WebGame, jak se hra jmenuje, už má na internetu nějaké jméno. Hrají ji tisíce hráčů z celé republiky i zahraničí a utkávají se jak na poli bitevním, tak ekonomickém a politickém. Jednou z nesporných výhod hry je fakt, že u ní nemusíte trávit moc času (ačkoliv to mnoho hráčů dělá). V daném časovém intervalu vám přibývají kola, jejichž prostřednictvím ve vaší zemi plyne čas. Vyberete si, co budete kolik kol dělat, je jen na vás, zda se pustíte do kolonizace nových území, stavění, či budete jen dotovat některou z částí vaší země (produkci farem, továren, elektráren, výzkum a nebo třeba výcvik amrády) .

A samozřejmě, můžete válčit. Hra v tomto směru poskytuje obstojné možnosti vzhledem k tomu, že je pouze textová a vše v ní vidíte formou zpráv a tabulek. Na tom, zda bude váš útok úspěšný závisí jak vaše státní zřízení, tak typ zvoleného útoku. Můžete nepříteli bombardovat města, vyhlazovat obyvatelstvo, či jen dobývat půdu. A to jsem nevyčerpal všechny možnosti, když budete chtít být opravdu zlí, můžete zkusit nukleární, nebo biocidní střely.

Okolo hry existuje obstojná komunita hráčů, která pořádá víceméně pravidelné srazy po celé ČR. Na nich můžete nad sklenkou něčeho dobrého debatovat o strategiích, uzavírat spojenectí, popřípadě probírat něco, co s WebGame vůbec nesouvisí.

Na závěr snad říci jen tolik, pokud chcete zkusit hru, která nevyžaduje mnoho času a přesto vám dá velkou porci zábavy, hru ve které se můžete v reálném čase bez problémů poměřovat přáteli tak volte WebGame. Nenajdete jinou, kterou by hrálo tolik lidí s tolika možnostmi.

 

Hru si můžete zdarma zahrát na www.webgame.cz