Postup hodnocení:

Každou povídku se ohodnotilo body v rozmezí 1-10. Deset bodů bylo maximum. U těch, kteří měli více povídek (2 nebo 3), jsme rovněž ohodnotili každou povídku zvlášť. Do hodnocení se pak vybrala nejpodařenější povídka od daného autora. Ti, kteří nám poslali jen jednu, nám ulehčili práci.

Hodnotilo 6 porotců: Akoba, Aldarix, Aureola, Dennis, Noxi a Slim.

Vítězové budou dnes a zítra kontaktování, aby nám sdělili svou adresu, kde máme zaslat ceny a také pro dohodnutí se s některými na „redaktorství“.

SLÁVA VÍTĚZŮM, ČEST PORAŽENÝM!
Těm, kteří nezvítězili, alespoň přejeme, aby je psaní nepřestalo bavit a psali i nadále. Více o tom, jaké byly povídky, jak celou soutěž hodnotí porota a jiní – viz níže:

 

 

 VÝSLEDKY SOUTĚŽE:
(omlouvám se za dočasné řešení takovýmto způsobem, tabulka nám dělala z webu velký binec)

JAK PROBÍHALA CELÁ SOUTĚŽ PODLE POROTCŮ?


Akoba
Vážení soutěžící,
Zveřejněním výsledků skončila pro všechny organizátory soutěže mimořádně náročná etapa v jejich činnosti na Mfantasy. Náročnost jsme si plně uvědomili až ve chvíli, kdy se během posledních několika dnů před uzávěrkou sešlo dalších přibližně třicet povídek, z nichž některé měly více než sto stran. Všichni z poroty jsme se v podstatě shodli na tom, že na několik týdnů jsme se doma stali terčem ostré kritiky, jelikož se nám úspěšně dařilo veškerý volný čas využít na čtení povídek, které jste do soutěže poslali.
Účast tedy byla opravdu vysoká. Musím uznat, že kvalita soutěžních povídek také. Nenašel jsem ani jedno dílo, které by nebylo něčím zajímavé. Povídky se vyznačovaly především velkým množstvím dobrých nápadů, originalitou a zejména také dobrým zpracováním. U mnohých z nich jsem se do děje vžil tak, že až ve tři ráno jsem si uvědomil kolik je hodin.
Vítězům gratuluji. Pokud jste se však neumístili v této soutěži na prvních pozicích, v žádném případě to neznamená, že by vaše povídky byly špatné. V soutěži se sešlo velké množství kvalitních povídek a vyhrát v této konkurenci bylo náročné. Přiznám se, že někteří moji favorité nakonec skončili v poslední desítce, což je důkaz toho, že názory jsou relativní a i pokud jste skončili na některé z posledních pozic, neznamená to, že by vaše povídka nebyla zajímavá.
Vážení soutěžící. Děkuji vám za účast v naší literární soutěži a za to, že jsem měl možnost přečíst si a čest hodnotit vaše povídky.
 
Aldarix

Vážení soutěžící,

V prvé řadě bych se chtěl omluvit za některé své komentáře. Mohly vyznívat tak, že v mých očích nemáte šanci. Všechny povídky v soutěži byly dobré, ale jelikož jde o soutěž, byli porotci nuceni vybrat ty nejlepší. A to znamenalo hledat chyby:-)

Povídek se nám sešlo dost, takže konkurence byla vysoká. Bylo pro mě těžké se rozhodnout, kolik dát bodů, abych byl objektivní a spravedlivý. I přes vysoký počet autorů, proběhlo vše hladce a povídky jsem hltal jednu za druhou. Ovšem zde mluvím za sebe, obzvláště okolo vyhlášení výsledků nastali drobné problémy, ty však byly naštěstí zažehnány.

 Celkově bych soutěž ohodnotil jako velmi vydařenou a těším se na další. A to i díky soutěžícím, kteří byly opravdu dobří.

