Pocity (aneb kdo ví, o čem je řeč)

 

 

 

 

 

1.

Sto roků za mrznoucí kaluží schovává se obnažené a skryty před zraky kolemjdoucích uchované v děravém alobalu za meruňkovou zdí při měsíčním svitu bez soucitu v slzách zaplavující lepkavý horizont z šedých listů a bílých hrobů v nichž dohořívají ohně zabarvené fialovými rty prosíce o slitování před studeným ledem.

 

 

 

 

(výčitky svědomí)

 

2.

V objetí ledových chaluh zmítán v mrazivých křečích za nepravidelného klepání zubů působících otevírání bran šílenství zračícího se v blouznících očích roztřásajíce chladné dlaně jež se v touze po teple dotýkají svého vychladlého těla přivádějící tak na něj ledové vlny jež zastavují srdce chrámu.

 

 

 

 

 

(zima)

 

3.

Při osmero kamenech drtících zrnka pšenice na nepatrné částečky shlukujíce se ve výšinách do houfu putují po větru zpět k tvůrci svému nutíce ho ke kašli dáví jeho tělo chtíce z něho vyždímat třpytivou vodu s vzácnými minerály aby mohlo opět vzrůst co udupáno nohou bezcitnou bylo.

 

 

 

 

(zášť)

 

4.

Rostlina nestvořená pro život bez vody hyne zmenšuje se ztracena v poušti jen jed její jakost jsoucna ničí neschopna obnovit ztracené události po větru pouští semena jež zbýti po jejím odchodu mají převzít vládu nad vztahem pomáhajíce si k tomu bodláky ostrým trním nechtíce již více péče od smrti zahalené do duhových barev.

 

 

 

 

 

(ztracená důvěra)

5.

V snášícím se stínu umírajících barev loudá se vítr zhasínaje poslední plamínky chuti a beztvárný dým se nechává odevzdaně zmítat větrem s pocity naprosté lhostejnosti ocitá se v nečinnosti a nechutenství jež postupně zaplňuje dny a noci kradouc přitom poslední zbytky sil usilujíc také otrávit žíly krve.

 

 

 

 

 

(deprese)

About The Author

5 komentářů

  1. tucna

    Je to pěkné, moc pěkné. Ovšem nazval bych to "výborný nápad vyplácaný na špatném místě". Mám tím na mysli, proč jsi to nepoužil do povídky? Taková stať, v klasickém textu, popisující pocit nějáké postavy by by byla jistě mnohem hodnotnější než jakýsí "výcuc" několika vlastností za sebou. Ale každopádně jak říkám – moc pěkné a srozumitelné.

Leave a Reply