Lorelei vyběhla z hradu. Bylo jí smutno. Věřila však, že Futhar ví, co dělá, a povede její kroky správnou cestou. Vypravila se tedy na severozápad, jak jí stařec radil. Co mne asi čeká? Sídlo Rinettone… Lorelei o něm nikdy neslyšela. Ani zmínka o tom na Bílém hradě nepadla. Stále na severozápad… šla a šla tedy celé čtyři dny. Celá její cesta zatím vedla vesnicemi. Poměrně vyspělými a hezkými. ? lo se jí tedy dobře. Vždy na noc přespala v nějaké krčmě, která se nacházela poblíž vesnice nebo přímo v ní. Nebyla však ráda středem pozornosti. Proto si raději vybírala menší a odlehlejší budovy. Vždy než pokračovala v dalším putování, ptala se na sídlo Rinettone. Všichni tázaní však jen zaraženě kroutili hlavami, podle čehož Lorelei soudila, že Rinettone je velmi daleko. Pokračovala ale v cestě zvesela. Zásob a peněz měla zatím dost a neobávala se nedostatku. A i kdyby: byla to schopná dívka a věřila, že si práci snadno najde. Kromě magie se v Bílém hradě učila také boji s mečem. Tuto zbra?? však zatím neměla. Nekoupila si ji a ani se o to zatím nijak zvlášť nezajímala.

Dorazila na travnatou plá??, za kterou již byly pouze lesy, louky a pustiny. Žádné vesnice, ani městečka. Samota, po které Lorelei vždy toužila. Musím si toho užít, říkala si, než budu v Rinettone zaměstnaná. Když přebrodila šestou řeku, začaly jí docházet zásoby. Nebylo divu, na cestě již byla déle než měsíc a všechno jídlo snědla. Peněz měla sice zatím poměrně dost, ale kde je utratit, když zde byla na odlehlém místě, bez známky menší civilizace? Vydržela se plahočit s minimální zásobou potravy ještě tři dny. Naštěstí jí právě tato doba stačila na to, aby dorazila do malé vesničky. Vběhla na náměstí, kde bylo velmi mnoho lidí. Všichni něco kupovali nebo prodávali. Po levé straně se kupily stánky s drahými látkami, vedle stály krámy plné čerstvých květin, naproti se nacházela spousta keramických džbánů, misek a podobně. A přímo před Lorelei bylo pět kupců, kteří vyvolávali své levné ceny a snažili se prodat každý kus chutného pečiva, ovoce či masa. Lorelei k nim přiběhla a nakoupila dost jídla a víno pro uhašení žízně.

V tomto záchvatu hladu si ale nevšimla, že ji chamtiví kupci obrali o poslední zlato, které u sebe měla.

„Nevíte, jak je odtud daleko sídlo Rinettone?“ zeptala se Lorelei jednoho obchodníka.

„Ale slečno,“ zasmál se muž, „jste v Rumře, jejíž hlavní město je Kethalan!“

Lorelei na něj nechápavě pohlédla. Ptám se na Rinettone, chtěla vyslovit, kupec však promluvil dříve: „jste zřejmě z daleka – Rinettone je v srdci Kethalanu,“ vysvětlil.

„Aha, děkuji,“ pousmála se Lorelei uctivě, „mám jít na severozápad?“

„Ano, asi jen dva kilometry a octnete se v Rinettone,“ odpověděl obchodník. Lorelei přikývla, prošla branou vesnice a vydala se do srdce Rumry. Opravdu – po kratší cestě rovnou pěšinkou se dostala až na velký statek, který zdobil mohutný dům z kamene. Lorelei byla na konci své cesty… nebo spíš na jejím začátku? Otevřela vrata dvora, došla až k velkým dveřím domu a zaklepala. Netrvalo dlouho a zevnitř se ozval přívětivý ženský hlas: „kdo je to?“

„Chtěla bych se zde zaměstnat,“ odvětila Lorelei.

