Hej! Přestaňte kdákat a chrochtat! Blíží se k nám kurýr! Tak, vy dobytku – SLYŠÍTE MĚ?“

„Haf! Haf!“ Dostalo se mu odpovědi.

„Morkokřupe! Tak alespoň ty jsi přeci vždycky byl rozumný – NE NEMÁM PRO TEBE ŽÁDNÉHO ČERVA!“ Mrakoběs rozezleně svého kdákajícího kolegu odehnal dřív, než mu začal oďobávat prsty na nohou. Potom si povzdechl… Bude to s tím kurýrem muset oddřít sám… Přišel tedy k obživlé mrtvole ženy s rudými vlasy, která pravděpodobně obsahovala nějaký životně důležitý vzkaz od Ženoživníků.

„Tak spusť.“ Povzdechl si a naposledy se tesklivě podíval na vyprané a nažehlené manžety svého sametového kabátu.

„Vážený pane Mrakoběsi. Dovolujeme si Vám popřát hezký den a zároveň vám sdělit, že vaše drahá učednice je v našem zajetí. Zároveň bychom Vám chtěli oznámit, že Apokalypsa byla odvrácena, takže všichni zahyneme někdy jindy… tato zombie se za pět minut sama zničí… „

PRSK!

Manžety schytaly plný zásah. Mrakoběs, ještě stále se ušklíbajíc nad vnitřnostmi, které si našly své místo na jeho kabátě, si nechal zavolat jednoho nemrtvého ze svých řad. Malé prohrabání se jeho vědomím pomocí magie stačilo, aby ho nastavil jako kurýra. Tak tedy začal diktovat.

„nejdražší, převeliký a mocný pane Okurko. Přeji Vám s Haldrë hodně zábavy a nervy z oceli. Zároveň Vás upozorňuji, že to, že nedávno jednou rukou zkrotila splašenou hydru (v té druhé držela hrnek s čajem), opravdu, ale opravdu neznamená, že je životu nebezpečná. Pokud žádáte výkupné, nevyřizujte si to se mnou, nýbrž s jejím ctěným otcem, králem Firianem. S pozdravem MagDr. Mrakoběs Deštivý, VMPÚ (velký magus první úrovně) nekromant nad nekromanty, oceněný řádem smrduté mrtvoly a mnoha dalšími cenami, jako je například Zlatý Žván.“ (cena pro největšího žvanila světa.)

 

„Král Firian?“ Ourk se už vyškrábal na nohy a teď nevěřícně koukal na Haldrë.

„To je ten, co se říká: JE MOCNÝ JAKO FIRIAN?“ Zeptal se Kostitřas… I v jeho době se tato věta stále používala.

„Ne.“ Zavrtěla hlavou Haldrë. „To se říkalo o dědečkovi.. otec je vpravdě ještě o něco mocnější.“

„Jsme v háji.“ Prohlásil po chvilce mlčení Ourk.

„Proč?“ Vložila se do hovoru Taala.

„Za chvíli tady napochodujou naprosto neporazitelná, těžce obrněná vojska elfů.“ Vysvětlil ji nekromant s nádechem paniky v očích.

„Hmm.. nemyslím.“ Odporovala mu.

„Ale vždyť my tady máme jejich dceru!“

„Chceš říct, že mám více otců?“ Rozohnila se Haldrë.

„já si jenom myslím,“ skočila jí do řeči Taala, „že když na to, že tady máme tuhle… MÁTE tuhle, upozorníš nějakým záhadným způsobem jejího otce, odepíše ti sáhodlouhý dopis o tom, jak ho to mrzí, ale že elfové se do záležitostí lidí a nekromantů nepletou, a že se máš obrátit s tímto problémem na jejího mistra nekromanta, že nějaká válka ho nikterak nebere, že není jeho problém, a že za její výchovu platí dost a Mrakoběs za ni ručí v podstatě životem, o čemž sám ani neví.“

„Aha – no… zeptám se, co si o tom myslí Kostitřas. Už jednou se prokázal, jako…“ Ourk si počkal, až si Haldrë pohrdavě odfrkne „…schopný a inteligentní… hele.. KDE JE KOSTITŘAS?“

 

Kostitřas pocítil svou šanci, konečně vykonat, co bylo nutné, ve chvíli, kdy Haldrë z kapsy brnění (ano! Brnění Haldrë mělo kapsy!) vypadlo pár zažloutlých svitků. Rychle je popadl a odběhl nepozorovaně nedaleko do keříku, kde konečně mohl vykonat potřebu. Prohlédl si svitky, zadli na nich nejsou nějaké obrázky  a když nebyly, hezky se uvelebil.

 

„Páni… on zmizel!“ Zavrtěl nevěřícně hlavou Ourk.

