Hlavní sponzor soutěže:

Sponzor soutěžeObecné informace o soutěži:

V pořadí druhá literární soutěž má za cíl opět najít talenty, kteří kromě mnoha hodnotných cen se rovněž stávají redaktory v našem magazínu.

Všechny povídky bude číst porota, složena z několika redaktorů z našeho magazínu. Všechny vámi zaslané povídky bude tato porota číst a posléze vám každý z porotců pošle svůj osobní komentář k dané povídce, avšak bez bodového hodnocení.

Nejlepších 10 povídek bude po ukončení soutěže, vyhodnocení a odeslání cen vydáno na MFantasy.

První 3 nejlépe umístění získávají hodnotné ceny a stávají se rovněž redaktory.


Podmínky soutěže: Soutěž

 1. Všechny vámi zaslané povídky musí být v žánru Fantasy (nezapomeňte, že žánr fantasy se dá dále rozlišovat na např.: hororové fantasy, pohádkové fantasy…) o délce alespoň 1 listu ve formátu A4
 2. Povídky nám zasílejte na adresu soutez@mfantasy.org včetně svého pravého jména

 3. Soutěžící může poslat maximálně 3 své povídky

 4. Pořadatel soutěže (magazín MFantasy) si vyhrazuje právo změnit konečné podmínky a ceny během průběhu soutěže

Ceny:

1. místo:

hlavní cena – Zlatý dukát (originál historická mince v hodnotě 1000 Kč)

– tričko a záložka MFantasy

– časopis Pevnost s knižní přílohou

– diplom o umístění na 1. místě v literární soutěži O zlatý dukát

2. místo

– tričko a záložka MFantasy

– časopis Pevnost

– diplom o umístění na 2. místě v literární soutěži O zlatý dukát

3. místo

– tričko a záložka MFantasy

– časopis Pevnost

– diplom o umístění na 3. místě v literární soutěži O zlatý dukát

4.-10. místo

– časopis Pevnost

Uzávěrka soutěže: 10.11.2005

Přejeme hodně zdaru, pokud vás právě tato soutěž přiměla něco začít psát, a předem děkujeme všem, kteří se zúčastní.

redakce magazínu MFantasy

About The Author

104 komentářů

 1. Růžena Augustinová

  Nechci být nevděčná, ale když jsem si přečetla v podmínkách soutěže, že cenou za druhé místo je časopis Pevnost, myslela jsem, že to bude POSLEDNÍ Pevnost, co je na trhu. Dneska (14.12.2005) mi cena přišla. Je to listopadová Pevnost, kterou už doma měsíc a půl mám a nikdo ji nečte už ani na záchodě. A to jsem si zatím tu prosincovou schválně nekoupila, že tentokrát mi přijde jako výhra ze soutěže. No nic.

 2. Shaylen

  Proč si tedy nezadáte v podmínkách soutěže vyhodnocení do 2 měsíců, když to pak musíte několikrát měnit??? Působí to opravdu dost dětsky, pořád se nějak vymlouvat, že tohle nejde a ono a že to nechcete dělat na úkor kvality:))))Jsem tedy zvědavá jestli to tady do půlnoci bude….ahoj

 3. arvi

  Ty výsledky by se hodily.Zrovna píšu jednu povídku tak abych tam mezi hlavního záporáka a kladňáka nedal jakési stvoření co neustále něco slibuje a dělá úplně něco jiného.Co třeba takový Surobra???Vím že toho máte hodně ale stejně-dík za inspiraci!
  PS:Ale asi ho tam nedám maximálně jako sluhu i když k tomu záporákovi by se asi nehodil sluha.No nic. Koukejte sebou hodit!Kdo má vydržet to čekání?

  • Epic

   tohle je trochu rána pod pás. snažili jsme se, jak jen mohli. Pro příští soutěž bude lepší organizace – určití redaktoři dostanou jen některé povídky ke zhodnocení a poslání komentářů. Ale to, že se výsledky zdržely, jak se píše v novinkách, není už chyba MF, ale jednotlivce a opravdu ten, kdo tady nejvíc potí krev jsem já, jakožto viditelný zástupce MF. Snažím se sice toho dotyčného popohnat, ale vypadá to, že dotyčný má moc práce. A je jediný, kdo vyhodnocení má, nevím co s tím mám dělat, abych pravdu řekl. Nejspíš jsme zadali tento úkol, který byl hodně důležitý a dělal jsem ho převážně já, osobě, která je úplně nespolehlivá a tím pádem je chyba i na mé straně, když jem mu to zadal. Takže se zato věřejně omlouvám a prosím za sebe a celou porotu ještě chvíli času, než dořešíme "krizovou situaci" … 🙁

  • Epic

   tak je to potvrzeno, je mi líto, ale výsledky budou až zítra. Já odjíždím pryč, ale postarají se o to ostatní. Dotyčný porotce, který měl dokončit výsledky, dneska není doma a nikdo z nás kromě něj je nemá. Už jsem mu psal, takže až zítra. Jestli zde nebudou zítra, můžete se oprávněně zlobit.