Dveře se otevřely. Dívku uvítala menší zakulacená postava staré paní, zřejmě služebné v tomto sídle. Lorelei si musela přiznat, že takto si Rinettone nepředstavovala ani v nejmenším.

„??, mladá schopná dívka, ty zde postrádáme jako sůl! Pojď dovnitř!“ žena byla velmi příjemná a usměvavá.

Lorelei v Rinettone zaměstnali jako ochránkyni princezny Astral, paní tohoto sídla. Nynější vládce lidí, lord Durin, si Astral oblíbil a chtěl ji za ženu. Byl to krutý a nedobrý vládce a Astral se za něj ani v nejmenším nemínila provdat. Proto zaměstnala Lorelei. Praktickými zkouškami dokázala, že se vyzná jak v kouzlech, tak v boji mečem – který jí samozřejmě dali zadarmo jako zbra?? pro ochranu Astral.

Jak se asi daří Tyrisovi?

About The Author

10 komentářů

 1. Istimor

  Tedy já proti Yuyce nic nemam a její povídky se mi líbí, ale to neznamená , že musim hned špatnej názor ukamenovat. To že nepíše povídky, neznamená, že nemůže svůj názor vyslovit. Chcete snad aby to tu komentovali jenom ty co už něco napsali?! Buďte rádi za názor, kterej je asi pravdivej a autorka ho snad myslela upřímně, je to lepší než 20 supr komentářů, ale neupřímnejch.

  • Gangleri

   Ehm.. no asi takhle: Jako já neříkám, že ten, kdo sem nepíše nemůže dávat komentáře. Ale když někdo napíše, že je to blbost – ať už to myslel upřímně nebo ne – tak to podle mě není důvod! Komentáře jsou tu pro to, aby autor článku věděl v čem se má zlepšit! Jestli se dozví jen: je to blbost – tak jako co? Co má s tím jako dělat? Tak ať napíše v čem je ta blbost…

 2. Gangleri

  Nechci znít neoriginálně, ale: je mi fakt líto, že jsem se k tomu nedostal – ze stejnýho důvodu jako Aplegatt – přístup k počítači odmítnut a bla bla bla… No teď jsem na počítači ve škole. Tvoje povídka se mi narozdíl „od někoho“ líbí, ale možná byla přece jen trochu kratší… no ale já nemám, co žbleptat, protože já zase nevim kdy přestat a moc to nathujúúúú. Ale jinak zajímavá povídka. P.S. Zajímalo by mě kdo je Waellone, odkod je a co tu dělá, kromě toho, že tu sabotuje tenhle web. Jestli to tu chce „zpestřit“ tak ať napíše ty svoje suprbombrextranasvětěnejlepší povídky… no to je asi tak všechno, co jsem chtěl napsat… Jináč zdravim Yuyku a těšim se na pokraování. Hodně inspirace 😉

 3. Waellone

  no, četla už jsem docela hodně povídek… možná aplegatta a keebleeca tvoje povídky zajímají, dokonce se jim líbí- vlastně mnohem víc než to, ale já teda takovej nadšenec jako oni rozhodně nejsem. Pána temnoty jsem četla, po prvním díle jsem si řekla, že to je blbost a dál to číst nebudu, ale jsem zvyklá dotahovat věci do konce- takže jsem přečetla i druhý, třetí a čtvrtý díl. No ale myslím, že se to furt jenom zhoršovalo a proti tomu byla jednička dobrá. Prostě se mi to nelíbí, věřím že někomu jo, ale- mně teda vůbec ne. Když jsem uviděla novou sérii- DVOJČATA- , přečetla jsem si to, protože jsem byla zvědavá, jak pokračuješ v psaní, jestli se zhoršuješ nebo tak. No- je to takový průměr, v podstatě o něco lepší než Pán temnoty, ale stejně je to blbost. Takže se mi to nelíbí a tohle je můj názor. Neodsuzuju ale ty, co ho maj jiný.

Leave a Reply