„Proto jsem byl nazván Trimegistos, maje tři části filozofie celého vesmíru.“

Hermes Trismegistos, Smaragdová deska

 

Tyto tři části jsou Alchymie, Magie a Astrologie. Neboli věčné žití, moc nad silami přírody a moc vidět (ale také změnit) osud. Jak připravit elixír života nevím. Jak ovládat severák také ne. Ale způsobů, kterak budoucnost svoji a osud svůj i ostatních viděti, požehnaně znám.

Co vlastně k tomu potřebuji? Vlastně mi stačí jen jedna jediná věc a tou je datum narození. Pro mě je toto datum naprosto svaté a jen tak někomu jej neřeknu. Ale sám se po tom číslu pídím jako špión a najdu-li ho, jste ztraceni. No dobře, dělám si jen legraci.

Všechny astrologické systémy mají základ v oběhu Země kolem Slunce. Avšak základ je jen základ a většina těchto systému jde ještě mnohem dál. Přibude vliv hvězd a Měsíce. A později i živých zvířat. Všechny, až na jeden a tím je právě numerologie.

Na druhou stranu nám toho právě numerologie o budoucnosti moc neřekne. Spíše udává vaší osobnosti směr. Je to vlastně taková metoda jak poznat sám sebe, což je odrazový můstek pro věštění. Tak třeba jestli si právě vybíráte na jaké škole dál pokračovat, možná vám tenhle článek trochu poradí.

Díky Pythagorovi používáme v matematice devět základních číslic a stejně tak rozděluje numerologie lidi na devět základních typů. Samozřejmě je to jen základ a pravá numerická věda je o dost přesnější. Ale do toho se já zatím pouštět nehodlám, takže začněme.

Podívejte se na datum narození (nejlépe své) a sečtěte všechna jeho čísla. Například 28. 9. 1988 (to jsem si vymyslel) 2+8+9+1+9+8+8. To je 45. Tohle číslo ještě musíme znovu sečíst. 4+5=9. Číslo narození mého neznámého je tedy devět. Nejprve se ale podíváme na ty ostatní.

Lidé s číslem narození jedna bývají skutečně těmi nej. Slunce, které na ně má vliv, jim dává ohromnou vitální sílu a někdy i vůdcovské velení. Jsou ve společnosti nejoblíbenější, což je právě jejich největší trumf. Pokud se s nimi bavíte, nikdy jim nevnutíte žádný svůj názor (maximálně tehdy, když o vašem tématu ještě nic neví) a nejlépe se jim zavděčíte, budete-li je chválit. Nikdy by nikomu neublížili, ale svou obrovskou sílu si často ani neuvědomují.

Naproti tomu dvojky jsou o poznání mírnější. Chovají se mnohem citlivěji, což vede k tomu že často pláčou. Milují svůj domov a to nejen jako dům, ve kterém žijí, ale též svou rodinu a svou zemi. Luna jim přidává do vínku fantazii a hudební nadání. Většinou žijí v blízkosti vody.

Typickým příkladem trojky je vědec. Je to ten typ člověka, kterému nevysvětlíte, že existují věci mezi nebem a zemí. Taktéž proto asi často mění představu o náboženství. Pod vlivem Jupitera dostal smysl pro humor a přirozenou důvěřivost. Je to ve své podstatě materialista, ale nemá žádné nucení shromažďovat majetek a peníze ho téměř nezajímají. On chce prostě jen vědět jak a proč věci fungují.

Čtyřky jsou prostě zvláštní. Často vybočují něčím z řady a snaží se na sebe upozornit. Nebo se snaží upozornit na něco jiného, na něco, na co dosud nikdo nepřišel nebo si toho nevšiml. Mají rádi okultismus a psychiku a vynikají svou intuicí. Jejich ideály bývají svoboda a rovnost. Planetou vlivu je Uran.

Lidé s číslem pět jsou dost podobní trojkám. Jsou maximálně aktivní a rádi vyšetřují. Ochranou ruku nad nimi drží Merkur a s tím je spojené nadání na jazyky a obchody. Bývají ale též dobrými učiteli, spisovateli nebo třeba tajemníky. Snadno získávají přátele a jsou odborníky na zjednodušování systémů.

Na šestkách je hned vidět vliv Venuše. Jsou ze všech nejkultivovanější a nejlépe vypadají. Nemají rády chaos a nejraději by zavedly celosvětový mír. Šestka může být právě citově chladná a vzápětí naprosto vybuchne. Ale je výborná hostitelka, přátelská a velmi sympatická. Potíže má však hlavně s penězi.