   • Anonym

    Tak jo zítra se začnem zlobit.Tedy ještě musime doladit jak.:-)))

  • Epic

   pátek včetně, dneska by to už mělo být, v porotě je nás dost a dát to dohromady zabírá čas, i když body jsme sečetli už v pondělí. Jestli pár dotyčných, kteří ještě nedodali své hodnocení, nepošlou své body do 6 večer tak se bude hodnocení bez nich.

 4. Růžena Augustinová

  Zdravím všechny, zejména pak porotu. Po přečtení posledního komentáře spěchám s omluvou. Nehodlala jsem Vám to "zavařit" svým stostránkovým dílem :-), jen chci získat nějaký ohlas, abych věděla, jestli to, co tvořím (svět Lvího řádu), může vůbec někoho zaujmout (a to i něčím jiným než jen rozsahem :-)) Tak se prosím nezlobte.

  • Epic

   rozhodně nezlobíme, to byl jen slovo mající být v uvozovkách. Jsme rádi, že v soutěži máme i dlouhá díla, jen je to časově náročnější. 🙂
   Pro všechny:

   rozhodli jsme se, že všechny soutěžní povídky budou po dohodě zveřejněny na MFantasy v sekce Ostatní povídky. Prvním 10 umístěným však bude dána přednost mít své povídky jako upoutávku na hlavní stránce a několika lidem pak pošleme nabídku stát se u nás redaktory, získají vlastní rubriku, ale musí souhlasit s podmínkou minimálně 1 článku za měsíc, účasti srazů redakce na chatech a vůbec aktivitě na MF.

 5. Epic

  složení poroty:
  Epic Arborius, Aldarix, Akoba, Dennis, Aplegatt, Finvelia, Aureola, Noxi, Slim, Jiří Hons.
  V této soutěží je nás tedy podstatně více v porotě. Má to své opodstatnění – více porotců (redaktorů) – více pohledů a názorů – barvitější komentáře a celé hodnocení má lepší charakter.

   • Epic

    možná nepřijde od všech, tak nějak spontálně si to dělíme.když ve 1/4 3 nemůžou, další 1/4 vemou další apod. Každopádně aspoň 4 komentáře každému by mohly (měly ) přijít, ale ruku do ohně zato nedám. Povídek je obrovské množství a některé 100 stránková díla nám to pěkně zavařila (nic proti nim, jen je to zabere hodně času)

  • Epic

   vysvětelení: z touto povídkou jsi se zůčastnil už v minulé soutěži O stříbrný Tolar – a když jsi nám poslal teď přihlášku, myslel sis, že je stejná porota a povídku ještě stále má. Porota se ale změnila, takže jsem ti pak napsal, abys ji poslal v příloze. Pokud si dobře pamatuju a dobře se orientuju v těch emailech, tak jsi pak později v příloze tu povídku poslal. Ale to už bylo později – tedy je to email přijatý později.

 6. Epic

  Dále taky jsem si ale vzpoměl na jednu věc. Všechny soutěžní povídky vyjdou v prosincovém speciále e-magazínu, takže to je cena vlastně pro všechny. Na webu budou uveřejněny jen povídky umístěné na prvních 10 místech.
  uff.no snad už to je vše … o celé soutěži a jejím průběhu bude vydán ve stejný den, kdy výsledky (zatím neznámý den, ale je to den D), článek pojednávající o tom, jak celou soutěž viděla porota, včetně jejich subjektivních dojmů 🙂

 7. Epic

  Neofic. prohlášení: ještě v průběhu zítřka můžete posílat povídky. O půlnoci na přelomu 10.11. a 11.11. soutěž ukončíme. Dáváme si minimálně týden nato, abychom splnili to, co jsme slíbili – tedy rozeslání komentářů a následné vyhodnocení. Ceny jsou již připraveny, ale celé výsledky a komentáře chceme brát opravdu odpovědně, a to znamená více času, bohužel pro nedočkavé.

