Tak a je to venku, smiřte se s tím jak chcete. My v tuhle chvíli připravujeme vyzvednutí Epicova těla. (No i když po těch pár měsících nevím, zda se dá mluvit o těle.) Společně s exhumací se chystá spousta změn. V první řadě poskytneme zaměstnání profesiálnímu inhumátorovi (opak exhumace), který bude mít na starosti roztržky v diskuzích.
V druhé řadě se chystáme propašovat čtyři ruské jaderné hlavice, ale to s MFantasy moc nesouvisí, takže přeskočíme. Únos prezidenta, kontakt s civilizací na Alpha Centauri, to taky ne, vražda Martinuse, to už vůbec ne…. aha, tady to je. Další důležitou věcí je pokus o vytvoření blbuvzdorného manuálu popisujícího pravidla slušného chování, autorských práv a samozřejmě pár rad, jak komunikovat s redaktory. Moc si od toho neslibujeme, blbci se ukazují jako velmi vynalézaví.
A aby toho nebylo dost… Před chvílí se nám podařilo navázat kontakt s Epicovou duší. Proč tedy nepoložit pár otázek?

Viděl jsi před smrtí celý svůj život?
– ano, viděl jsem všechny důležité mezníky ve svém životě, jmenovitě odcizení angličáku ze školky, převlékání se za Vinetoua v (v první a druhé třídě mě hold držel western) … a mnohé další. Neviděl jsem zpětně svou smrt, nepamatuji si ani svá poslední slova. Nijak extra mi to nevadí, ale beru v potaz, že smrt je skutečně událost v životě člověka a možná jsem si měl nechat pořídit videonahrávku.

Trpíš v podsvětí, nebo jsi v nebi?
– dělám kurýra mezi nebem a peklem. Sdělovat podrobnosti mám samozřejmě zakázáno ve smlouvě, kterou jsou podepsal na dobu neurčitou. Snad jen můžu říct, že je to dobrý flek a držím ti tu místo.

Jaké to tam je?
– jak kde, hodně se to liší. V podsvětí se moc nezdržuju, chodím tam jen do hospody. V nebi zase do divadla a máme tam i vlastní internet. Jinak se tady pořádají bezva akce o víkendech, přes týden zase všichni pracují. Nejlepší pracant měsíce se zhmotňuje a může si vybrat místo, kam chce jít. Nejčastěji se jezdí na Kubu.

Potkal jsi v záhrobí nějaké zajímavé osobnosti?
– ale jo, je jich tady opravdu hodně. Víceméně se nijak nezměnili. Hitler a Himmler plánují dobýt nebe, teď jsou o to silnější, co se dali dohromady s Napoleonem a Stalinem. Původně s nimi byl i Ludvík XIV, ale nějak se mu zvrtla situace s poddanými v podsvětí. Elvis založil spolu s většinou papežů v nebi sbor a také resturaci s koblihami. V nebi jsou víceméně jen proslulé celebrity a umělci. Da Vinci si neustále mne ruce a brebtá něco o tom, jak lidem zblbnul hlavy. Dlouhodobý klid teď narušil jen incident s Al Caponem, který se omylem dostal do nebe, protože si dal na sebe lišák bílý oblek a omylem ho zařadili do nebe.
V nebi je vlastně jen jediná věznice s jedinou celou, je tam uvězněn Aštar Šeran, jeho neustálé rozdávání lásky a pozitivní energie dokázala podráždit i jinak klidného Lenona. Nicméně spekuluje se o druhé cele pro Evu a Vaška. Někteří tvrdí, že to, co vytvořil Aštar Šeran je ještě oproti Evě a Vaškovi hadra.

Kdyby jsi chtěl živým říct jednu větu, která by to byla?
– pozor na polopravdy, můžete být v nesprávné polovině.

Jak nahlížíš na blížící se exhumaci tvého těla?
– celkem se na to těším, kromě Kuby jsem zemi už nějaký čas nenavštívil. Hlavně se chci osobně sejít s inhumátorem.

Kdyby se naskytla šance vrátit se, udělal bys to?
– bez váhání, moc mi to tady nevyhovuje. Není to špatné, ale na zemi to bylo mnohem lepší.

Děkuji za rozhovor. Veselé Vánoce a Šťastný nový rok.