Není nic smutnějšího, než zpráva o předčasném úmrtí člověka, který se  svým dílem získal srdce miliónů lidí po celém světě.  Ve středu 8. listopadu odešel slavný skladatel filmové hudby Basil Poledouris, autor zřejmě nejpopulárnějšího fantasy soundtracku k filmu Barbar Conan. Svůj boj s rakovinou prohrál v 61 letech.
    Za svou dlouhou a plodnou kariéru složil hudbu k více než sedmdesáti filmům a televizním projektům. Prvním z nich byl již v roce 1971 televizní film Congratulations, It´s a boy!, poslední vytvořil v roce 2003 k filmu The Legend of Butch and Sundance. My, fanoušci fantastiky oceňujeme (kromě zmiňovaného Barbara Conana) hudební doprovod k filmům Ničitel Conan, Hvězdná pěchota, nebo Robocop 1 a 3. Z dalších filmů jsou velmi známé např. Modrá laguna či Hon na ponorku. Kromě filmové a televizní tvorby složil hudbu například pro zahajovací ceremoniál  olympijských  her  v  Atlantě  v roce 1996,  nebo živé představení  Universal  Studios  Conan  Sword &Sorcery Spectacular
Předčasně tak odešel skladatel, který mohl vytvořit ještě spoustu skvělé, typicky monumentální, heroické, ale někdy překvapivě křehké a romantické hudby.