Běhání nebyla Gloriina silná stránka,ale vzhledem k vážnosti situace ze sebe vydala všchno.Jejich tajné místo za skálou se rychle přibližovalo.Ale nad sídlilo velké černé mračno.To není dobré znamení,pomyslela si Gloria a ještě přidala do kroku. Konečně doběhla k Priamovu lesu,který ve svém středu svíral magický Kruh.Ten už měla Gloria také na dohled a tak začala nenápadně prohlížet okolí mezi stromy a okraje Kruhu.Najednou jí v myšlenkách začal znít hlasitý křik ,,Glorie,uteč!UTEČ!!!“ Ale už bylo pozdě.Všimli si jí ve chvíli,kdy je postřehla i ona sama.Muži v černých pláštích.Inkvizitoři.Lovci čarodějek. Jen stěží si stačila uvědomit fakt,že Moudří Kruhu leží v bezvědomí na zemi a zbytek sedí spoutaný vedle nich,obklopení amulety,které jim zabra??ovaly pokoušet se o jakákoliv kouzla.V tuto chvíli by nevyčarovali ani kapku vody.Jedna dívka ze spoutané společnosti na ni vrhla varovný pohled.Byla to její nejlepší přítelkyně Lorin.To ona To ona jí předtím myšlenkově radila utéct.Lorin byla v telepatii mimořádně dobrá. Gloria si teď uvědomila,že je sama a v rychlosti se snažila vymyslet,zda má utéct nebo se pokusit zasáhnout.Téměř ihned se rozhodla pro útěk do lesa s plánem vrátit se ve vhodnější chvíli.Ale když za sebou mezi stromy uslyšela prasknout pod někým uschlou větev,pochopila,že tam jí čeká past. Do lesa tedy nemohla a tak se vrhla do středu Kruhu k velkému Krystalu,do něhož se vkládala moc sabbatu.Položila ne něj ruce a snažila se dostat tu sílu ven.Jedna z čarodějek ,která to s napětím sledovala,vykřikla ,,Pusť ten Krystal!!Nemáš sílu k tomu,abys ho ovládala!Zabije tě to!!!“ Gloria ji ale neslyšela.Cítila,že Krystal z ní bere všechnu sílu a už od něj nedokázala odtrhnout ruce.Posledním zbytečkem enrgie donutilarozzářený Krystal vydat ze sebe moc,pak klesla k zemi. To poslední,co zaujalo její pohled byly proudy světla,které smetly všechny Inkvizitory do neznáma.Ale potom už mohla vidět jen to,co chodí vstříc mrtvým a co se před živými skrývá. Sedm dní a sedm nocí oplakával Kruh její ztrátu.Ale pak si osušili slzy a žili dál.Tak nějak by to Gloria chtěla.

Finvelia

About The Author

33 komentářů

  1. hawranna

    Po pravdě, taky mi to přišlo trošičku neukončený, spíš ukončený moc rychle. Ale při mých pedantsko-sadisticko-puntičkářských sklonech se tomu nesmíš divit. Děj Ti samozřejmě komentovat nebudu – sama dobře víš, jak ti ty nápady závidím….

  2. Gangleri

    No to, co mě motivovalo ke přečtení týhle povídky bylo sdělení že to nebude happy end, ale zase tak moc smutný to nebylo :-/ Ale bylo to zajímavý – možná docela krátký. Ale ten konec, že si sedm dní pobrečeli a pak se šli někam bavit mi přišel takovej divnej…

Leave a Reply