Grindhouse

  Já vím, že tento snímek sem zrovna moc nezapadá, ale nemohl jsem si prostě pomoct…

   Uznávaní režiséři a kamarádi Quentin Tarantino(Gauneři, Pulp Fiction, Kill Bill 1 a 2) a Robert Rodriguez (Desperado, Kdysi dávno v Mexiku, Od soumraku do úsvitu, Sin city ) spojili své síly už podruhé ( poprvé u filmu Od soumraku do úsvitu : Tarantino scénář a Rodriguez režie ) a natočili dvou hodinový film, který se skládá ze dvou samostatných filmů, každý má jednu hodinu a mezi nimi běží trailery na neexistující filmy ( natočili je takoví režiséři, jako Eli Roth nebo Rob Zombie ). 

    Jak už jsem řekl, film se skládá ze dvou samostatných snímků, které mají být jakousi poctou béčkovým krvákům, na kterých oba dva hlavní režiséři vyrostli. 

     V první části nazvanou Planet Terror od Rodrigueze nás čeká invaze zombií a boj několika hrdinů v čele s Rose McGowan ( seriál Čarodějky ) s těmito vetřelci. Více toho zatím nevím, ale jakmile snímek uvidím, tak na něj napíšu recenzi, ve které vás budu podrobněji informovat. 

      V druhé části nazvanou Death Proof od Tarantina nás čeká vrah v podání Kurta Russela, který své oběti zabijí autem. Podle slov Quentinových je to jedna z nejlepších postav, kterou kdy napsal. Původně měl tuto postavu hrát Mickey Rourke ( Marv ze Sin city ), ale kvůli hádce s režiséry nakonec roli dostal právě Russel. Kdo ví, třeba Tarantino zachrání dalšího herce, jako kdysi Johna Travoltu, kterému svěřil roli Vincenta Vegy ve svém čtyř Oskarovém Pulp Fiction. 

      Bohužel film u nás poběží rozdělený, česká premiéra Planet Terror  je stanovena na 6.4. 2007, takže pro všechny obdivovatele těchto dvou režisérů je to povinnost!

 

Želvy Ninja 

   Jsou čtyři, milují pizzu, reportérku April a ovládají bojová umění. Ano hádáte správně, želví ninjové – Leonardo, Donatello, Michelangelo a Rafael v čele se svým krysím mistrem Třískou jsou zpět a s nimi várka problému, kupa dobrodružství a hlavně srandy. 

   První trailery naznačují, že tentokrát nepůjde o hranou verzi, ale o 3d animaci, která film přiblíží původnímu komiksu. 

   Režie se chopil režisérský panic Kevin Munroe, který se postaral i o scénář, takže doufejme, že to nepodělá. O hudbu se postaral Klaus Badelt ( Piráti z Karibiku 1, Constantine)

  Pokud jste na želvácích v dětství ulítávali stejně, jako já, tak je pro vás návštěva kina nutnou povinností. Česká premiéra je stanovena na 19.4. 2007.

 

Spider-Man 3

       Peter Parker alias Spider-Man se vrací už potřetí, aby bojoval proti silám zla.

O tom, že bude mít plné ruce práce svědčí i to, že mu tvůrci postaví do cesty tři soupeře – Geeen Goblina, Venoma a Sandmana.

       Z prvního traileru je vidět, že tvůrci na ničem nešetřili, hold 300 000 000 dolarů se projeví hodně a Spider-Man se tak stává nejdražším filmem v historii kinematografie. Opět nás čeká akce a příběh, který nás zase chytí za srdce, jako tomu bylo v mém případě u předcházejících dílů. Je vidět, že poznáme temnější stránku Spider-Mana, protože jeho tělo napadne symbiont. Fanoušci vědí, že potom co se vyřádí na Peterovi, tak nepadne Ediho Brocka, který se změní už o zmíněného Venoma, který půjde po Peterovi alias Spíďovi.

       Trojka asi definitivně zakončí pavoučí sérii, která otevřela plac pro série, jako X-Man. Sam Raimi se nechal slyšet, že se Spider-Manem skončí a proslýchá se, že by na filmová plátna mohl přenést Zeměplochu od Prachetta, což by jsme mu vůbec nezazlívali…

       Česká premiéra je stanovena na 3.5. 2007, film u nás poběží dabovaný a mi už se  ho nemůže dočkat.

About The Author

5 komentářů

      • Alcil

        haha, legranda. Já jen prostě Martina nemám rád od té doby, co jsem zjistil, že děj své povídku Vůně opia skoro úplně opsal z komiksu nebo filmu "Z pekla" a pouze ten příběh zprznil několika málo vlastními uhozenými nápady a ještě se obhajoval, že je plagiátor, tohle fakt ne 🙂

Leave a Reply