Názov: Myrrenin dar
  Autor: McIntosh Fiona
  Vydavateľstvo: Fantom Print
  Preklad: Kateřina Niklová
  Obálka: Jan Patrik Krásný
  Strán:400 str. (paperback)
  Cena:259 Kč

První kniha trilogie Převtělení.
Po celá staletí bojovali generálové z rodu Thirsků po boku králů Morgravie, žádný z nich však ještě nepřísahal věrnost panovníkovi tak krutému, jako je Celimus.
Když Celimus přinutí Wyla Thirska, aby se stal svědkem mučení Myrren, mladé ženy, obviněné z čarodějnictví, Wyl se obává, že bude prvním z rodu, který zradí krvavou přísahu.
V čele nesourodé skupiny žoldáků je Wyl vyslán na diplomatikou misi do sousední říše, nemůže však věřit nikomu. Na každém kroku se setkává se zradou a začíná přemýšlet, jestli se vůbec vrátí domů živý.
Ale Myrren, jež byla Wylovi vděčná za soucit, který vůči ní projevil, mu dala mocný „dar". Ve Wylově životě nastane neočekávaný zvrat… a pozná, co je to Převtělení.

  Názov: Warhammer 40 000 – Destrukční četa
  Autor: Thorpe Gav
  Vydavateľstvo: Polaris
  Preklad: Štěpán Hlavsa
  Obálka: Kenson Low
  Strán:304 str. (paperback)
  Cena:219 Kč
 

 

Třetí kniha cyklu Poslední šance odehrávající se v temném světě vzdálené budoucnosti Warhammeru 40 000.
Poručík Kage, patrně nejdéle přežívající člen Třinácté legie, jde pod velením svého nadřízeného, nemilosrdného plukovníka Schaffera, znovu do akce. Spolu s úplně novou četou příslušníků Poslední šance jej pošlou na sebevražednou misi na válkou zmítanou planetu Armagedon, aby tam vypátral a zabil jednoho z nejnebezpečnějších zrádců Imperia – bývalého vládce planety Hermana von Straba. Třetí armagedonská válka však stále zuří a pokud se chce destrukční četa Třinácté legie svého poslání úspěšně zhostit, bude se muset utkat v boji s orky, povstalci a nakonec i samotnou planetou.

  Názov: Nůž snů 1
  Autor: Jordan Robert
  Vydavateľstvo: Návrat
  Preklad: Dana Krejčová
  Obálka: Darrell K. Sweet
  Strán:272 str. (paperback)
  Cena:219 Kč

Jedenáctá kniha série Kolo času.
Jak řídne samotné předivo reality, vše naznačuje, že Tarmon Gai´don, poslední bitva, se blíží – a Rand al´Thor se musí připravit na střetnutí s Temnými. Nejdřív však musí vyjednat příměří se seanchanskými armádami. Seanchané ale nejsou jedinou překážkou na jeho cestě. Perrin ze zoufalství uzavřel se Seanchany vlastní příměří – dohodl by se i s Temným, aby zachránil svou manželku Faile před Shaidy. Mezitím Mat bezhlavě prchá z Ebú Daru s unesenou Dcerou Devíti měsíců. Tuon však ve skutečnosti hrozí od jejích krajanů Seanchanů smrtelné nebezpečí. Mat bude muset hodně riskovat, aby uspěl a získal ji za nevěstu. Zavedené pořádky se otřásají a všude panuje neklid. V Caemlynu bojuje Elain o Lví trůn, přičemž se snaží zabránit občanské válce, a Egwain zjišťuje, že už ani v Bílé věži není bezpečno. Větry času přerostly ve vichřice, jež Randa a jeho společníky strhává svou silou. Tato malá skupina musí přestát zkoušky osudu a štěstěny – jinak Temný zvítězí a svět bude ztracen.
První kniha ze tří

  Názov: Imajika
  Autor: Barker Clive
  Preklad: Ivana Drábková
  Obálky: Todd Lockwood
  Počet strán: 904, Brož
  Nové vydanie!

Imajika – tajemný řetězec světů, dominií, kterým pevnou rukou vládne nikým nespatřený Autarcha. Čas jeho vlády se však nachýlil, blíží se výročí Usmíření a s ním i doba neodvratných změn.
Estabrook, muž, který najme vraha pro svou manželku, nevědomky rozehrává hru, jejíž následky si stěží dokáže představit kdokoliv v Usmířených dominiích. Existuje však neusmířené dominium, oddělené od ostatních a to představuje reálnou hrozbu pro všechny – naše Země. Magická partie moci a kouzel vrcholí a s ní i vypravěčské umění Cliva Barkera.

