……. Na uvažováni nebylo moc času, všichni se v ten samý okamžik rozeběhli ke dveřím. Rozrazili je a octli se na zahradě, kde stále ležela na zemi služebná, nyní už promoklá na kost. S mírnými výčitkami svědomí proběhli rychle k boční zdi pozemku, za níž začínal prudký svah do řeky. Lien, narozdíl od Ravida a tajemného cizince, měla trochu problémy s přelezením zdi. Když seskakovala dolů, zahlédla koutkem oka prudce se otvírajcí dveře.

„Ví o nás, musíme okamžitě k mostu“, vyhrkla, sotva dopadla na zem.

„Ne, našel by si nás. Lepší budou zahrady u řeky, tam nás jen tak nevypátrá“, naléhal cizinec. Ravid měl chuť radu zamítnout, ale protože nebyl čas a navíc si uvědomil , že je jejich nový společník mohl zabít už na zahradě nebo v domě, rozhodl se mu uvěřit. Chtěl uvěřit.

Za Isakkovým pozemkem se rozkládaly rozlehlé císařské zahrady. ??eka se tu rozlila do větší šíře a pozvolnějšího proudu. Vyvořila mnoho jezírek obrostlým rákosem a stromy vzácných druhů, které v době květu rozlévaly po zahradách sladkou vůni. Na podzim rákos uschl a každý poryv větru roztančil stonky, které se daly do neúnavného šepotu. Stromy vyměnily květy za plody rozličných tvarů a barev a překlenuly své obtěžkané větve přes dlážděné cestičky, spojující altánky a svatyně zasvěcené klidu a meditaci.

Zahrady se táhly podél řeky značnou délku, místy byly udržované, někde však zahradníci ponechali přírodě volnost a ta vytvořila bujné porosty. V těchto místech doufali, že se skryjí . Stali se kořistmi proti své vůli.

Lien bil do očí hustý déšť a v uších hučel vítr. Nemohla uvěřit, že by je Isakka ještě nedohnal. Navíc se jí zdálo, že své společníky trochu brzdí. Oce??ovala, že ji ještě Ravid neutekl, ale nechápala, proč se ten bezohledný nájemný vrah prostě nerozeběhne a nezmizí v temnotě.

Z úvah ji vytrhlo poklepání na rameno. Ravid ji vzal za ruku a strhl z cesty do hustého porostu. Přikrčili se a čekali. Skryli se v houštině několika keřů a stromů, které obcházela úzká cesta. Dál byla jen nízká tráva a další skupina stromů. ? plouchání vody dávalo tušit, že řeka je kousek za nimi, skrytá porostem. Zbylo jen doufat, že je Isakka nenajde.

„Co teď? To tu budeme do rána?“, popadala dech Lien.

„Ne musíme se ho zbavit. Nemůžeme mu utéct. On nás nenechá utéct. Musíme udeřit….“ , nedořekl, když viděl, jak Lien důrazně zavrtěla hlavou.

„Dobře, tak se tu necháme popavit.. mě je to jedno, já mám zážitků ze života dost.“, pokrčil rameny cizinec. „A co chceš dělat, hrdino?“postavila se prudce Lien , ztrácejíc nervy, „prostě se s ním utkat a porazit ho? Protože na něj žádná lest nezabere.“

Zatahání za ruku a Ravidův naléhavý výraz ji trochu zklidnily; zase se přikrčila..

„Já se tu schovám a ty budeš poslouchat a rozhlížet se. Určitě ho uslyšíš, když se budeš koncentrovat. Ty ji tu budeš chránit“, otočil se na Ravida, „a já ho odpravím, až se objeví. Jinou šanci nemáme.“

Lien to nápadně připomnělo minulý pokus, jak vyzrát na Isakku, ale neměla už sílu něco namítat. Jen přikývla.

„Tak jdeme na věc“ přikývl jejich nový společník. „Teď zmiznu, musíte mi věřit.“ A zavřel oči v usilovném soustředění. Lien jen vykulila oči. Postava se začala rozplývat jaky by byla z černého dýmu a míchala se s okolní temnotou. Za chvíli po ní nebylo ani stopy.

