oblíbené citáty a moudra:

 

Horngrezova teze: Pro ekonomy je reálně existující svět většinou pouze výjimkou.

Meskimenův zákon: Nikdy není dost času na to, aby se to udělalo dobře. Ale vždycky je dost času na to, aby se to udělalo znovu.

Lao-c´: Kdo vítězí nad lidmi, je mocný. Kdo vítězí nad sebou, je nejmocnější

neznámý: Proč vzhlížet ke světlým zítřkům, když vždy, jak se vzbudím, je dnes?

Cimrman:  Jsem bezvýhradný ateista. Až se někdy bojím, že mě pán Bůh potrestá.

 

Trocha humoru na závěr:

 

Neštěstí nechodí nikdy samo. Marx & Engels

Nebudu se s tím párat. Jack Rozparovač

Není malých rolí. Harmasan

Slyšet trávu růst. Hippies

Hlavou zeď neprorazíš. Ayrton Senna

Království za koně. Karpov

Nedá se svítit. Křižík

Lide,bděte. Šípková Růženka

Do smrti dobrý. Heslo Kamikadze

Pro Boha živého. Nietzsche

Nietzsche je mrtev. Bůh

Už se mi zapalujou lejtka. Jana z Arku

 

Edit – rozhodl jsem se na popud Katrišky také zveřejnit datum svého narození. Narodil jsem se rok před ní a to přesně na Velikonoce. Takže očekávám spoooooustu dárečků 😀

Václav Brůha

About The Author

15 komentářů

   • Hawk

    Uncle Epic wants you!
    "kdo bude další" …to zní jako v nějakým hororu
    no, snad to horor nebude

   • Nirtyn

    No, jak to vypadá, tak ti Hawku zvoní hrana. Teď už by to chtělo udělat jenom "kyš kyš" :o)

   • Hawk

    Neboj, na Tebe taky přijde… 😀
    Navrhuju, aby novější redaktoři napsali svůj profil přednostně, protože je tolik neznáme. 🙂
    (kyš kyš!)

   • Gandalf

    hawku…..jedna uštěpačná poznámka…ty si tu, jestli mě moje chabá paměť neklame o trochu kratsi dobu nez ja a hlavne ja bohuzel osobne z redakce neznam nikoho…. jedinyho Epica jsem slysel po telefonu. Snad mi to vyjde nekdy a setkam se s vama osobne. Jestli se neco spacha na jare, tak jen doufam, ze zase nebudu v Belgii 🙁

   • Gandalf

    mno doufam, že nechceš detaily mojeho telefonát u s Epicem 😀

   • Hawk

    nechci detaily, říkám, že tvoje námitky jsou jen detaily 😀

   • Epic

    mě nezapomeň na ty pralinky! 🙂 Snad to nějak vyjde dobře s tím termínem. Jinak doufám, že ti časově vyjde účast na některé z konferencí, ať poznáš ostatní.

Leave a Reply