Z temnoty hrobu mě probudila

vůle tvá čarovná mocí svou,
plameny ve mně roznítila,
ty tvojí vůlí už nezhasnou.
Svá ústa přimkni nyní na má,
dech lidský má mízu nebeskou.
tvou duši vysaji až do dna,
vždyť víš: Mrtví nenasytní jsou.
 

200608161519_vampire1Vampýr, nemrtvý, vampire, strigoi, uppyr – to je jen malý výčet pojmenování, které náleží tak fantastickým bytostem, jakými upíři bezpochyby jsou. Démoni a nadlidské kreatury vylézající v noci ze svých temných doupat a sající nevinným obětem krev, aby se sami udrželi naživu, doprovází člověka odnepaměti a zasahují hluboko do naší historie a lidového folklóru.

Co však činí upíry tak zajímavými stvořeními, že se už dávno neodporoučeli do říše věčných legend a brázdí našili životy dodnes? Proč jsou filmy jako Underworld, Blade, Dracula a Van Helsing populární? Proč se chápání upíra rapidně změnilo a stal se z něj téměř romantický hrdina? A vůbec – jak je možné, že se něco děsivého stalo zároveň tak přitažlivým?

Touha po odpovědích na tyto a další otázky dala vzniknout projektu „Děti noci“, který si klade za cíl zmapovat všechna odvětví upířího výskytu jako jsou filmy, knihy, počítačové i karetní hry, historie, folklór a to vše provázat tak, aby vznikla jakási ucelená „Evoluce upířího hororu“. Není to však jen horor, kterým se budeme dopodrobna zabývat – rozvíjení vlastních teorií je také našim posláním, jakožto i diskuze fanoušků na připravovaném fóru.

200608161519_vampire2Jste sympatizanty upírů? Oslovil vás tento text a chtěli byste se na projektu podílet? Pokud ano, není nic jednoduššího než mi napsat na mail virimith@seznam.cz nebo ICQ 211-411-379. Určitě se nějak domluvíme.

Plánované stránky by se měly objevit jako součást serveru MFantasy na adrese http://www.vampires.mfantasy.cz

 
Virimith Stoker  

Komentáře

komentářů

About The Author

Zakladatel MFantasy magazínu

One Response

Leave a Reply