Důležité informace – čtěte, než začnete stahovat:

1) E-magazín vydáváme ve formátu PDF, a tak potřebujete pro zobrazení tohoto souboru program jako je například             Adobe Reader – pokud jej nemáte, stáhnete jej zde !
2) Pokud máte zájem jakýmkoli způsobem přispět na MFantasy, pak nám pište na emailovou adresu                            
     info@mfantasy.cz
3) E-magazín prohlížejte v rozlišení na 75%! Při vyšším rozlišení se snižuje kvalita obrázků!

DOWNLOAD:
Download... MFantasy e-magazín č.3
MF-c3.zip

OBSAH:


ČERVEN ANEB TICHO PO PĚŠINĚ


    Ano, je to přesně tak, jak nadpis říká. Nic lepšího se mi při psaní nového úvodníku, který má víc jak dvouměsíční zpoždění, nenapadá. Dá se říci, že to byla nemilá doba, kdy se střídaly problémy MFantasy, počínaje webhostingem přes technické problémy u tvorby e-magazínu a mnoho dalšího. Popsat uplynulé dva měsíce by však bylo nadlouho. Nechme historii historii a podívejme se, co po těch dvou, více či méně slavných měsících, přineslo květnové číslo e-magazínu.
    Trošku se změnil design e-magazínu, ale jde jen o drobnosti. Přibylo grafických prvků, které jsme  si mohli díky lepší komprimaci do ZIP souborů dovolit. Snad není ani nutno připomínat, že jako i minule zde najde každý fanda fantasy žánru to, co jej zajímá. Nově tento e-magazín bude vycházet  i na Score DVD. A abych nezapomněl, nově zde máme také nové rubriky, a to Publicistika, Rozhovory a „Zajalo nás“. A možná již brzy se budeme moci pochlubit další – Komiks. V průběhu dubna, května i června probíhá literární soutěž „Zrcado Fantasie“, o které zde najdete požehnaně informací. Na českém internetu je čím dál víc začínajících i pokročilých autorů fantasy povídek. Je to výzva nejen pro ně, ale pro vás všechny, čtenáře, protože za zkoušku nic nedáte. Jediný problém vidím u lidí, kteří se neradi fotí a jsou velmi stydliví, protože předání cen bude probíhat na Festivalu Fantazie, ve kterém se zcela náhodou objevím v programu WebCon. I o něm zde bude
patřičná zmínka.  Stejně tak bude do jisté míry tématem tohoto čísla právě Festival Fantazie.
    I novinek, které už jsou, nebo se jen chystají, je na MFantasy požehnaně. Není tedy divu, že se jim bude věnovat jedna celá stránka textu. Jednak do našeho MF Ring, což jsou weby, které u nás zdarma hostují, přibyly další nové weby, ale také k nám přešel podstatně větší web, který nejspíš mnoho z vás také zná – SvětFantazie.cz
Po dohodě se některé recenze z jejich webu objeví i zde, v e-magazínu. MFantasy a SvětFantazie.cz se filosofií vedení webu i zaměřením liší, a to je velmi dobře, protože se tak dobře doplňují.
    Velice nás také potěšily reakce na únorový e-magazín. Mnoho z vás psalo, že se vám e-magazín líbí obsahově i graficky. Častou otázkou pak je, zda bude někdy k dostání tištěně. V současné době to je troufám si říci absolutně nemožné. Avšak rozvoj v internetové publikaci je taky zajímavý. Už výše jsem zmínil, že bude e-magazín nyní vycházet na Score DVD. Podaří-li se nám vývoj e-magazín ustálit a vydávat jej pravidelně, budeme se snažit právě takovými cestami jej rozšiřovat do povědomí lidí. Důležitá je teď i vhodná propagace e-magazínu, ke které je u upoutávky na toto číslo na webu MFantasy celý článek.
    Je možné, že pak e-magazín bude ke stažení pouze pro zaregistrované čtenáře. Zároveň po přihlášení přibudou čtenářům některé nové funkce, budou moct číst bonusové články atd.
Zároveň už při upoutávce na toto číslo dáváme patřičně najevo, že celý e-magazín je zdarma, a tedy volně ke stažení. Mnoho lidí nám napsalo, že se jim e-magazín zalíbil a určitě si jej koupí 🙂 Vcelku humorná záležitost, když nikde není o placení ani zmínka. Práce se však cení, a tak je pro e-magazín každý příspěvek dobrý. Zvláště pak poslouží k zaplacení chystaného nového, leč dost drahého webhostingu. Na současném už přetěžujeme. Proto tedy dobře čtěte článek na webu „Podpořte e-magazín“, kde najdete všechny možnosti, jak na e-magazín přispět.

Epic Arborius
                                        šéfredaktor