Letos se festival uskuteční od 30. června do 9. července a jeho program se oproti loňskému ročníku rozrostl z jedenácti na čtrnáct programových linií. Poprvé se na Festivalu Fantazie objeví Letopisy Narnie, větší prostor bude dán Harrymu Potterovi, Červenému Trpaslíkovi a chybět nebudou ani hvězdné fenomény Star Wars, Star Trek nebo třeba Stargate. Poslední tři jmenovaní k festivalu už neodmyslitelně patří. „Třeba fanoušci Stargate si v rámci Festivalu Fantazie pořádají své vlastní setkání – Gatecon – a nejsou jediní,“ říká ředitel festivalu Václav Pravda.
 
Kromě jednotlivých programových linií bude i letos pro návštěvníky připraven bohatý vedlejší program. Výstava obrazů, burza knih, deskové a karetní hry, nabídka sportovních aktivit – to vše se postará o to, aby se na festivalu nikdo nenudil. „Ani letos jsme nezapomněli na fanoušky počítačových her, které se při každém ročníku těší velké oblibě. Opět bude k dispozici zhruba 100 počítačů, na nichž probíhají turnaje nejrůznějších PC her,“ doplňuje Pravda. Zajímavostí letošního ročníku je Festival Járy Cimrmana, jehož vyvrcholením bude divadelní představení hry Švestka v podání souboru Cimrmanband. Další informace a podrobnosti o festivalu jsou pro zájemce připraveny na www.festivalfantazie.cz.
 
 
Více o Festivalu Fantazie:
Festival Fantazie pořádá občanské sdružení SKF Avalon, který tuto akci připravuje v Chotěboři každoročně již od roku 1996. Pořadatelé kromě programu v několika souběžných programových liniích zajišťují také ubytování, stravování a dopravu do místa konání. Vstupné na festival se pohybuje od 140 Kč za jeden den do 980 Kč za celý festival.
Program zahrnuje projekce filmů, seriálů a televizních dokumentů, hraní her všeho druhu, besedy se spisovateli, herci a výtvarníky, odborné i humorné přednášky odborníků, redaktorů a fanů. Dále do programu patří panelové diskuse, testy a soutěže, ceremoniály s vyhlášením výsledků literárních a jiných soutěží, autogramiády, výstavy, koncerty, divadla, Ples Fantazie s tombolou, literární dílna, volba Miss Avalcon, prodej a burza knih a her, sportovní aktivity.
 
 
 
Kontakt:
Václav Pravda
Ředitel festivalu
Tel:     602 262 363
Email:  vaclav.pravda@seznam.cz

Zakladatel MFantasy magazínu

About The Author

Zakladatel MFantasy magazínu

Leave a Reply