Kdo jsme

Naše jméno je Pevnina CZ (www.pevnina.cz) jsme divizí společnosti MDgK plus s.r.o, (ič. 47910038). Zabýváme se tvorbou internetových a intranetových aplikací a hlavně vývojem a podporou nekomerčních projektů v oblasti fantasy her na hrdiny.

Jako samostatný projekt Pevnia.org jsme vznikli v roce 1998 s počátkem tvorby herního světa Pevina Svět (http://svet.pevnina.cz/) a od té doby počet projektů pozvolna narůstá. V současné době vyvýjíme rpg herní systém založený na dovednostech, jsme vydavatelem časopisu Alduron (http://alduron.pevnina.cz/) vyvýjíme několik webů zaměřených na rpg a fantay tématiku, připravujeme freeware pc hru zaměřenou obdobně jako Baldur’s Gate a webovou grafickou strategii. Samozřejmě máme v plánu představit také další projekty, ale o nich se zatím zmiňovat nechceme.

Koho hledáme

Jen mám jedno, jste-li muž či žena a je Vám 15 nebo 70 let. Ani rasa, národnost a víra nás nezajímá (pokud umíte česky a víra Vám nebude bránit v dokončení svěřeného úkolu). Hledáme lidi, kteří mají nápady, jsou kreativní, spolehliví a dokáží pracovat v týmu. Ale hledáme také lidi, kteří dokáží takový tým vést.

Jak již padlo v úvodu, projekty, kterým se věnujeme jsou většinou dlouhodobějšího rázu, proto spolupracujeme pouze s lidmi, kteří jsou schopni se určitému projektu věnovat po delší čas (pár měsíců i pár let).

Dále je nutné již dopředu zdůraznit, že žádná z následujících druhů spolupráce není ani hlavním ani vedlejším pracovním poměrem. Jedná se čistě o zájmovou práci, která je hodnocena i jinak, než jen finančně, ale to se důzvíte u každé samostatně.

Možnoti spolupráce

Programování

Pokročilý programátor PHP5, MySQL, XHTML, XML, CSS (vedoucí týmu)

Hledáme kvalitní a zkušené programátory, kteří jou schopni mj. Navrhnout řešení problému, rozdělit jej mezi členy týmu a zajistit optimální vývoj a dokončení svěřeného úkolu.

Obvykle se jedná o vývoj speciálních intranetových systémů či složitějších webových stránek. Může jít i o webové hry.

Ohodnocení: dvoufázová platba předem dohodnuté částky + procenta ze zisku projektu

Úpravy částky dle specifických kritérií (bousy i postihy).

Lokalita: Brno a blízké okolí – spíš směrem na jihovýchod od Brna

Požadavky: ukázkové projekty, životopis, živnostenský list (není podmínkou), znalost AJ

ID položky: pr01

Začínající programátor PHP4/5 MySQL XHTML, XML, CSS (programátor)

Šance pro začínající programátory bez přílišných zkušností, pracovat pod zkušeným vedoucím v kolektivu (pozor, můžebýt i mezinárodní) a nabýt nové znalosti a zkušenosti

Ohodnocení: jednorázová platba předem dohodnuté částky

Lokalita: nehraje roli, ale preferujeme Brněnsko

Požadavky: ukázkové projekty, jeden zkušební neplacený, životopis, znalost AJ

ID položky: pr02

Programátor C# v .NET framework v 2.0

Pro vývoj PC single player RPG hledáme programátora. Hra bude freeware, tedy jde o zájmovou a neplacenou práci. Nicméně v případě úspěchu by se samozřejmě podmínky adekvátně upravily. Do budoucna počítáme s vývojem druhé (o něco komerčnější) verze a také vlastního engine.

Ohodnocení: podíl ze zisku na reklamě

Lokalita: Brno a okolí

Požadavky: základní znalost C# a .NET framework 2.0, zaklady OOP, trivialní schopnost logického a abstraktního myšlení, výhodou alespoň základní orientace v programovaní nebo principech počítačové grafiky

ID položky: pr03

Grafika

Ilustrátor

Hledáme schopné kreslíři i malíře s co nejrealističtějším stylem kreslení (nicméně fantasy) pro ilustrování elektronických i tištěných materiálů. A také pro kreslení podkladů pro 3d grafiky a webové grafiky.

Ohodnocení: dle konkrétní dohody

Lokalita: nehraje roli

Požadavky: dostát svým závazkům… odevzdávat práci včas

ID položky: gr01

3d grafik

Pro vývoj počítačové rpg hry hledáme schopné a samostatné grafiky. Jde o zájmovou a neplacenou práci.

Ohodnocení: podíl z reklamy

Lokalita: nehraje roli, ale upřednostňujeme Brno a okolí

Požadavky: práce v nějakém 3D modelovacím nástroji (3D Studio, Blender, Rhino, Collada atd.), práce s materiály (schopnost vytváření textur dle požadavků výhodou), zkušenost s modelováním postav a znalost skeletární animace, samostatnost, kreativita, modelováni dle 2D předlohy nebo popisu.

ID položky: gr02

Tvorba textů

Redaktor tvůrce herního světa

Pro náš projekt Svět Pevnina hledáme nové redaktory, kteří by byli schopni vytvářet texty dle zadaných požadavků. Obvykle se jedná o popisy oblastí, popisy nestvůr, vytváření měst či historie. A samozřejmě vše co se světem souvisí.