Aureola

Takže, na úvod bych chtěla zdůraznit, že všechny povídky byly inspirativní a zajímavé! Nebyla snad ani jedna, kde jsem nenašla něco zajímavého.) Důležité však je si uvědomit, jak co můžeme použít.
Také bych chtěla upozornit, že povídce dáváme něco ze sebe. Není to kus nějakého textu, ale kus naší osobnosti a našeho vnímání. Bohužel, tento přístup mi u nějakých chyběl, což je podle mě škoda. Ale samozřejmě je věcí autora, jak chce napsat, a jak napíše svou povídku.
Dál bych chtěla některým připomenout, že všechno má začátek, nějaký děj… zápletku, vyvrcholení… konec. Musím říct, že mě docela překvapilo, že si na to někteří nevzpomněli.
Některým bych ještě doporučila, aby si své dílo vždy přečetli, než ho pošlou. Pak se objevují takové chyby, které dost snižují celkový dojem.
No, myslím, že jsem se mírně rozepsala. Kdyby někdo měl zájem o mojí pomoc nebo cokoliv jiného, můj mail je tu vždy (a moje destruktivní kritika též). Jinak všem přeji hodně štěstí, inspirace a všeho jiného potřebného ke psaní. Hodně štěstí novým redaktorům!!!


Slim

Pro pořádek, se všem musím přiznat, že porotcem literární soutěže jsem byl poprvé. Ovšem už toho mám opravdu hodně načteno a tedy si myslím, že jsem na tuto soutěž jako porotce měl. No, nechci se nijak vytahovat 🙂 Překvapilo mě, jakého se soutěži dostalo ohlasu. Až plnící se mailová schránka mě utvrdila v tom, že jsem si podepsla svůj ortel. Ne, ale teď vážně. Moc se mi líbila odhodlanost s jakou se do soutěže autoři pustili. I věkové rozmezí bylo velmi barvité. Když jsem si zpětně po přečtení povídky zjišťoval věk autora, pokud ho uvedl, byl jsem v pár případech velmi příjemně překvapen. Také mě potěšilo, že většina povídek se četla opravdu dobře a neodthla mě od ní třeba ani večeře. Omlouvám se všem těm, kteří ode mě nedostali komentář. Ze začátku jsem se snažil povídky okomentovat atd. ovšem, jakmile začal ubývat čas a povídek příliš neubývalo, nebylo tolik prostoru, byl jsem rád, že jsem povídky přečetl všechny a napsal si k nim pár poznámek. Opravdu nejtěší potom bylo bodové ohodnocení. Takže všem děkuji za snahu, autorům, porotcům a hlavně Epicovi, kterému závidím jeho výdrž.
Do dalších souteží přeju hodně zdaru 🙂


Noxi

      Ač se to možná někomu nezdá soutěž byla také pro porotce, alespoň pro mě, velice náročná. Desítky povídek podrobně přečíst, vyhodnotit a napsat komentář, to zabere spoustu času. Přesto jsem byl velice rád jedním z porotců a musím říci, že většina povídek byla opravdu na slušné úrovni a tak jsem je četl s chutí a nemusel se nijak přemáhat. Omlouvám se všem, kterým se zdálo, že jsem k nim byl příliš kritický, ale myslel jsem to jen v tom nejlepším slova smyslu. Těším se nashledanou u dalších soutěží.

 

Zakladatel MFantasy magazínu

About The Author

Zakladatel MFantasy magazínu

13 komentářů

 1. Czanka

  Zdravím všechny!
  Předem bych také chtěla moc moc poděkovat všem organizátorům téhle úžasné soutěže…Vážně je to pro mě velká čest se zůčastnit podobné akce a děkuju Vám za všechny komentáře…Ke komentářům mám dotaz…
  Dostala jsem zatím tři…Rozesíláte ještě nějaké i dodatečně, nebo ne?
  ..A potom bych se chtěla zeptat, jestli se můžu eventuelně zůčastnit i přiští rok…Vzhledem k mému umístění letos..:-)
  Upřímně…měla jsem to vážně hrozný…:-)…
  Ale není důležité vyhrát…Ale zůčastnint se!
  Tekže Vám všem přeji krásný den…A protože už je prosinec tak se snad nebudete zlobit, když Vám popřeji i Krásné Vánoce:-))

