„Povídej, co jsi viděl.“ Měla to být snad otázka? Ne, Bylo to pronesené bez zájmu. Bez zájmu o zázrak.

„Chybí ti víra. Měl bys věřit. Tvůj přístup k životu je, jako by si se na nás díval z výšky. Ale ty jsi tady! Uvědom si to prosím a žij.“ Nemůžu žít. Tobě se to mluví ty blázne, ty jsi neviděl. Ale ztratíš svou víru, všichni ztratíme.

 

Měsíční paprsky pohladily drobné vlnky, které hnal vítr ke břehu jezera. Všude byl klid krása, která je jen pro ten jediný okamžik. Toto místo bylo chráněno proti zlu, které bylo všude kolem. Nad tímto jezerem žil poslední fénix a v jeho okolních lesích se před zlem ukrývali jednorožci. Všechna kouzelná stvoření dobra tu však nebyla kvůli svému vlastnímu bezpečí, ale kvůli matce, která potřebovala pomoc. Gaia se otřásala v základech. Slunce už bylo odstraněno, jediným světlem zůstala Luna a světlo dobrých duší. Dobré duše však časem také zmizely, zvolily lehčí cestu, jedna však stále přebývala u tohoto jezera. A ze srdce této osoby se nyní linula píseň, píseň beznaděje.

 

 

Mnoho let uplynulo

A mnoho duší zahynulo

Nic nezůstalo

A přesto jsem tu

 

Láska se nezjevila

Jen bída zahubila tvoji čistou víru

Teď hledej boha

Teď hledej spasení

 

Trpím s tebou za tvůj život

Který ač nádherný postrádá něhu, lásku, dotek

Mnoho se událo

Mnoho se stalo

 

A nikdo nezůstal, jen já

 

 

Fénix zazpíval a jednorožci začali splašeně běhat kolem břehů. Jejich odraz ve vodní hladině byl ozářen světlem Luny. Vzpomínal na dny plné slunce, lidí, víry. Kam zmizela, kam zmizelo to všechno. Brečí, za životy, které nedokázal zachránit. Mohl, nevěděl…

V jezeře se zvedly velké vlny. Přichází zlo, chce ovládnout i zbytek starého světa, kterým tak pohrdá. Nastane boj, poslední boj za duše. Jen za duše, protože vše ostatní je už dávno ztraceno.

 

„Povídej, co jsi viděl?“

„Nic zajímavého. Měl jsem prostě sen.“ najednou zmizelo Slunce a nastala tma.

 

Aureola

About The Author

13 komentářů

  1. Alcil

    Na tomto druhu povídek není prakticky co zkazit, protože jsou závislé pouze na fantazii a vnitřních pochodech autora. Nemohu proto toto dílko chválit ani kritizovat, protože bych tím musel chválit nebo kritizovat osobnost samotného autora. (Ale je to dobrý :-))

  2. aplegatt

    BrnkyTrnky: och :-))))
    Arlea: pěkný, bohužel mám jeden komplex z jedný hry (AoE I.) takže když se řekne Gaia tak si představim panáčky v šedém oblečení, a nebo Final Fantasy bůhví jaký díl… ale fakt dobrý až na nějaký nepochopitelný chyby z pravopisnýho hlediska,.. jestli to tedy nebylo úmyslně 🙂 fénix, jednorožci, jezero, měsíční svit,.. tak to má bejt :-))

Leave a Reply