Názov: Agent JFK 12 – Stín legendy
  Autor: Němec Tomáš
  Vydavateľstvo: E.F., Triton
  Preklad:
  Obálka: Marek Hlavatý
  Strán:160 (paperback)
  Cena: 99

    Válka s mimozemšťany zuří již několik desetiletí. Ze Země, obehnané prstencem satelitních měst, vesmírných stanic a kosmických přístavů, se stal jeden obrovský vojensko-průmyslový komplex. Klíčovou roli zde hrají vývojářské gildy, chrlící neustále nové a nové technologie, které by v budoucnu mohly vyčerpávající konflikt zvrátit ve prospěch lidstva. Právě do tohoto světa – absolutního ráje pro hrstku mocných a nelítostného inferna pro ostatní – dorazí John Francis Kovář, aby potvrdil existenci zbraně, ohrožující samotnou podstatu paralelního metauniverza. Postaven proti molochu válečné mašinérie si JFK uvědomuje, že sáhnout až na dno vlastních sil nemusí tentokrát stačit.
Svůj svět si musíme zasloužit!

 
  Názov: Nokturna
  Autor: Connolly John
  Vydavateľstvo: BB art
  Preklad: Hana Whitton
  Obálka:
  Strán: 384 (hardback)
  Cena: 249

    John Connolly, který dovedně hraje na temnou strunu čtenářova nitra, nás obratně vláká do děje, v němž se v tanci kostlivců změní zdánlivě poklidná americká městečka či idylická zákoutí anglického venkova v oživlé peklo zalidněné hrůzostrašnými stvořeními.
S mrazením v zádech bude čtenář sledovat nečekané zvraty v osudech hrdinů jednotlivých povídek – od nevysvětlitelné tragédie, která postihne zbožnou farmářskou rodinu Bensonových, a nejen ji, přes záhadu čekající na válkou poznamenaného duchovního Pettingera v podzemí jeho nového působiště, po děsivý obětní rituál prestižní školy.
Zkrátka nepřijdou ani ti, kdo si oblíbili Charlieho Parkera, detektiva se ztrápenou duší, neboť jemu je věnována poslední delší povídka. John Connolly, skvělý pozorovatel a mistr zkratky, dokáže vykouzlit atmosféru nabitou napětím, tajemstvím a hrůzou, která nicméně nepostrádá jeho typický černý humor.

  
  Názov: Bratrstvo run
  Autor: Peinkofer Michael
  Vydavateľstvo: Euromedia Group – Knižní klub
  Preklad: Iva Daňková
  Obálka: Miloslav Disman
  Strán: 3576 (hardback)
  Cena: 279

    Poté co spolupracovník spisovatele Waltra Scotta narazí v klášterní knihovně na záhadnou část starého rukopisu napsaného runami a krátce nato je nalezen mrtev, dají se do pohybu velmi znepokojivé události. Úmyslně založený požár v knihovně, vražda Scottova mentora, jenž mu prozradil existenci tajné sekty navazující na tradice „zlých" druidů, i několik pokusů připravit o život jeho samotného utvrdí sira Waltra v rozhodnutí pustit se do pátrání na vlastní pěst. Přitom však narazí na neproniknutelnou hradbu mlčení.
    Jaké prastaré tajemství skrývají mnichové v kelském opatství? Co znamená zlověstná mečová runa, s níž se sir Walter a jeho synovec Quentin setkávají od chvíle, kdy se neohroženě snaží odhalit tajuplný příběh? Jaká neblahá kouzla se odehrávají na nedalekém obětišti, kde se scházejí podivní „zakuklenci"? A co tají královský inspektor, kterého vyslali z Londýna, aby případ vyšetřil?
    Události, jejichž původ spočívá v dávné minulosti, se nezadržitelně řítí vpřed…

 
 
  Názov: Nefritový trůn
  Autor: Novik Naomi
  Vydavateľstvo: Triton, Argo
  Preklad: Petra Kůsová
  Obálka: Lubomír Kupčík
  Strán: 304 (hardback)
  Cena: 298

