Přírodní magie i u nás v poslední době nabývá na oblibě, přesto setkat se s publikací domácích autorů bylo spíše zázrakem. V loňském roce se Jakubu Archerovi, známému jako Zahrada, podařilo uveřejnit jednu takovou. V ochodech se s ní můžeme setkat pod názvem Wicca – první zasvěcení.

  Kniha nás provede jedním rokem pro autora možná nejzásadnějším. Měl se rozhodnout, zda je pro něj Wicca tou pravou cestou. Vypravěčsky zdařilý příběh má v sobě nenásilně zakomponované informace o tomto přírodně-magickém způsobu života.
  Kniha nám nejprve poodhalí, co Wicca je a co u ní naopak nehledat. Cestou do Rakouska za svými novými magickými mentory Zahrada zrekapituluje krok, jenž ho posadily právě na tuto trasu. Příběh pokračuje a mi najednou zjistíme, že jsme se dozvěděli hodně o kultu bohyně a rohatého boha, o významech rituálů i pomůcek, které pro ně používáme, a dalších aspektech magické praxe. Všechno vstřebáváme pohledem Zahradových zážitků a ne jen jako soubor teorie, toliko oblíbený soudobým školstvím.
  Závěrem získáme cenné rady jak začít naší čarodějnickou cestu doplněné střípky z magické praxe. Snad už nemusím dodávat více, aby bylo zřejmé, že kniha První zasvěcení určitě patří do rukou každého, kde by se chtěl vydat stezkami přírodní magie.

Váša

About The Author

One Response

Leave a Reply