  Dnes se ještě doplní seznam zúčasněných a také zítra, aby si mohli být všichni jistí.
  Po uzávěrce tady budeme psát v novinkách průběh a snad co nejdřív budou tedy i výsledky, budeme se snažit. Přišlo nám pár dotazů na redakční email nebo ICQ, zda ceny dostanou všichni. Takže jak je napsáno, jen prvních 10. S tím, že největší balíček přijde výherci 🙂 Určitě bude i hned po uvedení výsledků kontaktován a hlavně musíme domluvit, jakou má velikost trička 🙂

  Nezbývá, než už teď předem poděkovat všem za takový zájem a vůbec za zatím velice dobrý průběh. A ti, kteří to nestihli, tak určitě bude literární soutěž znovu

 8. Mija.cz

  Ahoj, mám jenom jeden dotaz….o tadytý soutěži jsem se dozvěděla asi před týdnem a nestihla sem celou povídku, tak sem jí docela dost zkrátila a jen sem se chtěla zaptet, jestli bych příští rok(jestli se soutěž bude opakova) mmohla napsat tadytu povídku, ale změněnou od určitého bodu, ale začátek bych neměnila…nebo si musim vymyslet nějakou jinou??
  Předem díky za odpověď

  • Epic

   většinou jde spíše o slohovou stránku a příběh – otázka, jestli ta krátká povídka je psaná stylem pro kátkou povídku – pak to určitě nevadí. Pokud je to jen první část delší série povídek na sebe navazujících, tak je možné, že první část třeba je teprve rozjezdem pro další díly a teprve ta pokračování se pak tzv.: vybarvují ..
   Obecně vzato však nehodnotíme podle toho, která povídka má více A4, to by byla hloupost.

  • Epic

   vypíšu sem zítra seznam. Nevím jak jsou na tom ostatní, v době, kdy jsme vyhlásili soutěž, toho má asi hodně (nysmslím teď práci jen na MF) i ostatní redaktoři, takže jak jsem psal výše, opoždění komentářů bude znát – některé přijdou až po uzávěrce, než dojde k vyhlášení výsledků. Omlouváme se za takové protáhnutí, ale jednak je nás v redakci více, aby to nebylo založeno jen na základě 2-3 redaktorů – takže zkoordinovat toto všechno je těžké. Jednak každý z nás musí chodit do práce nebo studuje, takže má i jiné povinnosti a v neposlední řadě bychom si nepřáli, aby šla rychlost odesílání komentářů na úkor kvality komentáře – aby pak komentáře nebyly nicneříkající.
   Ale ten seznam tady dám a budu doplňovat. Zítra si na to udělám čas a snad rozešlu i várku komentářů.

 9. Epic

  vítáme spíše povídky, ale básním se nebráníme. Takže poslat určitě můžeš, co vím, tak v minulé soutěži O stříbrný Tolar bylo básníček dost. A uzavřený konec nevadí.
  Jinak tady napíšu neoficiální prohlášení, oficiální brzy bude taky: o uzávěrce si vyhrazujeme 7-10 dní, abychom stihli dokomentovat, dohodnotit, sejít se celá porota někde na chatu a všechno to uzavřít a vypracovat výsledky.
  Ti, kteří se ptali, zda soutěž končí 10.11. – tedy že, ten den se již do soutěže nepočítá a povídky už nepřijímáme – NE, tak tomu není. Počítá se 10.11. včetně. Tedy započteme povídku zaslanou do 23:59:59 v časovém pásmu GMT +1h 🙂 (ale ani o sekundu později …)

 10. Caterpillar

  Zatím mi přišel pouze jeden komentář k povídce na email. Nijak zvlášť mi to nevadí, ale Epic napsal sem do komentářů, že o víkendu snad stihne všechno zatím došlé okomentovat. Chtěl bych se teda zeptat, jestli jenom nestíháte nebo se někde stala chyba(např.: že mi nedochází emaily)?

  • Epic

   hodně komentářů mám už sepsaných, ale většinu z nich pošlu až v průběhu týdne a těsně před uzávěrkou, časově je nás v porotě více, co nestíhají. Každopádně do uzávěrky příjdou.
   Řešili jsme ještě nějaké věci okolo cen apod., ale poslat je pošlu, to se nebojte.
   Pak už se jen sejde porota a bude hodnotit každý porotce zvlášť – v bodech – 1-10
   Chtěl bych, aby výsledky byly do 7 dnů po uzávěrce. Aby se pak stihly včas odeslat ceny a začít vydávat povídky ze soutěže na MFantasy, probrat trochu s novými redaktory jejich budoucí práci apod.