„Drahý pane nymfomane, nikdo nemůže jen tak zmizet bez zapráskání ozonu, obláčku indigové mlhy a…“ začala Haldrë opakovat, co se naučila od svého mistra, známého zastánce magických efektů a starobylých tradic, jako bylo vaření lektvarů ve velkém kotli za asistence mnohých výparů. (I když Haldrë vařila zelňačku, (Inu, ono cokoli, co vařila, v podstatě dopadlo jako zelňačka) musela u toho mumlat zaklínadla a z kotlíku musela stoupat pára rozličných barev a tvarů. Bylo zajímavé, že na takového zastánce efektní nekromancie měl mrakoběs naprosto normální dům a onen kotlík schovával ve sklepě, stejně jako lapače duchů, detektory magie, velké pavouky a spoustu jiného magického harampádí, mezi které například patřila zmumifikovaná ruka nějakého vladaře z dávných dob, která občas měla sklony pochodovat po sklepní komnatě, ve které byly všechny tyto věci drženy pod extra pevným zámkem. (který měl sklony urážet každého, kdo prošel kolem))

 „A také by mne zajímalo, proč ten kluk má stejnou hůl jako Mrakoběs. Myslela jsem, že na základě Listiny zákonů všech nekromantů, nikdo nesmí mít identicky vypadající hůl.

„No… hmm… má na ni malou odlišnost.“

Ourk pošeptal elfce do ucha vše o tajemné runě. Popsal ji opravdu detailně, protože Mužoživovačka dotčeně vypískla „NO FUJ!“ a zatvářila se zděšeně. Mladý nekromant toho, co řekl, záhy zalitoval, protože Haldrë se od něj odtáhla co nejdál, jako by za to, že si Kostitřas do hole ryje sprosťárny, mohl on.

 

Ceressiass

About The Author

11 komentářů

 1. Lord Pecka

  Z čeho je ta alegorie "Mocný (popř jiná vlastnost) jako XXX. Né to byl můj děda, můj otec je ještě o něco silnější" jen že jsem na ni právě narazil v jedné knížčce tak by mě zajímalo zda li se autroka chytře inspirovala či ji to jen napadlo stejně 😉

  • Ceressiass Darkshadow

   no s tím mocným – to je myslím původně z Pratchetta, tam to tuším bylo něco podobného o bohatství. Nicméně tento výrok jsem tam musela na přání jedné mé kamarádky nutně dát, protože – no nebudu se ti tady rozepisovat o tom, co ve volném čase dělám, snad jen že když jsme spolu v takové té naší dámské partičce, nemine den, kdy bychom tenhle výrok nepoužily – ať už v jekékoli formě. Prostě tam musel být 😛 Chápu, že to pochopí v plné síle pouze několik zasvěcených, ale právě pro ty to tam je. 😉 já jen doufala, že ostatním, kteří neví o co jde nebude nijak příliš vadit. ^^ pokud jo, zase tak důležitý tam není tak to klidně můžu umazat a editovat znova 😀 Holky už to stejně četly dřív, než tady vyšel první díl 😉

   • Hawk

    taky jsem měl dojem, že je to z Pratchetta, nevím, proč by to mělo být na obtíž

  • GemSignor

   Totéž se dá říci o vašich komentářích, pane… Styxe 🙂
   Dle mého osobního názoru je Kostitřas pro smích zcela záměrně, vždyť jde o dílo alegorické, hyperbolické a parodické.
   Co se týče vašich nenáviděných mezer mezi řádky, jde o ne zcela vyhovující redakční systém našeho magazínu a jeho katastrofických následcích v IE. V současnosti se pracuje na novém a lepším prostředí.
   Nicméně, přečetl jsem si některé vaše další komentáře a celkem mě udivilo, že na ničem neshledáváte nic pozitivního a patrně čekáte na Godota.
   Mohu vás ujistit, že autoři zavedení na tomto webu nejsou žádnými zkušenými spisovateli a že veledílo srovnatelné s Pánem Prstenů, Harry Potterem, nebo nedej bože Necromauncerem tu nenajdete.
   Téměř to vypadá, že se snažíte svými komentáři (ze kterých je i přes skromnost vašeho projevu cítit pocit prázdnoty a deprese) překonat samotného mistra v tomto oboru. V tom případě Morbo dodává: "Nikdo nepřemůže mocného Alcila! NIKDO!!!"

  • Tomáš Říha

   Hale proč sem vůbec lezeš a proč čteš všechny ty "tuctové" nebo "vyloženě špatné" povídky? Gem Singor to řekl skvěle, tohle není žádná Síň slávy mistrů a fantasy, a navíc si myslím, že některé povídky jsou docela slušné…
   Jestli se ti tento server nelíbí a jsou na něm podle tebe jenom špatné povídky, tak jdi na nějaký server, kam přispívají jenom Tolkien, King nebo Sapkowski, ok?

  • Ceressiass Darkshadow

   já vím že jo – ale měla jsem toho teď tak hodně, že jsem úplně zapomněla, že to mám v šuplíku. Ono lehce zapomeneš na něco, co už je hotové 😛
   Ale možná mám inspiraci na další sérii povídek – ale nevím, jestli nebudu mít inspiraci jen na prvních pár dílů a potom třeba nic… tak uvidíme…

Leave a Reply