Avalon – SF klub (zal. 1994) vedený Václavem Pravdou pořádá oblíbené Avalcony od roku 1996, v letech 1998, 2002, 2003 a 2005 pořádal také národní Parcon, v roce 2002 první Eurocon v ČR. Vydává fanzin Zbraně Avalonu, oceněný v letech 1998, 1999 a 2000 cenou Akademie SF&F&H.

Bar – Dotváří atmosféru, je místem setkání, diskusí, příprav na další akce a pochopitelně místem zábavy. Obsluha dlouho do noci, nízké ceny, do 22 nekuřácký, od 22 rozšířený a rozdělený na nekuřácký (přímo v hlavním sále KD s kulečníkem, šipkami, hudbou a dalším zábavným programem) a kuřácký.

Cimrman Jára – Nová programová linie. Nejfantastičtější Čech v programu FF. Přednášky, dokumenty, projekce filmů a her, divadelní hra JC. Ale i o dalších vynálezcích a umělcích – Acylpyrin Hysteps, kapitán Nemo, Leonardo da Vinci, …

Čajovna a čepované pivo – K tradiční čajovně v KD přibyla hospůdka s venkovní zahrádkou, jediné kuřácké místo v KD až do 22 hodin. Grilované maso a klobásy, hranolky, bramboráčky, čepované pivo a sudová Kofola.

Doprava – Pořadatelé zajišťují dopravu speciálními autobusy z Prahy a do Prahy, možná i odjinud.

Eurocon – FESTIVAL FANTAZIE navazuje na úspěch Euroconu, prestižního celoevropského setkání fanoušků science fiction a technologií budoucnosti, fantasy a hororu, historie a mytologie, kosmonautiky a astronomie, záhad a UFO, které se konalo v roce 2002 poprvé v ČR. Eurocon přivedl do Chotěboře 1300 fanoušků, z toho 100 z ciziny a 50 ze Slovenska, více než 10 zahraničních hostů, 250 pořadů a 125 projekcí filmů, 13 souběžných programových linií.

Filmy – Filmový program je rozšířen o přednášky doplňující vhodně témata filmů. Projekce v kině zahrnuje filmy nejnovější, vycházející z distribuce i staré, krátké filmy, amatérské filmy, seriály, super zajímavé dokumenty z kabelových televizí. Program zahrnuje řadu projekcí z filmového pásu i z DVD kvalitními projektory na velká plátna.
FESTIVAL FANTAZIE = Samostatné programové linie Star Trek, Star Wars, Gatecon, Babylon 5, Duna, Červený trpaslík, SeriesCon (Farscape, Futurama, Firefly a další nové SF seriály) a další sci-fi, Pán prstenů, Harry Potter, Letopisy Narnie, XenaFest, Zaklínač, Eragon a další fantasy, Buffy a Angel, Studna a další horor, DozorCon, Manga&Anime, Japonsko, DDR, FutureCon, Řím, Jatkon, Festival Járy Cimrmana, OnCon, WebCon, GameFest, Klasikon, CultCon, Čína, MaelströM a další program. Celkem až 16 souběžných programových linií. Vážné i humorné, seriózní i smyšlené přednášky spisovatelů, redaktorů, herců, odborníků, fanoušků i laiků, besedy, diskusní pořady, literární dílny, výstavy, divadlo, všechny druhy her, soutěže, prodej her a knih, křty knih, setkání s přáteli, oslavy a párty, bohatá filmová a video projekce, projekce TV dokumentů, koncerty, šermířská vystoupení, …

GameFest – Hráčský con plný her a turnajů (hry počítačové, deskové, karetní, na hrdiny, sportovní, válečné hry miniatur, …), ale i projekcí.

Hosté – Hlavními hosty budou zahraniční herci (David Nykl?), režiséři (Vlad Taupeš), spisovatelé (Harry Harrison, Bruce Sterling, Andrej Sapkowski, Magdalena Kozak, Sergej Lukjaněnko?, …), malíři (Philippe Coriat, Nikolaj Reďka, …). S hlavními hosty se můžete setkat v programu i popovídat v čajovně.
Z ČR a SR se zúčastní řada spisovatelů (např. J. Mostecký, O. Neff, J. Rečková, V. Šlechta, F. Vrbenská, M. Žamboch, …), odborníků (Lubomír Lejček, Pavel Koten, …), malířů a výtvarníků (P. Bauer, J. P. Krásný, …), redaktorů (V. Ríša, F. Fuka, O. Jiran, M. Šust, T. Němec, …),  významných fanů a dalších osobností.

Chotěboř – Druhé největší město bývalého okresu Havlíčkův Brod, místo konání.

Internet – Velká část komunikace mezi fanoušky a pořadateli vede přes Internet, zejména na stránkách věnovaných FESTIVALU FANTAZIE www.festivalfantazie.cz nebo prostřednictvím e-mailů.

Ježíšku, já chci plamenomet – Na FF vychází výběr nejlepších povídek této soutěže. Soutěž povídek plných krve, spermatu, špíny, hnisu a jiných hnusů, nikoli však literárních. Kromě této soutěže jsou na FF vyhlašovány výsledky řady dalších soutěží (Můstek je váš, Vidoucí, Bestiář Fantastiky, …).

Kontrola vstupenek – rozsah akce a zodpovědnost pořadatelů za životy a majetky vede k nutnosti důsledné kontroly vstupenek jako na všech ostatních velkých kulturních akcích. Důležitá je i kontrola dodržování pravidel akce – zejména nekouření, udržování pořádku apod. Je to i v zájmu účastníků akce a přispívá to i ke kvalitě organizace.