Ohodnocení: různé

Lokalita: nehraje roli

Požadavky: vyspělejší styl psaní, orientace v problematice, dodržování termínů

ID položky: te01

Redaktor tvůrce pravidel rpg systému

Stále hledáme nové spolupracovníky, kteří by se podíleli na vývoji skill based (založného na dovednostech) herního systému, který najde využití mj. v internetové herně, ale i v pc hře. Práce se skládá s tvorby nových pravidel, tvorby kouzel a dovedností.

Ohodnocení: různé

Lokalita: nehraje roli

Požadavky: zkušenosti v problematice, schopnost se srozumitelně vyjadřovat, schopnost týmové práce, dodržování termínů

ID položky: te02

Redaktor pro hodnocení děl uživatelů

Pro náš nový projekt hledáme schopné lidi s bohatou literární zkušeností, kteří by byli ochotni a schopni pozitivní kritikou radit a pomáhat začínajícím „pisálkům“.

Ohodnocení: vděk čtenářů i přispivatelů 🙂

Lokalita: nehraje roli, čr i sr

Požadavky. Několik ukázkových vlastních literárních děl

ID položky: te03

Redaktor publicista pro časopis o fantasy RPG

Hledáme pár šikovných komunikativních lidí, kteří by byli schopni vyvíjet publicistickou činnost vrámci Alduronu. Jednalo by se o rozhovory, recenze, informační texty atd.

Ohodnocení: od začátku roku 2007 honorář dle specifických podmínek + proplacení nákladů a novinářský průkaz

Lokalita: celá čr/sr

Požadavky: zkušenosti v oboru, řidičák sk. B

ID položky: te04

Redaktor přispivatel do fantasy časopisu

Vrámci určitých témat hledáme osoby, které mají potřebné zkušenosti a znalosti, aby sepsaly odpovídající článek. Jde o občasnou spolupráci s tím, že témata budou známa nejméně na půl roku dopředu.

Ohodnocení: honorář dle specifických podmínek

Lokalita: nehraje roli

Požadavky: znalost konkrétní problematiky, schopnost srozumitelného písemného vyjádření

ID položky: te05

Tvůrce dobrodružství pro herní svět – elektronická a tištěná podoba

Pro náš svět a světy našich partnerů sháníme zkušené gamemastery, kteří by dle podkladů byli schopni vytvořit dobrodružství dle požadovaných parametrů (krátké / dlouhé, detektivní / hrdinské / milostné, pro náhodné hráče / pro stálou družinku atd.) a bez ohledu na herní systém.

Ohodnocení: podíl ze zisku

Lokalita: nehraje roli

Požadavky: znalost více herních systémů, zkušenost s tvorbou dobrodružství, tři ukázková dobrodružství, vyspělý sloh, dodržování termínů

ID položky: te06

Tvůrce dobrodružství pro herní svět Pevnina – dobrodružství pro PC hru

Hledáme velmi zkušené a zběhlé gamemastery, kteří by byli v týmu schopni připravit nelineární dobrodružství velkého rozsahu (dle terminologie drd jde spíše o tažení). Lze se podíle ta kompletním příběhu nebo dodávat menší samostatné celky.

Ohodnocení: podíl z reklamy

Lokalita: upřednostňujeme Brno a okolí, ale příjmeme kohokoliv z celé čr/sr

Požadavky: výborná orientace v problematice, nejméně pětiletá praxe při tvorbě dobrodružství většího rozsahu, vyspělý sloh a celkový literární projev.

ID položky: te07

Administrátorské práce

Administrátor webu RPG Hostinec

Pro připravovaný katalog stránek hledáme osobu schopnou se o web postarat. Kontrolovat a schvalovat nově přidané weby, navrhovat nové funkce a možnosti webu, to všechno by měl admin zvládnout. Stejně tak řešení obvyklých problémů s méně zkušenými uživateli.

Ohodnocení: podíl z reklamy

Lokalita: nehraje roli

Požadavky: základní znalost html, css problematiky internetu, trochu také manažerské schopnosti

ID položky: ad01

Administrátor literárního serveru

Pro připravovaný literární server hledáme osobu schopnou se o web postarat. Jde o zajištění pomoci začínajícím uživatelům, schopnost navrhovat nové funkce a rozvoj webu. Být nápomocen redakci.

Ohodnocení: podíl z reklamy

Lokalita: nehraje roli, upřednostňujeme Brno a okolí, případně Ostravsko (šéfredaktor je z Havířova)

Požadavky: základní znalost html, css problematiky internetu, manažerské schopnosti

ID položky: ad02

Ostatní

Do budoucna připravujeme také další projekty. Pro jeden z nich hledáme lidi, kteří mají nějaké zkušenosti s přípravou videozáznamů. Tedy lidi, kteří dokáží nějaký videozáznam pořídit, dále lidi, kteří jsou chopni video zpracovat, nastříhat dodat hudbu atd. Projekt je zatím ve fázi přípravy návrhu, takže prozatím jde hlavně o chuť diskutovat nad problémem.

Dále také hledám testery. Družinky ochotné testovat herní systém, ale také jednotlivce, kteří mají čas se věnovat testování a sepisování připomínek k PC rpg hře a online webové strategii.

Kontakty

Všechny nabídky zasílejte na email info@pevnina.cz a jako předmět uveďte id položky. V případě jakéhokoliv dotazu pište tamtéž, případně volejte na tel 732 182 694 případně icq 174 352 310

Závěrem

Ač je předchozí text dost formální, berte to trochu s nadhledem. Jde přece o to, podílet se na něčem velkém. Připravit zábavu pro stovky a tisíce lidí nejen v Čechách a na Slovensku. RPG je v první řadě zábava a tak je nutné k tomu i přistupovat. Těšíme se na vaše maily.

Zdendas