    Druhá kniha série Temeraire.
    Čína zjistí, že její vzácný dar určený Napoleonovi padl do britských rukou. Rozzlobené čínské poselstvo žádá, aby byl neobyčejný tvor vrácen, kapitán Laurence se ovšem odmítne podvolit. Za neposlušnost mu hrozí šibenice, a tak mu nezbude, než aby se vydal se svým dračím svěřencem Temerairem zpět na Dálný východ, na cestu provázenou nevýslovnými nebezpečenstvími a spletitými úklady. Když však dvojice po strastiplné pouti konečně dorazí ke dvoru čínského císaře, překvapí ji tam ještě strašlivější skutečnosti a nebezpečnější nástrahy.

 
  Názov: Čtvrtý jezdec
  Autor:  Thompson Kate
  Vydavateľstvo: BB art
  Preklad: Blanka Brabcová
  Obálka:
  Strán: 216 (hardback)
  Cena: 199

    Když patnáctiletou Laurie McAllisterovou zadrží policie kvůli podezření ze žhářství, dívka při výslechu zarytě mlčí. Ano, zapálila s pomocí bratra a kamaráda dům, v němž se skrývala biologická laboratoř, avšak měla k tomu pádný důvod. Pouze neví, co by uvedla na svoji obhajobu. Jistě, mohla by se vydávat za bojovnici za práva zvířat. Ale nechce lhát. A především nechce ohrozit svého otce, věhlasného virologa, a všechny své bližní. Vždyť ani nemá představu, kdo stojí za tajuplným výzkumem, na němž její otec pracoval. A navíc, jak by vysvětlila, že kdyby na vlastní oči nespatřila bájné jezdce z Apokalypsy, nikdy by nevyšla najevo celá pravda. Nakonec je během dne propuštěna na svobodu, aniž cokoli prozradila. Stejně by jí nikdo nevěřil, i když sama dobře ví, že člověk by občas měl věřit záhadným věcem mezi nebem a zemí.

 
  Názov: Midwichské kukačky
  Autor: Wyndham John
  Vydavateľstvo: Fuego
  Preklad: Jitka Minaříková
  Obálka: Martin Zhouf
  Strán: 144 (hardback)
  Cena: 199
  -nové vydání –

    V poklidné anglické vísce Midwich se stane cosi neobvyklého: Všichni obyvatelé přijdou o jeden den svého života. Celých 24 hodin prospí. To samozřejmě vzbudí nesmírný ohlas, ale poté, co se do věci vloží vojenská rozvědka, vše pomalu utichá a na místě zůstává pouze několik pozorovatelů. Jejich pozornosti ovšem uniká fakt, že všechny plodné obyvatelky jsou najednou těhotné. A když všechny naráz porodí děti zcela evidentně nelidského původu, mohlo by se zdát, že je pro obyvatele modré planety už pozdě…

  Názov: Oko boha Rea
  Autor: Asher Michael
  Vydavateľstvo: Talpress
  Preklad: Dana Krejčová
  Obálka: Milan Dubnický
  Strán: 392 (hardback)
  Cena: 279

    Kniha Oko boha Rea, plná egyptského bájesloví a dějin, beduínského folklóru, zlověstných tajných organizací a spiknutí trvajícího tisíce let, je napínavý thriller spojující okouzlující postavy s mrazivými záhadami.

  Názov: Bojový drak
  Autor: Rowley Christopher
  Vydavateľstvo: Fantom Print
  Preklad: Hana Vlčinská, Zuzana Hanešková
  Obálka: David Spáčil
  Strán: 448 (hardback)
  Cena: 239

    Čtvrtá kniha série Bazil Zlomený Palcát.
    Nevýslovně mocným kouzlem byl oživen legendární Prorok. Zároveň s Prorokovým návratem připravuje Temný mág nový zničující útok na Říši růže, válku podporovanou těmi nejodpornějšími kouzly a novou, neslýchanou zbraní, která dokáže smést z povrchu země legie mužů i bojových draků.
    Říše nemá jinou možnost než přenést boj na území nepřítele, dřív než mágova vojska zesílí natolik, že budou neporazitelná.Bojový drak Bazil a jeho dragonýr Relkin vyplouvají s flotilou. Vydávají se však na troufalé vítězné tažení, nebo na cestu, že které už se nikdy nevrátí?

