Red Dwarf


Kultovní seriál, který vzniknul v osmdesátých letech minulého století v anglii, se
opět vrací na naše obrazky. Tento článek je určen pro ty co neznají Červeného
trpaslíka, ale i pro ty co zapoměli o čem to vlastně všechno je.

Celá sága začíná ve 23. století, ve vesmíru, na důlní lodi Červený trpaslík, zde se
hned ze začátku setkáme s Davem Listerem technikem třetí třídy( na lodi ho
poslouchají pouze laboratorní krysy, ale i z toho má dostatečnou radost) a s
Listerovým nadrízeným Arnoldem.J.Rimerem (Cílevědomý a ctižádostivý ňouma…jehož největším koníčkem je jeho sbírka telegrafních sloupů 20. století). Za zmínku stojí také lodní počítač Holy, který je obdařen IQ 6000, což je jak sám říká jako 6000 tělocvikářů.

A jak to všechno začne?

Dave Lister má plán že odletí, se svou kočkou frankenstainem, na Fidži a koupí si farmu, kde bude křížit koně, mít dvě…. Kočku má na lodi bohužel nelgálně, všechno se provalí až když se s ní nechá vyfotit a pošle fotky vyvolat do lodní laboratoře. Kvůli tomu že nechce vydat kočku kapitánovi, je na zbytek cesty (18měsíců) uzavřen do stáze( Pole kterým neprojde čas). Když je po třech milionech letech, hlavním počítačem propuštěn, ocitne se na lodi pouze ve společnosti Holografické simulace svého milovaného nadřízeného a lodního počítače Holyho. Jeho březí kočka porodila a kočičí rod za dobu 3 milionů let prošel evolucí, výsledkem toho je že na lodi je také ve společnosti kočky vyvinuté do skoro lidské podoby. Všechno je tak skvěle ztřeštěné že může začít putování vesmírem… (Pokud vám tohle něco připomíná, tak nejste na omylu, tvůrci se inspirovali podle knihy Douglase Adamse-Stopařův Průvodce po galaxii.) Postupem času se k posádce přidá Kryten 4000(čtěte Kryton), což je robot určený pro jakoukoli práci.

A co můžete od seriálu čekat?

Opravdu hromadu skvělého humoru, ironie a narážek. V tomto seriálu se můžete setkat i s Hitlerem, Elvisem Presslym nebo Albertem Einsteinem, ale hlavně hlavně si užít příjemnou mezigalktickou podívanou.

Vy co jste o Red dwarfovi neslyšeli, tak rozhodně doporučuji( pátek Čt 2 horečka páteční noci 11:30), a vy kteří ste znalí této nadčasové komedie chci upozornit že Red Dwarf se dá u nás sevnat již na DvD s nenahraditelným českým dabingem. A jako třešničku na dortu bych chtěl všechny fandy upozornit že se již delší dobu připravuje Film –Red Dwarf the movie.