Když jsem o prázdninách odjížděla do ??ecka,nevěděla jsem,kterou knihu si s sebou mám vzít.A tak jsem nahlédla do dosud neprobádané části své knihovny a vytáhla Knihu tří zjevení,kterou napsal americký spisovatel Lloyd Alexander.Abych byla upřímná,první stránky mě zklamaly,ale když jsem se konečně dostala k hlavní zápletce,už se nedalo přestat číst.Nečekané situace se sypaly jedna za druhou a od této chvíle až do konce děj neztratil zajímavost.

V několika momentech se jednotlivé prvky dost nápadně podobají příběhu Tolkienova Pána Prstenů a to mi trochu vadilo-kopírování děje.Ale jinak je to dost nápadité a originální.

Teď něco o příběhu.Hlavní hrdina-pasáček vepřů Taran-se musí,za pomoci horlivého barda Flewddura,opravdu zvláštního tvorečka Gurgiho a hrdé upovídané dívky Eilonwy postarat,aby byl Prydain zachráněm před mocným Arawnem,který je pro Prydain,to,co pro Středozem Morgoth nebo Sauron-ztělesnění zla.Cesta hlavních postav se samozřejmě neobejde bez problémů,překvapení,přátel i děsivých nepřátel.Ale asi tušíte,že to neskončí špatně.

Upřímně doufám že si někdo z vás tuto knihu přečte,protože je opravdu dobrá!

Finvelia

About The Author

15 komentářů

  1. Kimm

    Hm, já jsem si jí nedávno koupila od Albatos, je to jakoby nově vydaný svazek-byly v něm Kniha tří zjevení, Černý kotel a Hrad Llyr, všechny se mi moc líbily a nejvíc asi Černý kotel, všichni hrdinové jsou moc sympatičtí a nyní Albatros vydalo další knihu, kde jsou další podknihy (nevím jak to napsat :)) a hned si jí běžím koupit 🙂 Ten děj je moc napínavý a nečekaný a prostě se do toho začtete a nemůžete přestat.

  2. Yuyka

    já se k fantasy žánru dostala už poměrně dávno, ale předtím mě bavily hlavně různé mýty a báje (příkladem uvedu Staré řecké báje a pověsti od Petišky, možná jste to někdo četli). Ale teď si rozhodně v knihovně vybírám třeba knížky s fantasy tématikou, než nějakého slavného básníka, kterého stejnak nepochopím:o).

Leave a Reply