Teon, je velmi těžké popsat něco tak složitého jako Teon. Ale když už jste tu, pustíme se do toho. Teon je vlastně pouze obrovským střepem putujícím v Zásvětí. To je prostor, kde vzdálenost ztrácí svůj význam a kde zákonitosti magie fungují jinak. V Zásvětí je takových střepů více, popravdě jsou jich miliony. Na některých ani není život, jsou to jen kameny. Jinde, na jiném mimosvětě, jak jsou tyto střepy nazývány, je nejinteligentnější forma života jen nějaký sliz.

A na zbylých pár tisících je život. Jedním z nich je i Teon. Avšak ještě se trochu vrátíme k Zásvětí a mimosvětům. Každý mimosvět je od zhoubného Zásvětí oddělen jakousi bariérou, která má světle modrou barvu (obloha). Kdyby někdo plul po moři až k této bariéře, viděl by obrovský vodopád padající do modré prázdnoty. Kdyby skočil dolů, umřel by. Octl by se v Zásvětí, prostoru tak magicky i fyzicky nestabilním, že by jej to okamžitě zabilo.        

Kdysi, ještě před Dopadem prý existovala říše, Haloren se jmenovala. Její obyvatelé objevili způsob jak cestovat v Zásvětí a mezi jednotlivými světy. Některé i kolonizovali. Dodnes se dá na Teonu najít spousta mimobran z tohoto období.

Toto cestování se však Halorenu vymstilo. Na jednom z mimosvětů něco probudili. Démony. Tak začali Stínové války. Ty se táhli mnoho stovek let. A nakonec Haloren zvítězil. Ale vzhledem k tomu, že Haloren již neexistuje k něčemu došlo. Nikdo dnes neví co se stalo. Podle pověstí se z nebes přiřítila strašlivá zkáza a zničila zbytky Halorenu. Veškeré jeho vědění bylo ztraceno, vzniklo nové moře, pevnina se propadla do hlubin oceánu- této události se říká Dopad-událost, která prakticky vymazala jeho historii.

Nyní je na Teonu zlo. Šíří se z děr a bran. Ovšem není téměř nikdo, kdo by jej zastavil. Církve se starají jen sami o sebe, vládci to samé. Učenci téměř všichni pomřeli a jejich vědomosti s nimi, magie a theurgie se stává spíše legendou nežli vědou. Okolo lidských měst krouží vlci, ve městech jsou upíři, po okolí se toulají kněží prorokující konec světa. Šíří se epidemie. A na severu prý roste Zlo. Na řečech těch kněží něco je… Konec světa se blíží, je to jen otázka času…

        Na závěr bych chtěl poděkovat Epicovi za to, že pro Teon vytvořil stránky a poskytl nám hosting. Náš web je www.teon.mfantasy.org Takže-moc a moc dík.
V Případě, že byjste se chtěli k tvorbě připojit, pište na teon@mfantasy.org , nebo Aldarix@centrum.cz

 Na webu se ještě pracuje (menu atp.), ale i tak doufáme, že se vám bude líbit.

Aldarix

Jan Belanský

Facebook Google+ 

About The Author

3 komentáře

  1. Ekyelka

    samozřejmě držím palečky a už se těším – jestli obsah úvodního textu bude skutečně tak dobrý, možná mě to i donutí začít přemýšlet o samotném hrani 😉
    co bych však poznamenala: k tak dobře vymyšlenému světu (konec konců v něm vidím potenciál na spoustu dalšího vývoje) by to chtělo lépe napsaný úvod… asi už jsem fakt zmlsaná, ale přinejmenším by to chtělo se příště vyhnout chybičkám gramatickým, když už není čas přemýšlet nad stylistikou… 😛

Leave a Reply