200608162147_nahled4MF original:

Původní design MFantasy, který se vyvíjal zhruba rok, než dospěl do této finální podoby, kterou nyní vidíte. Věřím, že se najde dost lidí, kteří i nadále budou používat tuto verzi. A jistě se najdou takoví, kteří jej za jiný nikdy nevymění. Original je prostě original …
Jeho výhodou je především to, že je do značné míry neutrální. To dost lidí ocení. A až budete níže číst o náročnosti ostatních designů, zvláště pak při tvorbě loga, nemyslete si, že toto logo je snad o něco horší. Rozhodně ne.

200608152130_nahled1
Eery witch:

Tento design mi zabral rozhodně nejvíc času. Myslím, že je to na něm také znát. I přes prvotní obtíže s tím, že v různých prohlížečích vypadal různě, se nakonec podařilo usměrnit jej. Především logo mi skutečně dalo zabrat. Překvapivě doladit barvy už pak nebyl moc problém.
Počítám s tím, že oblíbence si najde především mezi lidmi, kteří mají raději tmavější barvy a trochu tajemna.

200608152130_nahled2
Winter land

Cílem tohoto designu bylo, aby všem, kteří si ho v momentálně chladivém počasí  zapnou, byla ještě větší zima. Tak co, třesete se zimou? 🙂
Zabíračka byla zase logo, pro které jsem zvolil všem známý obrázek, uměle dotvořil zbytek hor směrem doleva, aby logo mělo dostatečnou šířku. Pak jsem přidal další obrázek, který má společný sníh, a tak pomocí pár úprav jsem jej do loga "vpasoval".

200608152131_nahled3

Irish dream:

Krásně zelený design, který si podle mých očekávání, najde velký počet příznivců, ale taktéž odpůrců. Co k němu říct? Vybral jsem zajímavý obrázek (alespoň si to namlouvám), který je v tmavší zelené. Logo sice byla dost náročná práce, ale vybrat správné barvy do pozadí článků a dalšího obsahu webu … to byl úkol téměř nad mé síly. Nakonec je to vcelku čitelné, což byl hlavní cíl.


Své první i následující dojmy, zvláště pak slušné naznačení případných nedostatků, velmi ocením v komentářích.

Nachystejte uzenáče, na večeři jsem zpátky!

Epic

Zakladatel MFantasy magazínu

About The Author

Zakladatel MFantasy magazínu

18 komentářů

 1. Katka

  ještě se mi tam nevešlo, že klobouk dolů před Tvou pílí, a že jsi nám všem zamotal hlavu, který design si vybrat :))) Mě tedy rozhodně- dala bych si tam Eary witch, ale na čtení povídek bych to musela přepínat do Winterlandu :)) A schizofrenie je na světě

  • Epic

   ahoj. prvně děkuji, práce bylo dost, jak ale sama dobře zmiňuješ, zvláště Irish dream není použitelný pro čtení. Při použití světlejšího podkladu, zvláště pak jen barvy, se vytrácí celkový dojem a narušuje barevné ladění loga. Jinak to dle mě moc řešit nešlo, ale můžu to ještě zkusit.
   Eery witch – podklad jako zprůhledněné pozadí bylo úmyslně, jak moc to vadí na čtení nevím, řekl bych, že je to individuální. Winter land je dobrý na čtení, ale jak píšeš, je dost strohý, ale zima už je taková 🙂 Na čtení fajn. Pokud bych ty ostatní designy upravil na tak dobré čtení jako Winter land, automaticky by se winter landu v té strohosti přiblížily.
   Jinak k vidění taky můj zatím na soutěžích nejlépe hodnocený web: henryweb.mfantasy.cz a nejnověji teon.mfantasy.cz

   • Katka

    Individuální je to každopádně 🙂 Jako člověk se vzděláním v grafice a umění (to není vychloubání, to je prostě fakt :)) ) bych se to ani nikdy neodvážila tvrdit. Přeci jen nějaká pravidla a zákonitosti jsou. Za tu čistou, či maximálně staženou plochu -alespoň u povídek- bych se ale opravdu přimlouvala. Nemyslím, že by to bylo "ošklivě" strohé. eery witch by byl supr! Ten upravený Irish dream by mě eminetně zajímal, myslím, že by mohl být velmi nevšední (jestli ho upravíš dej vědět- rozhodně bych ale nezesvětlovala zelenou-tak jsem to nemyslela- experimentovala bych s úplně jinou barvou.)
    Koukala jsem i na ty Tvé weby- teon.mfantasy.cz je síla atmosféra. Taky se mi na něm líbí práce s větším fontem v určitých částech- je to dobře čitelné.
    henryweb.mfantasy.cz se mi líbí v uspořádaní. Jednotlivé části drží pohromadě, je v tom řád, působí to profi.
    Přeji příjemné Tatry- popřípadě- jaké byly Tatry? :)))

   • Epic

    Na vrholcích a přes hřebeny jsme měli dojem, že už víme, jaké jsou himaláje. Sníh, šílený vítr a zima. A závěrem jsme si prošli dolinu, která byla neprůchodná…ts, prý neprůchodná.

