Ano, je to tady. Barbar přichází, připraven vtrhnout do vašich knihoven a počítačů! Kdo nebo co je to ten Barbar, ptáte se? Nebojte, hned se k tomu dostaneme, i když začneme trochu zeširoka…

Vy, kdo patříte k lidu internetovému a máte rádi sci-fi, fantasy a horor, jistě znáte nekomerční umělecký server Černý lord. Sdružuje pod svá křídla řadu nadšených obdivovatelů jmenovaných žánrů, zejména pak těch, kteří si SF/F a horor rádi nejen přečtou, ale ve volných chvilkách usedají ke klávesnici a na monitoru počítače zhmotňují své vlastní příběhy a představy. Server je doslova nabitý povídkami, od opravdu kvalitních prací přes průměrné až po ty slabší – protože šanci zde publikovat má opravdu každý. Slovo demokracie není pro Černého lorda jen prázdným pojmem. Autoři a čtenáři mají možnost si svá díla nejen přečíst, ale svůj prostor zde má samozřejmě i diskuze nad publikovanými povídkami. Kvalitní autoři si tak ověří hodnotu svých prací, případně za pomoci kolegů-autorů vychytávají drobné chybičky, méně zdatní a zkušení pak dostávají cenné rady od těch nadanějších a ve světě literatury zběhlejších. Černý lord tedy plní hned několik funkcí – nejenže dává prostor k publikaci, ale současně i pomáhá začínajícím autorům stoupat krok za krokem směrem k dokonalosti. Stačí jen vydržet a trpělivě naslouchat.

Po celou dobu existence Černého lorda zde probíhá prestižní literární soutěž, jejíž výsledky se hodnotí vždy jednou do roka. Povídky jsou hodnoceny jak čtenáři, kteří na server zavítají, tak i odbornou porotou z řad jeho tvůrců. Vítězové soutěže získávají právo užívat čestný titul, sousloví použité i jako název serveru – „Černý lord“. Nejkvalitnější práce jsou publikovány v tištěném sborníku, jehož první vydání máte možnost získat právě teď. Ano, to je on – Barbar! Sborník, nazvaný podle jedné z vítězných povídek, vám na sedmdesáti stranách přiblíží celkem dvanáct nejúspěšnějších prací. Najdete zde opravdu všechno – scifi, fantasy, horor i thriller… Ani jména autorů nejsou těm, kteří se o amatérskou a poloprofesionální tvorbu zajímají, neznámá – jsou to například Jan ZajiCzech, Zuzana Fabiánová, Karel „Anděl“ Englmaier, Lord Albert Ryba a další. Součástí publikace je CD s celkovým obsahem serveru z doby vydání, do rukou se vám tedy dostanou opravdu všechny práce, které byly na Černém lordu publikovány k 27. září roku 2005. Kromě toho CD obsahuje i sborník připravený k vytištění, výsledky soutěže za roky 2004 a 2005 a kompilaci skladeb rockových a metalových skupin jako jsou Kopromasters, Kremulátor, Onanizer… Za sto dvacet korun opravdu pěkná porce zábavy – a to se bavíme o prvním vydání sborníku. Soutěž ale pokračuje dál, takže už dnes se můžeme těšit na další sbírku, zaplněnou opět těmi nejkvalitnějšími pracemi, které má Černý lord možnost prezentovat široké veřejnosti. Připadá vám sto dvacet kaček jako hodně peněz? Nevadí. Můžete si vybrat z různých kombinací literárních balíčků – CD i sborník se dají zakoupit odděleně, cédéčko je navíc nabízeno jak vypalované tak i lisované (samotné vypalované CD pořídíte už za třicet korun), což má velký dopad na konečnou cenu produktu.

Pokud máte o Barbara zájem, seženete ho na adrese:

 

 

http://cernylord.wz.cz/index.php?Txt=0258

 

 

Další, knižně dosud nevydané povídky autorů soustředěných kolem Černého lorda si můžete přečíst právě na tomto serveru – a to je zde:

 

 

http://cernylord.wz.cz

 

 

Zbývá jen popřát dobrou zábavu!