O co vlastně jde? Miroslav Žamboch, mladý nadějný spisovatel, (mimochodem narodil se v Hranicích na Moravě, kde já sám bydlím) kromě jiného napsal, čí píše, čtyři řekněme povídky, jež jsou vměstnány do malých mini knih. Vcelku zajímavý formát, asi něco jako tahákové bločky. Zatím byly vydané první dvě a další dvě na sebe nenechají dlouho čekat.

Z obou dvou vydaných mám velmi dobrý pocit. Děj je naprosto strhující. Charaktery hlavních hrdinů jsou v prvních dvou knížkách pojaty podobně. Na scénu tu přichází spousta krve, bitek a něco romantiky. Jde spíše o povídky, takže nečekejte žádné rozsáhlé popisy kulis atd. Děj je rychlí, má spád a knížka se dá vesele přečíst jedním dechem, aniž by jste se napili připravené kávy. Cena je kolem sedmdesáti korun, což se může zdát hodně, ale když jí někomu párkrát půjčíte za pětikačku. Rozhodně knížky doporučuji koupit. A teď k jednotlivým dílkům.

Koniáš – Konec vlka samotáře

Život bojovníka není med a každý z nich si je jistý, že jeho povolání jej dříve či později přivede do hrobu. Podobně na tom je i Koniáš. Velice nepěkný chlapík, což autor neustále zdůrazňuje. Jizvami je popsaný jako návštěvní kniha, ale i na stará kolena toho nemá dost. Nic bližšího neřeknu, protože bych mnoho prozradil. No není vám už teďka Koniáš sympatický?

Bakly – Návrat zabijáka

Jak jsem už říkal, bojovníci tvrdý chleba mají. Bakly ale už se svým řemeslem třísknul a usadil se. Taky jedna z možností, jak přežít povolání bojovné. Ale jak to už bývá, bojovníka prostě není radno naštvat ani v penzi a tak Bakly opět sevře v rukou zbraň a roztříská pár hlav. No, když říkám pár, tak trochu kecám, spíše spoustu hlav.

Valašský Vojvoda

Na tuhle si asi ještě chvíli počkáme.

Jennifer – Důl Quake
Tahle knížečka by podle všeho měla vyjít někdy v září.

 
Takže doufám, že se vám to bude líbit stejně jako mě.

About The Author

4 komentáře

Leave a Reply