    O ty barvy se opravdu pokusím, já ty designy dělal naráz a unavilo mě to, takže jsem je už pak nechal být tak, jak jsou. Krom toho nejvíc úsilí bylo asi zprovoznit ten měnič vzhledů 🙂

 2. Katka

  Dobrá práce. Tak tedy můj názor. Co mi nejvíc vadilo na tradičním vzhledu bylo pozadí příspěvků. Je to jemný, zamlžený podklad, ale přeci jen je to obrázek a přišla jsem na to, že se mi na něm text nepříjemně čte, zvláště u dlouhých povídek je to únavné- proto vysoce oceňuji Winter land (který je ale jinak nejméně atmosférický, spíš bych ho řadila k nějaké PC fantasy hře)a "kritizuji" Irish Dream. Ten je zajímavý použitím zelené (a samozřejmě i té tajemné dívky :)), ale všeho moc škodí. Je to zacpané, což by ale hravě vyřešila změna barevnosti ploch určených k textu. Celkově mě nejvíc zaujal Eary witch, je upozaděný, nekontrastní a přitom příjemně graficky i barevně vyvážený a má atmosféru. Tady by dle mě stačilo zase jen o nějaký ten odstín zesvětlit barvu v rámečcích pro text (nebo jí nahradit třeba za světlounce béžovou nebo pískovou) a hlavně: NECHAT JI V ČISTÉ BARVÉ bez nějakých světelných přechodů a zesvětlených obrázků!! To já ocením víc než žůžo obrázek v záhlaví.
  Ta

 3. Henry

  Poctivě jsem si ve Firefoxu otevřel všechny 4 layouty vedle sebe a přes ctrl+tab je projížděl. Mě osobně nejvíc z nových nejvíc sedí Eery witch a Winterland, pad MF Original a nakonec Irish dream. U Irish dream ale oceňuju tu zelenookou krásku zpola skyrytou za dubový listím.
  Pro čtení článků ( což je u redakčního systému nejpodstatnější ) je ale opravdu nejlepší Eery witch a Winterland.

 4. Filip Pivoňka

  Tak jsem všechny vyzkoušel a bohužel se potvrdilo to, čeho jsem se bál: Irish Dream je sice nejhezčí, ale jeho zelená barva špatně kontrastuje s tmavě napsaným textem. Příšerně to "tahá"
  oči. Proto hlasuju pro Eary Witch. Je druhý nejpěknější a texty si na něm dobře čtou.
  Jinak Epicu… klobouk dolů. Skvělé designy!

 5. Martin Štefko

  Raději si ani nepředstavuji, kolik tyhle designy musely zabrat času a úsilí. Jsou vážně skvělé, a i přesto, že se mi Winter Land zpočátku nelíbil, i v něm jsem našel svoje kouzlo a je pro mě teď ještě těžší si vybrat:-) Designy jsou zkrátka povedené a Epic si zaslouží jen a jen chválu:-)

 6. Blanka Mikulášiková

  Ahoj, pozrela som si vsetky tri a velmi sa mi pacia, verim ze si kazdy jeden najde svojho priazniva. Pacil sa mi aj popis, ktory si k nim pridal, lebo ich vystihuje. Chcem ti povedat, ze ten obrazok v Irish dream je ozaj krasny, vlastne vsetky tri motyvy su super. Chcem sa spytat ci si spravil aj ten hlavny, ktory je na mfantasy od zaciatku, lebo si myslym, ze ten je najpeknejsi, je na nom prijemna farba a super zobrazene logo. Ale chcem ti zatliskat k odvedeniu skvelej prace na dalsich troch, ktore si spravil. =) Najlepsie je na tom to, ze ja mam doma tuto stranku otvorenu asi trikrat a na kazdej mozem mat teraz iny motyv, takze ti zaroven aj dakujem, ze si mi sprijemnil pozeranie na tejto stranke.

  • Epic

   ahoj, ano, hlavní design jsem taky vytvořil já. Tehdy bylo důležité vytvořit design, který by byl takový neutrální, nebyl příliš "vykřičený" (bráno barevně). To logo, které je u defaultního designu, i nadále považuji za to nejlepší, co jsem kdy udělal

Leave a Reply