 
  Názov: Vlákna hyperčasu
  Autor:  Šusta Richard
  Vydavateľstvo: Klub Julese Vernea
  Preklad: Jan Patrik Krásný
  Obálka:
  Strán: 460 (hardback)
  Cena: 265Kč

    …mimořádné vystoupení Snoitomeho, největšího mistra životního stylu eimp, se koná na planetě Trečka!
Mnozí by za letenky upsali duše, v krajní nouzi i své vlastní. Ale obětují také životy? Kdosi neznámý totiž plánuje masakr diváků.
    I teenager Honzborg získá vysněnou cestu dost draze. Dostává se na Trečku za vražedně dramatických okolností. Díky tomu si vyslouží nenávist nejen fanatických negonistů, ale i všehoschopné ženy, která v sobě nese sugesci nebezpečného bludu, záhadně spojeného s tajně chystaným masakrem.

  Názov: DragonRealm – Děti draka
  Autor: Knaak Richard A.
  Vydavateľstvo: Fantom Print
  Preklad: Hana Vlčinská
  Obálka: Jan Patrik Krásný
  Strán: 265 brož.
  Cena: 229

    Druhá kniha trilogie Úsvit DragonRealmu.
    TVraadové nalézají na novém světě nový život. Platí však za to krutou daň – pomalu přicházejí o magii i nesmrtelnost. V zoufalé snaze toto zvrátit, zosnuje lord Barakas plán, který osudově změní budoucnost všech obyvatel Dračí říše…

 
  Názov: Černá krabice
  Autor: Hill Joe
  Vydavateľstvo: Beta
  Preklad: Adéla Bartlová
  Obálka: Tomáš Kropáček
  Strán: 256 (hardback)
  Cena: 249

    Judas Coyne má děsivou sbírku – kuchařku pro kanibaly… oprátku z oběšence… hrůzný sadistický film. Kdysi patřil mezi death-metalové bohy a mezi fanoušky je jeho záliba v podivnostech stejně proslulá jako jeho výstřelky z mládí. Ale žádná součást sbírky není tak neobvyklá, strašlivá a především lákavá jako poslední objev, na nějž narazil v jedné internetové aukci.
    Joe Hill už má na svém kontě několik ocenění za povídky a svou románovou prvotinou, mistrovským dílem plným napětí a temné hrůzy, se okamžitě vyšvihl mezi nejlepší autory fantastických hororů.

  Názov:: Lisey a její příběh
  Autor: King Stephen
  Vydavateľstvo: Beta
  Preklad: Linda Bartošková
  Obálka: Tomáš Kropáček
  Strán: 464 (hardback)
  Cena: 319

    Lisey Landonová je vdova po slavném spisovateli Scottu Landonovi, nositeli mnoha literárních cen. Když se Lisey konečně po dvou letech od manželovy smrti pustí do vyklízení Scottovy pracovny, uvědomí si, jak velký kus jeho minulosti (a vlastně i minulosti, kterou prožili spolu), vytěsnila z paměti. Proč tomu tak bylo? Co ji donutilo spustit mezi přítomností a časem minulým neprodyšnou purpurovou oponu? Teprve když se na scéně objeví šílenec a násilník Dooley, musí se Lisey vydat po stopách vlastních vzpomínek a zjistit, co to před sebou ukrývala. Tu cestu, kterou pro ni nachystal zemřelý manžel, musí podniknout – jinak nepřežije.
    Lisey a její příběh, na první pohled historie obyčejného manželství, je strhující román napěchovaný silou a něhou, krvavý a zároveň nádherný.