Jak že se to vlastně jmenuje? Pirates of Caribbean: Dead Man´s Chest
 
Kdo v tom má prsty? Americký režisér s trochu zvláštním jménem, Gore Verbinski. Je mu 32 let a pochází opravdu z USA. Na filmu si dal hodně záležet. Dával pozor na každý detail. A že to byla fuška. Místo aby si pak vzal dovolenou a odletěl někam do Karibiku, natáčí rovnou 3. díl. ( Už se na něj těším…)
 
Tak to byl režisér, ale někdo to taky musel napsat, jestli se nemýlím. A to byli pánové Ted Elliot a Terry Rossio, kteří už spolu spáchali věci jako Legenda o Zorovi nebo Shrek. Nadaní chlapíci.
 
Ve filmu se objevila spousta známých postav, ale je tu i několik nových tváří.
Hlavní představitelé:Johnny Depp , Orlando Bloom, Keira Knightley, Bill Nighy, Jack Davenport
Johnny a Orlando
 
K příběhu:
Will (Orlando Bloom) i Elizabeth (Keira Knightley) jsou zatčeni za pomoc KAPITÁNU Jacku Sparrowovi (kterého výtečně ztvárnil Johnny Depp). Dostali ale nabídku. Buď přinese Will slavný Jackův kompas, nebo se může se svou milovanou rozloučit. Vyvstává otázka: Proč potřebuje nový komodor kompas, který neukazuje sever? Proč si ho cení tak, že za něj nabídne amnestii? Odpověď zní: Truhla mrtvého muže. Je to taková malá bednička, ve které je zamčené… ale ne, to Vám prozradit nemůžu. No prostě, Jack by taky potřeboval píchnout, protože se upsal Davymu Jonesovi. A já Vám řeknu za co, protože jsem na půlnoční premiéře nespal. Nedostal jsem šanci. Za to, že Jack je 13 let kapitánem Černé Perly, musí na věky sloužit v posádce Bludného Holanďana. A to není sranda. Na téhle kocábce nejsou všichni úplně lidé. Důkaz:
kapitán Davy Jones (fešák že?)
 
…a tahle loď je schopná z nějakého důvodu plavat i pod vodou. A ke všemu má ještě jeden trumf v rukávě. Krakena. Malá hodná chobotnička, která otřese celým příběhem.
Na lodi je také Will Turner- otec Willa Turnera juniora.
 
Poté, co uprchnou z ostrova kanibalů, Jack jaksi nechá právě Willa na palubě Bludného Holanďana. Tam se tahle dvojka Turnerů setká. Potom syn prchá s klíčem od truhly a slibuje otci, že ho vysvobodí. Zároveň uniká z vězení i Elizabeth aby se připojila k Jackovi. Truhlu ke stejné věci potřebuje i Jack a do děje se plete bývalý komodor Norrington- ten ji chce vyměnit za své ztracené postavení.
 
Jack se svými domorodými přáteli
 
Na konci dochází k soubojům o truhlu a je na co se dívat. Kdo však truhlu získá, a kdo je pohřben v hlubinách, neřeknu. Rozhodně se to nedá nazvat happy endem. Příběh má otevřený konec a láká diváky na třetí díl, kde se snad všechno vyřeší.
 
Norrington s Elizabeth
 
Rozsudek:
Musím říct, že se film nesmírně vydařil. Jackovy komediální kousky Vás budou provázet celým filmem. Herecký výkon hodný mistra. Je to vážně skvělá podívaná. Atmosféru dokresluje hudba s již klasickými pirátovskými motivy. Doufám, že jsem na něco nezapomněl. Je to prostě samý vtip, vtip a vtip. Druhý díl nezklamal.
Elizabeth, kompas a Jack (Will si myslí, že ti dva spolu něco mají)
 
obrázky: www.imdb.com
autor recenze: Hawk

Ondřej Páleník

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko.
Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.

About The Author

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko. Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.

7 komentářů

  1. GemSignor

    Tak jsem to včera také konečně viděl. Celou dobu jsem se výtečně bavil až na jedinou scénu – konec. I když jsem věděl již předtím, že se druhý a třetí díl natáčí současně, přišlo mi naprosto trapné, že se neuzavřela jediná linie příběhu, jak to u plánovaných trilogií bývá (Matrix, Pán Prstenů) – a ten bonbonek na úplný závěr byl opravdu gól. Až na ten konec to ale bylo výborné, zvláště ostrovní scény s kanibaly. 😀

  2. Martinus

    Rozhodně lepší recenze než moje prewiu. Mohu říct, že třetí díl ponese podtitul: Na konci světa, společně s Jackem, který bude dál pátrát po truhle Mrtvého muže, se podíváme až do Tichého oceánu, kde se setká s úplně novým nepřítelem, který se jmenuje Sao Feng(Chow Yun-Fat), to je pirát, který skutečně žil. Prý by se tu měl objevit i Keith Richards ze skupiny Roling Stones, který si zahraje Jackova otce.
    Piráti z Karibiku III. Na konci světa, vpluje do světových kin 28. května 2007 a já věřím, že se máme opravdu na co těšit.

Leave a Reply