  Názov: Křížová válka
  Autor: Weber, David; White, Steve
  Vydavateľstvo: Polaris
  Preklad: Jiří Engliš
  Obálka: David Mattingly
  Strán:432 str. (paperback)
  Cena:259 Kč

Nerozhodná válka mezi lidmi a Orioňany o ukončení všech mezihvězdných válek skončila napjatým mírem. Je to mír naplněný strachem, nenávistí a nedůvěrou na obou stranách. Pak se z mimoprostorové zkratky pověstné tím, že se v ní ztrácejí hvězdolety, vynoří loď z polozapomenutých dob historie. Na výzvy orionské hlídky odpoví kódem dávno ztracené lidské kolonie a zahájí palbu. A nanovo tím rozdmýchá oheň mezihvězdné války za osvobození Svaté matky Země…

  Názov: Kronika nesmrtelných II – Vampýr
  Autor: Hohlbein Wolfgang
  Vydavateľstvo: Nava
  Preklad: Miloslava Hnízdilová
  Obálka:
  Strán:316 str. hardback)
  Cena:248 Kč

Východní Evropa, 15. století.
Během pronásledování otrokářské lodi padnou Andrej s Fredericem do zajetí piráta Abu Duna. Již brzy jsou však zapleteni do sporů s mnohem mocnějším protivníkem.
Hrůzu nahánějící dračí rytíř v krvavě rudé zbroji, který se blíží v doprovodu inkvizitora Domenica, napadne loď a pobije její osazenstvo. Ti, co přežili, se spojí a vydají se pátrat po strašlivém rytíři.
Andrejovi a Abu Dunovi se skutečně podaří dračího rytíře Vlada Dracula, zvaného Nabodávač na kůl, vystopovat. Ten je však uvězní ve svém hradě a podnikne všechno, aby pronikl do temného tajemství nesmrtelnosti. Andrejovi se podaří z dějiště hrůzy uniknout. Ale Frederic a Maria, žena, kterou miluje, zůstávají v zajetí Draculově…

  Vyjde: 30.8.2007
  Názov: Poražení králové
  Autor: Holdstock, Robert
  Vydavateľstvo: Polaris
  Preklad: Petr Kotrle
  Obálka: Zdenka Boušková
  Strán:416 str. Brož.
  Cena:259 Kč

Kopec pod Taurovindou, pevností Urthy, velekrále Cornovidů, ožívá: říše Stínů hrdinů, součást Onoho světa, si zamýšlí toto území přivlastnit. Tentokrát však její obyvatele pohání síla, která je temnější a starší než i ti nejstarší duchové. Kdo nebo co křísí mrtvé? Merlin, který v pevnosti dočasně pobývá, musí na tuto otázku odpovědět, pokud chce tento čas králů a milenců zachránit. Iásonova úžasná loď Argó se vrátila, přitažena zpátky svou provinilou minulostí a strašlivými tajemstvími, jež odhalí pouze Merlinovi. Argó je klíčem k záhadě a Merlin musí podniknout cestu, která ho zavede do historie, na ostrov známý legendou o Daidalovi a jeho synech.
Ve třetí knize Merlinova kodexu splétá Robert Holdstock z mýtů a historie neuvěřitelný příběh cti, pomsty a magie. V jeho středu putuje po své nekonečné stezce samotný Merlin, čaroděj na vrcholu sil, vrtkavý, zvědavý a mocný. Přesto i on musí teprve poznat svou minulost – a najít pravé a čestné využití svého nadání.

  Vyšlo: 30.8.2007
  Názov: Stvořitel duchů
  Autor: Abnett, Dan
  Vydavateľstvo: Polaris
  Preklad: Martin Novák
  Obálka: Adrian Smith
  Strán:360 str. Brož.
  Cena:239 Kč

Imperiální ozbrojené síly na Sabbatiných světech začaly mohutnou protiofenzivu proti temným vojskům Chaosu. Pro komisaře Ibrama Gaunta a jeho První a jediné je to začátek bitvy, která je může přinutit obětovat nejenom svoje životy, ale i duše.
Druhá kniha epické ságy o interplanetárních válkách, velké ctižádostivosti, zradě a cti.


Marcus

About The Author

Leave a Reply