Autorka se v roli mladé cizinky Theodory z Pyrene vydává na studijní pobyt na tajemnou planetu Ivory, jediné místo ve známém vesmíru, kde funguje magie.

Po jistých peripetiích je nucena na planetě zůstat. Sama a bez peněz pomalu proniká do tajů tohoto zvláštního a nebezpečného světa, kde stále vládnou tvrdá aristokratická pravidla a kde život obyčejného člověka nemá zrovna vysokou cenu.

Seznamuje se zde s Ranem Cormalonem, členem jednoho z nejbohatších rodů, který ji dá nejen naději na návrat na svou rodnou planetu, ale zároveň ji zaplete do nebezpečného, intrikářského boje o moc.

 Kniha je napsána velmi svižně, je dobře vypointovaná a jízlivé komentáře hlavní hrdinky vás brzy přesvědčí, že autorka je skvělým tvůrcem barvitých charakterů svých postav.

Nenásilnou formou v trilogii popsala střet dvou naprosto odlišných světů a postojů k životu. Theodory, která žila na planetě, kde na nejvyšší příčce žebříčku hodnot stálo vzdělání, a naopak Ranův, který byl vždy veden k tomu, že magie a správně darovaný úplatek jsou to, co zajistí šťastný a spokojený život.

Když k předchozímu přidáte milostný vztah, který se mezi Ranem a Theodorou neustále vyhrocuje, moci chtivého bratra, neustále intrikující šlechtické rody a nebezpečné prostředí, dostanete velmi příjemný mix, který si rozhodně stojí za to přečíst.

Kniha byla psána jako trilogie. V českém překladu vyšly ale pouze dva první díly Branou z Ivory (The Gate of Ivory) a Hrdinové z Ivory (Two Bit Heroes). Anglicky mluvící země se mohou těšit i z dílu třetího – Guilt Edged Ivory.
Obě knihy vyšly ve vydavatelství Laser.