Satan Kalous bude nadílet ve čtvrtek 6.10.2007 od 15:00 ve Smíchovské pobočce Městské knihovny v Praze, nám. 14. října 15, Praha 5 (objekt bývalé Smíchovské tržnice, asi 5 min chůze od metra Anděl. Mapa: http://www.mlp.cz/mapky/m29.jpg). Každý příchozí tak obdrží dárek v podobě tohoto mikulášsko-vánočního odpoledne (ano, pokud si stále nejste jisti, vstupné je zdarma):

Vojtěch Čepelák, MaelströM o. s.: Kavalíři odvahy

Hrdinové, snílci, dobrodruzi, válečníci, rytíři ducha a další svého druhu. Námořníci, piloti, vzduchoplavci, cestovatelé, objevitelé a další posouvající hranice lidských možností ve jménu odvahy, dobrodružství a slávy. Tajemství nezmapovaných území, smrtící džungle a pouště, mráz oblohy i hlubin oceánů. Skutečnost z masa a krve i fantazie spisovatelů, filmařů a jiných. A hlavně všechno mezi tím – příběhy a novodobé legendy oslavující páru, benzín a střelný prach. Mýty moderní doby techniky a dobývání světa 19. a 20. století, z časů předtím, než i člověk poznal vlastní smrtelnost.

Eleni Dimelisová, MaelströM o. s.: Mytologie a život Aztéků
Pod krví omítnutou fasádou aztéckého válečníka, zhanobenou sebetrýzněním a kanibalismem, se skrývá také jenom člověk. A strach. Průvodce po rituálu lidských obětí i běžným životem. Odhalení tajemství náboženské fanatičnosti Aztéků a ironie jejich zániku. Važte si svého srdce, dokud ho ještě máte!

Jiří Pobuda: koncert irských písní

Jiří Pobuda je jeden z praotců irské muziky v českých zemích, profesionální středověký bard, zakladatel a ústřední postava úspěšné kapely Fiannan, herec, textař, koňák, výčepní, znalec historie Velikonočního povstání v Irsku, rytíř a  muž mnoha dalších tváří… Koncert tradičních irských melodií zpestří veselými historkami nejenom z irských dějin.

Více na http://www.maelstrom.xf.cz a na http://www.mlp.cz