Přistihla se s otevřenou pusou. Rychle sklapla a rozhodla se přistoupit ke svojí úloze. Pomalu se nadechovala a vydechovala. Nechala se unášet vlastními myšlenkami a obrátila svou mysl do sebe. Představovala si, že pluje v prázdnu. Vnímala jen zvuky vnějšího světa-kapky deště dopadající na listy stromů a na dlážděnou cestu, kapky šplouchající o hladinu řeky opodál. Avšak několik zvuků se vymykalo uklid??ujícím tónům přírody. Zaskřípění Ravidova meče, hluboké, pomalé dýchání neviděného společníka a cinkání deště o kov, vzdálené několik metrů od nich. Byl to zvuk tříštěné vody o chladnou ocel. A zvuky se přibližovaly. Nebyl jen jeden. Pokud se Lien nepletla bylo jich pět a šli od řeky.

Vynořila se z příjemných hlubin podvědomí a rychle ukázalana prstech Ravidvoi počet úočníků a směr. Doufala, že se dívá i druhý spolubojovník a modlila se, aby ve skupině nebyl Isakka, ani nikdo z Rudé Smrti.

Založila šíp a napnula tětivu. Její oči se snažily proniknout temnotou a závojem hustého deště. Ravid, připraven ji chránit, si stoupl vedle ní. Zahlédla první postavu, rozeznávala první detaily. ? upinová zbroj a meč. Obyčejný hromotluk. Tentokrát už neměla sebemenší výčitky svědomí nebo pocit viny. Namířila na hlavu. V tu chvíli už byl bojovník celkem blízko. Ne však natolik, aby v temnotě viděl střelce.

Pustila tětivu. ? íp se se zasvištěním otřel letkami o lučiště a zmizel v noci. Okamžik poté zaslechli krátký uťatý výkřik. Postava padla na zem. Z hlavy jí trčel šíp.

Opodál se ozval stručný povel : „Útok!“

V tu chvíli se neslyšně vynořil kousek od nich další útočník. Lien byla překvapením neschopna jediného pohybu. Dříve než Ravid zareagoval ozvalo se zadrnčení a postavě trčela z hrudníku šipka. Zachránce stál již odhalen vedle Lien se samostřílem v ruce.

„Jeden náboj pryč, a zbývají ještě tři cíle“, postěžoval si.

Ravid se vynořil z porostu s mečem připraveným k útoku. Ke svojí smůle vběhl mezi tři zbývající útočníky, kteří ho bleskově semknuli do kruhu. Ravid se rychle otáčel a čekal, hodnotíc své protivníky. Meč, šavle, hůl. Po druhém otočení se rozhodl vlastník šavle k výpadu. Ravid rychle blokoval útok na hlavu a v bleskové půlpiruetě naslepo kryl další útok. Jeho odhad byl správný a meče o sebe zazvonily nebezpečně blízko jeho obličeje.

V tu samou chvíli ucítil prudkou bolest v levé ruce. Poklesl v kolenou a před očima se mu zatmělo bolestí. Jeho síla zmizela jako odvátá větrem, zbra?? vyklouzla z ruky a s tupým úderem zapadla do mokré trávy. Čekal už jen na smrtící úder. Za svými zády uslyšel svistot šipky, přerušený zazvoněním, jak střela narazila na zbra??-snad náhodou, nebo díky neuvěřitelným reflexům. Studená ocel se rozezpívala a její písne?? vtáhla Ravida do sladkého bezvědomí. Poslední co viděl byl Lienin meč blýskající se ve světle pochodní.

 

About The Author

16 komentářů

 1. Epic

  to Istimor:
  Přečetl jsem si konečně bez přestávky všech pět povídek – až po tuhle, a tak jako jsem Zelené psy považoval za nej povídku na tomhle servru – tak bych taky prohlásil tuhle sérii za nejlepší.
  for F.: no, já v něčem souhlasím, v něčem ne.Před čtvrtrokem to bylo opravdu jiné.Přibývá redaktorů, přibývá povídek a hůře se to všechno stihá číst.Ale nutno podotknout, že kvantita by neměla hrát roli – já se alespon snažím u povídek, nevím jak se mi to daří.Ale nicméně je to dost odvážné tvůj názor a do mladších redaktorů bych se nenavážel, někteří nejmladší už dostali přs komentáře dosta a dost a to nezaslouženě.Chce to čas, možná se změní i jejich styl psaní.