Introvertní, záhadný idealista je patrně ocejchován číslem sedm. Do hovoru o počasí nebo fotbale ho jen tak nedostanete, zeptáte-li se však na hvězdy, paraschopnosti lidského mozku, nebo magii, určitě vás to obohatí. Tito lidé vůbec málo mluví, jejich znalosti jsou však často ohromné. Neptunova temnota a záhadnost je jim vlastní a také se uplatní v chemii, psychologii nebo botanice.

Osmičkám bývá přisuzována chladnost a skepse. Saturn jim nenadělil smysl pro humor, za to však bývají často úspěšnými podnikateli a o peníze nemají nouzi. Typ člověka, který rád skupuje pozemky a navrhuje zákony. Někdy bývají posedlí myšlenkami na minulost.

Poslední číslo je devítka. Lidé s tímto číslem bývají emocionálně založeni, což poznáte hlavně kvůli jejich žárlivosti a aktivitě. Jsou od přírody podezřívaví, avšak ke svým zažitým hodnotám loajální. Hodně se bojí neznámého, což plyne z jejich představy konzervativního života. Jsou šikovní na manuální práci (mohli by být třeba chirurgy). Planeta jejich vlivu je Mars.

Můj příklad je tedy šikovný, žárlivý a konzervatista. Ale je narozen ve znamení vah a roku draka a to jeho osobnost ještě dost ovlivní. Všechno, co jsem tu napsal, berte s rezervou. Nejsem žádný profesionál :).

 

Použitá literatura: Buckland, Raymond: Buckland’s Complete book of Witchcraft

Jakub Šinko

Člen redakce od roku 2005 a nově vedoucí povídkové sekce. Čtenář, divák a posluchač fantasy a science fiction, ale hlavně vášnivý hráč počítačových her.

About The Author

Člen redakce od roku 2005 a nově vedoucí povídkové sekce. Čtenář, divák a posluchač fantasy a science fiction, ale hlavně vášnivý hráč počítačových her.

51 komentářů

 1. Gem Signor

  Studuji horoskopy už velmi dlouho a dospěl jsem k závěru, že na každém z nich je trochu pravdy, ale žádný není přesný. Na druhou stranu se dá z útržků pravd doopravdy sestavit slušná osobnost. Chtěl jsem pokračovat západním, čínským a keltským horoskopem a nakonec to vše završit opravdovou lahůdkou astrologa: Ascendantem. Ale Epic z toho nebyl příliš nadšen. Pokud se vám nelíbila numerologie, tak pokračovat nebudu.
  Tam, kde mají jiný způsob zaznamenávání času, mají určitě i jiný způsob pro numerologii.

 2. Yuyka

  Odjakživa mě takovéhle věci jako je předvídání budoucnosti nebo určování osobnosti zajímají. I když jedna polovina mého já je zarytě přesvědčená, že horoskopy nejsou nic víc, než jenom dobrý job na vydělání nějakých malých peněz, druhou polovinu takovéhle výklady povah děsně přitakujou.
  P.S.: co mám dělat, když mi vyjde víc než 9?

 3. Aureola

  Článek se povedl, myslím, že lidem se zájmem o numerologii to má i co říct.
  …..No, myslim že ta šestka i sedí, ale nejsem žádná miss a světovej mír nikdy nebude… no, a pod Venuší taky nežiju… já jsem blíž Slunci… ale jinak to fakt sedí….zvlášť ty peníze 😀
  Jo, nechceš napsat i něco o čínský astrologii? Když ti to tak jde:)

 4. Aldarix

  Pěkně napsané a jak vidím, tak s Gemem čteme podobnou literaturu. Ovšem, měl by jsi uvést, že existuje větší množství výkladů, například těch, které umožňují aby vyšla i čísla 11 a 22, která jsou považována, podle toho co jsem četl za něčo zvláštní. 11 je brána jako stříbrná; a 22 jako zlatá a dokonalá.
  Mě tam vyšlo 11 😀

  Jen by mě zajímalo, jak vykládají numerologii tam, kde používají jiné letopočty ;o) , pokud bys o tom něco věděl, určitě mi dej vědět.

  Každopádně pěkný a pro někoho určitě poučný článek.

Leave a Reply