Když jsem o prázdninách odjížděla do ??ecka,nevěděla jsem,kterou knihu si s sebou mám vzít.A tak jsem nahlédla do dosud neprobádané části své knihovny a vytáhla Knihu tří zjevení,kterou napsal americký spisovatel Lloyd Alexander.Abych byla upřímná,první stránky mě zklamaly,ale když jsem se konečně dostala k hlavní zápletce,už se nedalo přestat číst.Nečekané situace se sypaly jedna za druhou a od této chvíle až do konce děj neztratil zajímavost.

V několika momentech se jednotlivé prvky dost nápadně podobají příběhu Tolkienova Pána Prstenů a to mi trochu vadilo-kopírování děje.Ale jinak je to dost nápadité a originální.

Teď něco o příběhu.Hlavní hrdina-pasáček vepřů Taran-se musí,za pomoci horlivého barda Flewddura,opravdu zvláštního tvorečka Gurgiho a hrdé upovídané dívky Eilonwy postarat,aby byl Prydain zachráněm před mocným Arawnem,který je pro Prydain,to,co pro Středozem Morgoth nebo Sauron-ztělesnění zla.Cesta hlavních postav se samozřejmě neobejde bez problémů,překvapení,přátel i děsivých nepřátel.Ale asi tušíte,že to neskončí špatně.

Upřímně doufám že si někdo z vás tuto knihu přečte,protože je opravdu dobrá!

Komentáře

komentářů

About The Author

15 komentářů

  1. Kimm

    Hm, já jsem si jí nedávno koupila od Albatos, je to jakoby nově vydaný svazek-byly v něm Kniha tří zjevení, Černý kotel a Hrad Llyr, všechny se mi moc líbily a nejvíc asi Černý kotel, všichni hrdinové jsou moc sympatičtí a nyní Albatros vydalo další knihu, kde jsou další podknihy (nevím jak to napsat :)) a hned si jí běžím koupit 🙂 Ten děj je moc napínavý a nečekaný a prostě se do toho začtete a nemůžete přestat.

  2. Yuyka

    já se k fantasy žánru dostala už poměrně dávno, ale předtím mě bavily hlavně různé mýty a báje (příkladem uvedu Staré řecké báje a pověsti od Petišky, možná jste to někdo četli). Ale teď si rozhodně v knihovně vybírám třeba knížky s fantasy tématikou, než nějakého slavného básníka, kterého stejnak nepochopím:o).

Leave a Reply