 2. Faelivrin

  Dneska se vyjimecne nebudu vyjadrovat k tvoji povidce,protoze bych nerada zabredla do patosu typu:“JE TO FAKT SKVELY,BOMBA?MEGASUPER.“nebo:“me to neprislo ohromujici,vubec nesouhlasim s tvymi nazory“,vid?(jo ,je to dobry,to nevyvracim,ale chci ti rict neco jinyho.tyhle stranky jsem znovu navstivila po x-tydnech,kdyz se v mym mejlu objevila na ne reklama jak jsou super…ja vim, ja osobne tu mam jen jednu povidku(to vis,ta predstava jak ji dotahnu do finalniho konce je uz davno pryc…snad i prave kvuli tyhle situaci),ale stejnak na me padla nostalgie,kdyz jsem si vzpomnela jak to tu vypadalo pred ctvrt rokem…ani v nejmesim nechci tvrdit,ze se tu pise jen sama skvara,ale… ty sam taky vis,ze „fantasy povidkami v mekkejch deskach“ se to tu jen hemzi…mozna to dela ta vekova uroven? nevim.
  A ted pro ostatni:nechci se nikoho dotknout.jasne,piste dal.jen jestli byste se(vy,kterejch se to tyka)radsi nemeli soustredit spis na KVALITU,nez na kvantitu.

 3. Faelivrin

  Dneska se vyjimecne nebudu vyjadrovat k tvoji povidce,protoze bych nerada zabredla do patosu typu:“JE TO FAKT SKVELY,BOMBA?MEGASUPER.“nebo:“me to neprislo ohromujici,vubec nesouhlasim s tvymi nazory“,vid?(jo ,je to dobry,to nevyvracim,ale chci ti rict neco jinyho.tyhle stranky jsem znovu navstivila po x-tydnech,kdyz se v mym mejlu objevila na ne reklama jak jsou super…ja vim, ja osobne tu mam jen jednu povidku(to vis,ta predstava jak ji dotahnu do finalniho konce je uz davno pryc…snad i prave kvuli tyhle situaci),ale stejnak na me padla nostalgie,kdyz jsem si vzpomnela jak to tu vypadalo pred ctvrt rokem…ani v nejmesim nechci tvrdit,ze se tu pise jen sama skvara,ale… ty sam taky vis,ze „fantasy povidkami v mekkejch deskach“ se to tu jen hemzi…mozna to dela ta vekova uroven? nevim.
  A ted pro ostatni:nechci se nikoho dotknout.jasne,piste dal.jen jestli byste se(vy,kterejch se to tyka)radsi nemeli soustredit spis na KVALITU,nez na kvantitu.

 4. Gangleri

  No ji zase po dlohé době přišel mistr povídek 😉 a je to znát, akorát škoda, že jsem to četl trochu ve spěchu – ještě si to budu muset někdy přečíst ještě jednou… Jinak jsem četl i tvoje předchozí díly a moc se mi to líbí – i když – no je to jenom můj názor – ty předchozí mi připadali o malinko lepší 🙂 No, ale já nemám co říkat… Hm a kdy bude pokračování – doufám, že dříve než zase za měsíc 🙂 Těším se!!

 5. Waellone

  Taky jsem nečetla žádný z předchozích dílů, muslela jsem, že to pochopím i bez nich- a jo. Myslím, že je to docela dobré, ale měla bych jednu připomínku: jediná část se mi na tom nelíbila, a to ta, jak ten neznámej mizí před lien a ravidem. Nevím proč, ale připadalo mi, že se tomu Lien nemusela tak divit, tamto prostředí je snad plné různých takových magických jevů nebo tak. Ale nevím, nečetla jsem jak říkám minulé díly, takže se v tom tak neorientuju. Jinak celkem slušné.

  • Istimor

   Waellone:Možná ti to bude připadat i po přečtení všech dílů. V tomhle světě je těch schopností asi nekonečno, protože úzce souvisí s myslí. Jsou různé druhy a odchylky. A navíc Lien se vypravila do světa, neni to chodící-encyklopedie-sekačka-vraždící-stroj.
   Jo a dík za názory.

  • Istimor

   Teda akorát nevim jak si pochopila děj bez přečtení předchozích dílů. Od prvního dílu se to posunulo uplně jinam, ale.. no uvidíš. Budu rád až napíšeš, jak se ti to líbilo celkově.Dík a omlovám se že 50% komentářů je ode mě, nemohl jsem si pomoct:)

 6. Finvelia

  Při čtení tvé povídky jsem opravdu zapomněla,že existuje něco,kromě Tvého děje.Tohle je opravdu ú-ž-a-s-n-ý!!!!!!!!!
  Ale nenapadá mě slovo,které by mé pocity vystihovalo přesně.
  Možná supermegaextraúžasný…..ne….to je málo!!!No nic,je to prostě dokonalý!!!!!!

Leave a Reply