Pořadí je abecední, nikoliv dle počtu hlasů.

 

Nejlepší SF
Paolo Bacigalupi: Dívka na klíček (Argo)

Cory Doctorow: Malý bratr (Triton)

Greg Egan: Luminous (Talpress)

Ted Chiang: Příběhy vašeho života (Albatros Media – Plus)

Dan Simmons: Flashback (Plejáda publishing)

 

Nejlepší fantasy a horor
Joe Abercrombie: Hrdinové (Polaris)

Peter S. Beagle: Poklidné a tiché místo (Argo, Triton)

John Crowley: Malý, velký (Argo, Triton)

M. John Harrison: Viriconium (Laser-books)

Jiří Kulhánek: Vyhlídka na věčnost (Crew)

 

Nejlepší povídka
Zuzana Droppová: Telo (Fantázia 2011)

Karolina Francová: O chlapci, který kreslil komiks (Tajná kniha Šerosvitu)

Jan Hlávka: Vyrovnaní (Tři kruté příběhy)

Jana Rečková: Annin čas (XB-1 )

Michal Spáda: Sedem dcér poštára z Mittwaldenu (Fantázia 2011)

 

Cena za dlouholetou práci pro SF
Michael Bronec

Petr Kotrle

Richard Podaný

 

Nejlepší původní česká nebo slovenská kniha
Juraj Červenák: Ďáblova pevnost (Brokilon)

Jiří Kulhánek: Vyhlídka na věčnost (Crew)

Jiří Walker Procházka: Druhý krok nikam (Brokilon)

Pavel Renčín: Věk nenávisti (Argo)

Petr Schink: Vylévání krve (Epocha)

 

Nejlepší překlad
Adéla Bartlová (Crowley: Malý, velký)

Jan Kantůrek (Pratchett: Obléknu si půlnoc)

Petr Kotrle (Bakker: Tisícerá myšlenka)

Richard Podaný (Bacigalupi: Dívka na klíček)

Milan Žáček (Harrison: Viriconium)

 

Nejlepší dílo (domácího) výtvarníka
Jan Dřevíkovský (Tajná kniha Šerosvitu)

Michal Ivan (Červenák: Ďáblova pevnost)

Tomáš Kučerovský (Zelazny: Tvorové světla a temnoty)

Milan Malík (Bacigalupi: Dívka na klíček)

Jana Šouflová (Medek: Dobrodruh 3)

 

Nadějný nováček / počin roku /zvláštní cena
Ivan Adamovič za výpravu ke kořenům české science fiction v antologii Puls nekonečna

Autoři antologi Cynické fantasie, zřekli se honoráře ve prospěch dětí Martiny Šrámkové

Helena Diesing za Český komiks 1. poloviny 20. století

Dračí doupě II, nová česká hra na hrdiny navazující na původní hráčskou klasiku

Nakladatelství Netopejr za knižní řadu Pramlok, mapující CKČ od začátku soutěže

 

Nejlepší nakladatelství
Argo

Brokilon

Laser-books

Straky na vrbě

Triton

 

Nejlepší povídková kniha
Ivan Adamovič (ed.): Puls nekonečna (Albatros Media – Plus)

Philip K. Dick: Podivný ráj a jiné povídky (Argo)

Ted Chiang: Příběhy vašeho života (Albatros Media – Plus)

Jiří Walker Procházka: Druhý krok nikam (Brokilon)

Jonathan Strahan (ed.): Nejlepší science fiction a fantasy 2010 (Laser-books)

 

Nejlepší internetové médium
Fantasy Planet (www.fantasyplanet.cz)

Legie – databáze knih fantasy a sci-fi (www.legie.info)

XB-1 (http://(www.casopisxb1.cz)

Komentáře

komentářů

Leave a Reply