Liga podpory neofanů – Pracuje již několik let a pomáhá novým fanouškům. Mohou se seznámit s děním ve fandomu a mají možnost se zúčastnit pořádaných aktivit a využít nabízené pomoci s organizováním aktivit vlastních. Informace na http://lpn.wz.cz

Miss Avalcon – Tradiční volba Miss je stále zajímavá díky narůstajícímu počtu krásných dívek a žen na Avalconu. Nový moderátor, nová upírská show s hudbou, hodnotné ceny pro vítězky, porota plná osobností.

Novinky – FESTIVAL FANTAZIE představuje každým rokem několik absolutních novinek. V roce 2007 to budou hned 3 nové programové sály a několik nových programových linií, vyjdou-li granty, bude i nově několik místností klimatizovaných, nová technika, nové pojetí večerů v hlavním sále, bitva Hermův žleb, Skřetí olympiáda, Skřetball, LARP Křest ohněm, návrat paintballu, …

Oranžová trička – Pořadatelé chodí v oranžových tričkách nebo v modrých sponzorských tričkách Hewlett-Packard. Zajišťují techniku a organizaci, uvádějí hosty, kontrolují vstupenky a hlídají pořádek. Co řekne oranžové tričko, to platí.

Program – Program běží každý den od 8 do 2 hodin, souběžně až ve 16 programových liniích !!! V noci pak Nightcon – hraní a projekce ve třech místnostech. Vybere si každý. Součástí programu jsou rovněž: burza a dražba vzácných knih, výstavy obrazů, divadlo, diskotéky, Večer fantazie s tombolou o hodnotné ceny, živou hudbou a dalším programem.

Quality – Pořadatelé se snaží o maximální kvalitu programu, doprovodných akcí, technického zabezpečení, ostatního zajištění. Znamená to mnoho set hodin obětavé a neplacené práce ve velmi obtížných podmínkách.

Recepce – Místo registrace účastníka a místo pro získání všech informací, místo pro nabití baterií, půjčení kol a dalšího sportovního náčiní, nákup plakátů, triček, placek a dalších artefaktů aktuálního i minulých ročníků FF. První den FF ve Sportovní hale, další dny ve vestibulu kina. Při přihlášení a zaplacení předem trvá průchod recepcí jen pár minut, díky novému systému odbavení.

Řádná dovolená – Celých 10 dní fantastické rekreace nabízí účast na celém Festivalu Fantazie. Dovolená za nízkou cenu a navíc bohatým programem. Přijeďte s celou rodinou!

Star Trek/Wars/gate con – Tradiční součásti FESTIVALU FANTAZIE. Dosud největší setkání fanoušků těchto slavných filmů a seriálů. Několikadenní zábava – přednášky, diskuse, besedy, soutěže, testy, video projekce, hry a turnaje.

Šermování šermířské skupiny a účastníků v bitvě Hermův žleb, LARPu Křest ohněm a ve Skřetí olympiádě – Další nové součásti FF přinášejí možnost se na šermování nejen podívat, ale i si zašermovat aktivně.

Technika – FF má díky partnerství výborné technické možnosti umocňující zážitek. Digitální projektory ve všech sálech, nejméně 2,5 m široká plátna, ve dvou místnostech zvuk 5+1, vizualizér pro snímání 3D předmětů a jejich projekci, cca 80 počítačů na hry i program, WiFi pokrytí pro připojení na internet, vypalovačky, skener, tiskárny, světelný park, …

Ubytování – Pořadatelé zajišťují ubytování v několika kategoriích – hotel+, hotel, ubytovna, internát, lůžko ve třídě, spacák (v ceně vstupného), s rozdílnými cenami a podmínkami. Zajišťují i dopravu, šatnu, občerstvení, celodenní stravování, půjčovnu vybavení, …

Vstupné – Vstupné na cony obecně je velmi nízké, vstupné na FESTIVALU FANTAZIE je ještě nižší, vztaženo k množství a pestrosti obsahu, od 170,- do 101,- Kč za den! Poskytuje největší možnosti zábavy (desítky hodin, až 16 souběžných programových linií + speciální pořady), zahrnuje přespání ve vlastním spacáku a bohaté účastnické  materiály (informační brožura, barevný plakát, několik časopisů).

Workshop – Literární dílna poskytuje v průběhu roku pomoc začínajícím spisovatelům a na FESTIVAL FANTAZIE přináší několik přednášek a živou dílnu. Ale i jiné dílny najdete na FF.

Xena & Herkules, Higlander a Čarodějky – Programová linie FF zaměřená na všechny fantasy hrdiny, s výjimkou Pána prstenů, Harryho Pottera a Letopisů Narnie s vlastními liniemi.

Yetti, Akta X, Atlantida, Egypt, Stonehenge, pyramidy, mýty, historické záhady, … Kde se historie mísí s mýty. Přednášky, diskuse, filmy a televizní dokumenty.

Zahájení – Zahájení prezence ve Sportovní hale v pátek 29. 6. v 16 hodin. Slavnostní zahájení FF v pátek 29. 6. ve 21 hodin v kině. Divadelní hra Járy Cimrmana v sobotu 30. 6. v kině. Večer fantazie s tombolou a dalším programem v sobotu 7. 7. večer ve velkém sále KD Junior. Ukončení FF v neděli 8. 7. v 16 h.

Žízeň – Žízeň a hlad lze zahnat na několika místech – v jídelnách, v hlavním baru s rozšířenou nabídkou, v hospůdce v přízemí KD nebo speciálním baru ve Sportovní hale. Dále v kinokavárně Velký Voči v kině a pochopitelně v restauracích v celé Chotěboři.

Zakladatel MFantasy magazínu

About The Author

Zakladatel MFantasy magazínu

2 komentáře

Leave a Reply