Přijeďte do Neratovic!

Tak je to tady – Cena Karla Čapka za rok 2006 se dočká vítěze a na Parconu/Taurconu v Neratovicích bude oficiálně vyhlášen. Budete tam taky? Tenhle con je hned po Festivalu fantazie v Chotěboři (kde jste mě měli možnost vidět při vyhlašování výsledků soutěže Zrcadlo fantazie jako organizátora) tou největší událostí pro všechny fandy sci-fi, fantasy a hororu. Filmové projekce, burza knížek, zajímavé přednášky, prezentace sci-fi klubů a v neposlední řadě i vyhlášení nejprestižnější literární soutěže v žánru sci-fi, fantasy a horor. Ubytování je možné, občerstvení tam taky seženete… Já tam rozhodně budu. A to 2. září, takže kdo chce, má šanci mě potkat.

Mlok 2006

Ne, to není žádná zpráva ekologických organizací o životním prostředí tohoto ohroženého druhu. Mlok je název sbírky nejlepších povídek SF/F/H, které byly zaslány do výše zmíněné Ceny Karla Čapka (CKČ). Najdete v něm povídky, krátké povídky, mikropovídky a novelu, které byla nominovány na cenu nejvyšší – tedy ty, které mají šanci získat sošku mloka. Sbírka se dá zakoupit již dnes téměř v kterémkoliv knihkupectví, které se alespoň trochu orientuje na zmíněné žánry. Já ji už vlastním – a můžu vám ji s klidným svědomím doporučit. Obzvlášť novela, zařazená na konci knihy, potěší každého zarytého fanouška fantasy žánru. Předpokládám, že i na Parconu bude v prodeji… Takže neváhejte a přijeďte!

Vzhůru na Parcon!

Pokud ještě nevíte, zda se conu zúčastnit, pak vám ho rozhodně doporučuji. Už proto, že za cenu vstupného shlédnete x filmů (podle toho, jak si rozložíte sledování projekcí), máte možnost navštívit množství přednášek, pokecat si při diskuzích a i na burze knížek se dá vybrat spousta zajímavých titulů – a za dobré ceny. V roce 1999, tenkrát to bylo v Kopřivnici, jsem Parcon navštívil poprvé. Tenkrát jsem se dostal k opravdové lahůdce – předpremiéře filmu Matrix (1. díl známé filmové trilogie). Byl jsem jedním ze dvou stovek lidí, kteří ten film v ČR viděli. Ač se simultánním překladem, byla to bomba! Atmosféra v promítacím sále byla prostě úžasná a dodnes mám ten film rád, i když pozdější díly už mě zdaleka tak nechytly. Kdoví, třeba se letos chystá podobný bonus…

Jak na Parcon/Taurcon 2006?

Ideální asi bude navštívit oficiální stránky organizátorů této akce. Zkuste se mrknout na tento odkaz: http://parcon.avari.cz. Tam najdete veškeré potřebné informace. Tak uvidíme, jestli se tam uvidíme:)

Jiří Hons

About The Author

4 komentáře

 1. elistan6

  novy autor
  povidka.
  Sivy drak
  V davnych dobach, ked este bolo ludstvo mlade.
  Zil jeden podivin, ktory sa tulal sirym krajom a zberal rozne kvietky.
  Ako tak putoval po sirej krajine, zatulal sa as k oceanu a osade zvamej Lao C.
  Pri pobrezi uvidel zberaca lastur, ktory zderal drobizg co more naplavilo. Rozne musle a kraby.
  Pyta sa ho na ulovok.
  Zberac odpovedal, dnes je more akesy skupe.
  Ani sam neviem co dam chorej dcerke na stvol.
  Tulak vravi, aky zly demon trapi tvoju dceru.
  Zberac , ani sam neviem, no v lani bolo more stedrejsie.
  Dokonca som nasiel velku ciernu muslu.
  Ale ked som ju otvoril linula sa z nej zvlastna ziara a od vtedy bola moja dcerka chora.
  Tulak vravi, ej veru zle si urobil. No nic to, len ma k nej zaved.
  Zberac sa dlho radil zo svojou zenou. Ta vravi, co uz moze byt horsie, ako nestastie co nas postihlo.
  Tak povolili tulakovi navstevu. Tulak vravi vyjdite von a ziadnych okolnosti sa nevracajte dnu, pokym dcera nevyjde sama von.
  Ked tulak osamel zo sp

Leave a Reply