  • Epic

   Po uzávěrce si dáváme týden na to, abychom vše vyhodnotili. Bude zde uveden celý průběh. Po uvedení výsledků ( bodového ohodnocení ) bude moct každý z porotců uveřejnit svůj názor na celý průběh.Obecně pak jako celá porota uveřejníme, proč se staly nejlepší povídky ty, které jsme vybrali (pouze první tři budeme veřejne komentovat) a také co a jak jsme hodnotili (sloh, souvislost a zajímavost příběhu, popř.: pravopis apod.)
   Na webu do sekce literární soutěž pak ale budou vydávány na MFantasy obden prvních 10 nejlépe umístěných povídek.
   Hned po uvedení výherců budou zaslány rovněž ceny a dále se bude domlouvat případný přístup do redakčního systému pro ty, kteří se budou moci stát redaktory.
   Zbyle komentáře, které průběžně ke každé povídce zasíláme, budou tedy jen osobní a nebudou se zveřejňovat.

  • Epic

   zdravím.pardon, zrovna jsem od někud přišel a tohle jsem přehlédl. Parodie napíšeme, ale v redakci máme rádi. Co by jsi řekl na to, kdyby jsme zařadili tvou parodii do sekce Parodie v příštím e-magazínu ? Touto formou bys mohl přispívat. Přímo na webu ale o sekci Parodie nepřemýšlíme, alespoň zatím ne.

 11. Epic

  postupně trošku jen naznačovat – které by už se mohly pomalu zařazovat do TOP 10. Konečné hodnocení bude jako u minulé soutěže probíhat na konferencí poroty. výsledky počítáme budou do týdne po uzávěrce, ceny se pak rozešlou různě (Pevnosti neposíláme my).

 12. Epic

  komentáře závisí na každém porotci zvlášť, ale stihnou se poslat všem do uzávěrky, alespoň v to doufáme. Povídek je totiž opravdu hodně, nad naše očekávání a stále jich přibývá.
  Někdy v příštím týdnu se sejde celá porota a budeme to probírat společně a dělat předběžné hodnocení.
  Za sebe můžu říct, že s komentářemi moc nestihám, ale budu se to snažit napravit o víkendu a poslat všem zatím zúčastněným soutěžícím.
  Na MFantasy totiž připravujeme e-magazin – jednak nové číslo, jednak speciál .Dále se chystá nový projek, spuštěný na MFantasy přibližně v polovině listiopadu. Rádi bychom také dokončili e-shop a zase obohatili a rozšířili galerie, ale i na to se nedostává dostatek časul. Soutěž je teď prvořadá. Držte nám palce, abychom to, jako ostatně vždycky, zvládli bez větších problémů …

  mince je z roku 1909

 13. Epic

  Aplegatt: nevím jestli ti teď obře rozumím … porota – tedy ti, kdo celou soutěž hodnotili, budou zatím v anonymitě a až po uzávěrce bude známo, kdo z redakce v ní byl. Samozřejmě se dá počítat že já, a další přizvaní redaktoři, který dnes napíši.
  A samozřejmě tato soutěž, aby bylo předem jasné, je pro veřejnost, pro nás z redakce ne – ale to by mělo vyjít hned z obecných informací. Těžko by se někdo stal dvakrát redaktorem 🙂
  Ale pro všechny z redakce budu mít taky brzy překvápko, zatím budu mlčet jako hrob.

 14. Epic

  ano to je důležitá věc, kterou jsem tam nenapsal, zítra dopíšu. Každý může poslat i více, ale s mírou, ne aby nás někdo totálně zahltil. Už dnes přišlo několik povídek, kdyby každý posílala po 6 povídkách tak to do toho 10.11. ani nepřečtem 🙂

  • aplegatt

   a bude omezeni na povidky publikovane na mfantasy?.. aby si taky redaktor nevybral ze vsech svych tu kterou mu nejlip ohodnotili ostatni,.. (sice si to muze nechat hodnotit od pratel apod. ale prece jen tady na mfantasy takovych 60% komentaru obstarava redakce), takze tak trochu uz soutezici vi na cem je, kdyz ta porota bude sestavena z redaktorů..

Leave a Reply