battle-for-nethervein2Fanoušků her žánru moba – tedy DotA, League of Legends a dalších – jsou na světě miliony. Bylo jen otázkou času, než bude podobný koncept zpracován v deskoherní podobě. Jsme moc hrdí, že se tak stalo v české kotlině. Novinku zvanou Battle for Nethervein představuje společnost From the Void, konkrétně český designér Honza Vaněček (autor úspěšných Shuffle Heroes) ve spolupráci s Vladimírem Holým.

V temném steampunkovém světe lovecraftovských vizí a nestvůr proti sobě bojují dvě frakce – nenasytný Syndikát a z moře vzešlý Roj. Každý z až šesti hráčů se chopí role hrdiny, jež se vrhne do víru války. Hrdinové mají řadu možností – můžou prorážet obranu a ničit budovy soupeře, dát si férovku s jeho hrdiny či prohledávat mapu ve snaze splnit úkoly či najít něco užitečného do budoucna. Každý hrdina se také postupem času zlepšuje a získává nové schopnosti.

Hraje se na tahy, přičemž každý má tři fáze – pohyb (tajně, takže ostatní hráči nevědí, kam míříte), střetnutí, kdy získáváte výhody z vaší lokace a rvete se s nepřáteli a nakonec přeskupení, kdy si vaši hrdinové pofoukají rány a připraví se na další kolo. Jedna partie by měla trvat asi 90 minut.

Ve hře se dočkáme krásného plánu, karet i pěkně zpracovaných figurek. Kampaň na Kickstarteru právě začala a do jejího konce zbývá ještě 29 dní. Pokud chcete Honzovi pomoct či si jen koupit nový kousek do vaší sbírky, můžete tak učinit na webu Kickstarter.

Komentáře

komentářů

About The Author

One Response