  • Epic

   takže: komentářů už víc nepříjde, bylo toho moc, takže každý soutěžící nedostal komentáře od každého porotce. Na příští soutěž už to budeme mít lépe řešené a předem dané už v článku o soutěži. Na jaře bude další soutěž, které bude asi ještě vytíženější, než tato. Takže se chystáme zapojit celá redakce. Zatím je to daleko, ale čas plyne jako voda. DO dalších soutěží se samozřejmě můžou zapojit znovu ti samí lidé, s výjimkou několika lidí ze soutěže, kteří k nám jdou do redakce. pokud bude v příští soutěži ještě větší podpora od Pevnosti, tak to počítáme tak s 3x větší účastí.to už budeme jo shánět nějaké zajímavé ceny 🙂

 2. Milan Březina

  Zdravím,
  příjemně mě překvapily názory porotců. Už jsem jim tu jednou děkoval, ale přesto bych ještě dodal pár slov.
  1) Omlouvám se Akobovi za všechny problémy, které mu vznikly doma. Doufám, že se všechno urovná (nebo už urovnalo).
  2) Děkuji Aldarixovi za jeho originální komentáře, především k povídce "Pokoj" (hned jsem pochopil, jak moc toho na vás je:-).
  3) Je mi líto Slima a všech jeho čekajících večeří, které nesnědl.
  4) Noxi, není třeby se omlouvat za kritiku, protože je-li upřímná, pak nebolí.
  Takže naposledy díky. Uvidíme se, jak doufám, v dalším kole soutěže.
  Milan Březina

 3. Epic

  Také velice děkujeme za účast všem. Postupně teď v článku ještě přibývají názory porotců, takže to je spíš taková zajímavost, ale stojí za přečtení.
  Jinak do nového e-magazínu se chystáme zahrnout všechny povídky ze soutěže (kromě několika, které nemají být zveřejněny na přání autorů) a také na webu. Avšak s tím, že výsadní postavení budou mít nejlépe umístěné povídky v čele s vítěznou povídkou.
  Právě teď posíláme emaily nejlépe 10 umístěným. Dohodneme se, zda jejich povídka vyjde v sekci Ostatní povídky a nebo se zapojí do redakce a povídky vyjde v jejich rubrice 🙂

 4. Eleira

  Připojuji se k díkům všem organizátorům soutěže a porotcům. Komentáře byly jednou z hlavních věcí, které mě donutily můj výtvor dokončit (mimochodem často jsem pochybovala, že termín uzávěrky vůbec stihnu, ale to je úděl nás, kdo píšeme povídku pro soutěž a nemáme doma žádné zásoby 🙂 ). Za komentáře děkuji, ačkoli mi došly jen dva. Přesto si z nich odnáším to nejdůležitější a doufám, že se příště umístím lépe.

 5. GemSignor

  I já děkuji všem těm, kteří pro nás tuto soutěž připravili, i těm, kteří v ní soutěžili. Musím uznat, že vaše komentáře byly opravdu "barvité". Hlavně když jeden kritizuje něco, co se jinému líbilo nejvíc:). Děkuji také té, která mi byla inspirací pro slečnu Mici Rosseli, bez ní by jste nic ode mě neviděli. 🙂 A nakonec musím poděkovat Habsburské monarchii (všichni určitě víte za co 🙂

 6. Růžena Augustinová

  Zdravím všechny, zejména porotu mfantasy. Koukám na výsledky a docela mě potěšily :-)) děkuji za stříbro. Prosím, moji povídku prozatím na svých stránkách nezveřejňujte. Jednám s jistým nakladatelstvím o knižním vydání celé trilogie Lví řád, jehož je Sedm drahokamů první částí, a kdyby byla zveřejněna na webu, bylo by po naději, že to někdy vyjde. Děkuji za pochopení (až se dozvím, že to nevydají, dám pak souhlas s uveřejněním na síti). 🙂

 7. Milan Březina

  Díky celému teamu Mfantasy za možnost zůčastnit se a velké díky především porotcům. Celý život věčně čtvrtý, to už je můj úděl 🙂 Takže zase bez diplomu 🙂 Ale příště už určitě vyhraju. Vždyť 3 body na zlato není zas tak moc 🙂
  Velmi se těším na zveřejnění soutěžních povídek (hlavně těch co mě porazili.)
  Díky ještě jednou a mějte se všichni.

Leave a Reply